SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Trójce więcej „Muzycznej poczty UKF”, a mniej „Akademii rozrywki”. Artur Andrus w paśmie wieczornym

Od 30 stycznia w radiowej Trójce „Muzyczna poczta UKF” będzie emitowana od poniedziałku do czwartku zamiast „Akademii rozrywki”, której będzie można słuchać w piątki. Artur Andrus we wtorki będzie prowadził wieczorne pasmo muzyczne, a w nocy z soboty na niedzielę pojawią się audycje Pawła „Paulusa” Mazura i Krzysztofa Siemaka oraz Wojciecha Barczyńskiego.

fot. polskie radio Article

Poprzednio w Trójce o godz. 13:05 „Akademia rozrywki” była emitowana od poniedziałku do czwartku, a „Muzyczna poczta UKF” - w piątki. Od przyszłego tygodnia będzie na odwrót: „Muzyczna poczta UKF”, prowadzona przez Tomasza Żądę, będzie nadawana od poniedziałku do czwartku (każdy odcinek rozpoczynać będzie mini-cykl „Powtórka z rozrywki”, poprzednio emitowany o godz. 13:45), a „Akademia rozrywki” (z dalszym ciągiem „Humoresek” Marka Stokowskiego) - w piątki.

Nowym prowadzącym w wieczornym paśmie muzycznym we wtorki po godz. 23.00 będzie Artur Andrus. Audycje Przemysława Psikuty z cyklu „Płyta długo grająca” będą nadawane w środy o 22.05, natomiast „Trzy kwadranse jazzu” Jana Ptaszyna Wróblewskiego zostaną przesunięte na godz. 23.05 w soboty.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę będą emitowane dwa nowe programy: w godz. 3.00-5.00 „Przeminęło z wiadrem” (jego gospodarzami będą Paweł „Paulus” Mazur i Krzysztof Siemak,  twórcy słynnej audycji ,,Windą na szafę”), a w godz. 5.00-6.00 - „After party” Wojciecha Barczyńskiego.

- Konsekwentnie wprowadzamy nowości do ramówki i porządkujemy ją z myślą o naszym słuchaczu. A rosnące wyniki słuchalności świadczą o tym, że nasi odbiorcy akceptują te zmiany -komentuje Adam Hlebowicz, dyrektor Trójki.

Na początku br. w Trójce pojawiły się m.in. autorska audycja muzyczna Gaby Kulki „Serce. Głowa. Baza.” (emitowana w soboty o godz. 22.05), „Trójkowy chuligan literacki” Mateusza Matyszkowicza (w dwie soboty w miesiącu o godz. 15.00), „Cogito ergo…” Macieja Pawlickiego (w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 15.00), „Parę słów” Doroty „Fali” Frontczak-Fiedorowicz, a także minicykli „Urywki z kalendarza” od poniedziałku do piątku o godz. 6.52 i „Przeboje Trójkowej Rozrywki” o godz. 8.52.

W ub.r. Trójka zaczęła cykl audycji wyjazdowych pod hasłem „Trójka wraca do korzeni”, przybliżający ciekawe, a nie do końca poznane miejsca na mapie całej Polski. W tym roku ten projekt będzie kontynuowany, 14 lutego reporterzy stacji odwiedzą Bieruń. W planach jest również kontynuacja, zainicjowanej w 2016 roku serii reporterskich relacji pt. „Trójka – jesteśmy połączeni” z miast w Europie i na świecie (cykl realizowany we współpracy z LOT-em).

Ponadto od 23 stycznia na antenie można słuchać codziennych relacji Tomasza Gorazdowskiego z jego wyprawy „Kierunek Azja. W podróży do księcia Bhutanu”. Natomiast 12 lutego ruszy wyprawa „Trzy sztuki w Antarktyce” pod patronatem Trójki, w ramach której Paweł Drozd będzie relacjonował podróż jachtem z miasteczka Ushuaia w Argentynie na Antarktydę oraz działania artystyczne w jej trakcie, m.in. pierwszy na świecie koncert z tego pokrytego lodem kontynentu (wystąpi Adam Nowak z grupy Raz, Dwa, Trzy).

- Przygotowując te nowości oraz modelując antenę w taki sposób, by była jak najbardziej atrakcyjna dla naszych słuchaczy, nie zapominamy jednak, że już 1 kwietnia nasza stacja obchodzić będzie 55. urodziny oraz - równolegle - 35. rocznicę powstania „Listy Przebojów Programu 3”. Z tej okazji planujemy wiele wydarzeń mających na celu uświetnić ten jubileusz - nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok. Już teraz mogę wyjawić, że myślimy o serii bardzo ciekawych koncertów planowanych w plenerze, jak i w salach koncertowych, w tym w naszym Studiu im. Agnieszki Osieckiej - zapowiada Adam Hlebowicz

Według badania Radio Track w ub.r. udział Trójki w rynku słuchalności radia wyniósł 7,9 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Trójce więcej „Muzycznej poczty UKF”, a mniej „Akademii rozrywki”. Artur Andrus w paśmie wieczornym

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Strach przed śmiechem :) Tego się boją najbardziej !! Jakie to klasyczne :(
49 19
odpowiedź
User
he
Strach przed słowem. Jak najmniej słów, jak najwięcej rzępolenia.
28 19
odpowiedź
User
Mellechowicz, chłe, chłe
Strach przed śmiechem


Tylko że w Akademii Rozrywki nie bardzo było się z czego śmiać - nędza bez polotu rodem z tzw.nocy kabaretowych z zadowolonym z siebie i z kolegów Andrusem. Wystarczyło poczekać na 13.45 i Powtórkę z Rozrywki, by dostrzec przepaść dzielącą "nowych" i "starych".
43 26
odpowiedź
User
Nie dla PiS
Szkoda. Coraz mniej śmiechu i zabawy w tych smutnych czasach zatruwanych przez "dobrą zmianę".
37 26
odpowiedź
User
Obserwator
Cytat: Już teraz mogę wyjawić, że myślimy o serii bardzo ciekawych koncertów planowanych w plenerze, jak i w salach koncertowych, w tym w naszym Studiu im. Agnieszki Osieckiej - zapowiada Adam Hlebowicz

- czyli mowa - trawa. "Będzie|, "planujemy", "zapowiadamy".
26 15
odpowiedź