SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka w wakacje stawia na kierowców. W niedzielę wprowadza nowe pasmo muzyczne

Latem Program Trzeci Polskiego Radia zaplanował więcej wydań "Radionawigatora Trójki". Stacja wprowadza też nowe pasmo dla kierowców, serwisy kulturalne, a wieczorami będzie zachęcać do słuchania wakacyjnej powieści. Z anteny zniknęły audycje: "Klub Trójki" oraz "Scena Kodyma".

Studio Trójki, fot. materiały prasoweArticle

Jak informowaliśmy kilka dni temu, radiowa Trójka "po cichu" wprowadza zmiany w ramówce. Od poniedziałku, 26 czerwca skrócono o godzinę popołudniowe pasmo "Zapraszamy do Trójki". Teraz jest nadawane w godz. 15-18, w związku z czym z godz. 18:10 na godz. 17:45 przesunięto "Trójkowy komentarz dnia".

Więcej wydań "Radionawigatora Trójki"

Po godz. 18 wprowadzono za to nowe pasmo "Po drodze z Trójką", skierowane głównie do kierowców. Zapowiadano je jeszcze wczesną jesienią 2021 r., ale do tej pory ten plan nie został zrealizowany. Audycja trwa dwie godziny (w piątki tylko godzinę), a jej prowadzącymi w tym tygodniu byli Tomasz Miara, Michał Żołądkowski i Piotr Firan. Zgodnie z zapowiedzią popołudniowe pasmo ma towarzyszyć słuchaczom w powrotach z pracy do domu. W tym czasie emitowane są m.in. informacje o aktualnych utrudnieniach na drodze w cyklu "Radionawigator Trójki". - Latem słuchacze mogą liczyć na jego dodatkowe wydania od poniedziałku do czwartku o godz. 19:30, a w niedziele "Radionawigator Trójki" będzie wydłużony do godz. 22:05 - mówi nam Monika Kuś, rzeczniczka Polskiego Radia.

Oznacza to, że "Radionawigator Trójki" nadawany jest teraz od poniedziałku do piątku rano o godz. 6:29, 7:29 i 8:29, a popołudniami co godzinę od 15:29 do 19:29. Natomiast w niedzielę informacje dla kierowców są prezentowane co godzinę od 16:05 do 22:05.

Więcej zmian w ramówce Trójki

W związku z wprowadzeniem nowego popołudniowego pasma znika piątkowa audycja Jędrzeja Kodymowskiego "Scena Kodyma", natomiast muzyczny cykl "W tonacji Trójki" został przesunięty na godz. 20-22. Z ramówki zniknęła za to publicystyczna audycja "Klub Trójki". W nocnej ramówce za to skrócono audycję "Trójka pod księżycem". Teraz trwa tylko godzinę. O godz. 3 za to wprowadzono pasmo "W tonacji 3/4", które nie ma prowadzącego. Przez godzinę nadawane są jedynie piosenki.

Program Trzeci Polskiego Radia wprowadza też do letniej ramówki serwisy kulturalne (będą nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 10:30 oraz 14:30), a wieczorami od poniedziałku do czwartku o godz. 19:50 będzie czytana wakacyjna powieść.

Kolejną nowością ma być niedzielne pasmo muzyczne "Trójka Cafe" nadawane w godz. 10-13. - Prowadzić je będą dziennikarze Programu Trzeciego - informuje Monika Kuś. W tym czasie stacja nadawała trzy pasma: "Czy już państwo słyszeli?" Justyny Grabarz, "Leniwe przedpołudnie" Anny Popek oraz "Spotkania trzeciego stopnia" Michała Żołądkowskiego. Stacja nie informuje, czy utrzyma te programy. Ramówka na stronie rozgłośni w piątkowy wieczór nadal nie była zaktualizowana.

Według najnowszego badania Radio Track w okresie marzec-maj 2023 r. Trójka miała 1,9 proc. udziałów w rynku słuchalności.

Wyższe pensje w Polskim Radiu

W ub.r. Polskie Radio zanotowało najwyższą stratę netto od wielu lat - 55,1 mln zł. Nadawca spodziewał się jeszcze gorszego wyniku - w połowie ub.r. prognozował 63,6 mln zł. Strata pogłębiła się ponad dwukrotnie, z 19,74 mln zł w 2021 r. To zdecydowanie najgorsze wyniki nadawcy od dużych zmian w mediach publicznych po przejęciu władzy w 2015 r. przez Zjednoczoną Prawicę.

Na koniec ub.r. Polskie Radio miało 1 289 pracowników etatowych, o 31 mniej niż przed rokiem. Średnia pensja brutto wzrosła o 5,7 proc. do 9,4 tys. zł, menedżerowie wyższego szczebla zarabiali prawie dwa razy więcej.

Dołącz do dyskusji: Trójka w wakacje stawia na kierowców. W niedzielę wprowadza nowe pasmo muzyczne

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytanie
Ktos jeszcze tego słucha?
odpowiedź
User
utb
a staroświecka oprawa muzyczna jak była tak jest - wciąż te same, nudne, archaiczne dźwięki i jingle
odpowiedź
User
(…)
Ramówka, której tak właściwie od 2020 nie ma, jest tak fantastyczna, niesamowita i pociągająca, a zmiany w niej tak cudownie zaskakujące, że tej stacji słucham coraz mniej. Teraz to radio Miary i Żołądkowskiego - nudy, nudy, nudy - weźcie jeszcze więcej panowie, nie krępujcie się. Ciechan przetarł szlak, a teraz czas na was! A playlisty układane przez jednego redaktora niech lecą w każdej audycji, po co się ograniczać, po co komu audycje autorskie, to średniowiecze i przeżytek, przecież tego już nikt nie słucha! Pasma radiowe to gwarancja pasm sukcesów! Całe piekło was chwali.
odpowiedź