SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przejścia z 357 do Trójki. Agnieszka Szydłowska komentuje

Po ostatnich zmianach władz Polskiego Radia doszło do kilku powrotów z 357 oraz jednego z Radia Nowy Świat do radiowej Trójki. - Uzupełniamy te przestrzenie, w których potrzebujemy merytorycznego wsparcia, Nie zgodzę się jednak z sugestiami, że „podbieramy” dziennikarzy - mówi nami dyrektorka PR3 Agnieszka Szydłowska.

fot. Polskie Radiofot. Polskie Radio

Pod koniec ub. r. nastąpiły zmiany w mediach publicznych. Nowym redaktorem naczelnym i likwidatorem Polskiego Radia został Paweł Majcher. 18 stycznia br. nową dyrektorką Programu III Polskiego Radia wybrano Agnieszkę Szydłowską.

Z Radia 357 lub Nowy Świat do Trójki

Od tego czasu trwają zmiany w Trójce, także kadrowe. Do stacji wróciło kilku dziennikarzy, którzy w ostatnich latach pozostawili Myśliwiecką i dołączyli do dwóch nowych projektów radiowych: Radia 357 oraz Radia Nowy Świat. To między innymi: Agnieszka Obszańska, Katarzyna Borowiecka czy Anna Dudzińska (wszyscy z 357). Także ich kolega redakcyjny Kuba Jonczyk zdecydował się dołączyć do Trójki.

Czytaj także: Zmiany w serwisach Polskiego Radia

Prezes Radia 357 Paweł Sołtys skomentował „pojedyncze zmiany personalne”. - Staramy się, by przebiegały przede wszystkim w życzliwej atmosferze wolności do kierowania swoim życiem i wyborami - też zawodowymi. O wszystkim też otwarcie i natychmiast informujemy Was - przyznał, zwracając się do patronów. 

Agnieszka Szydłowska komentuje

Z kolei Michał Nogaś, który w ostatnich latach pracował w “Gazecie Wyborczej” oraz współpracował z Radiem Nowy Świat, wraca do Trójki po ośmiu latach. Został wicedyrektorem publicznej stacji. Jak do tych przejść podchodzi dyrektorka PR3 Agnieszka Szydłowska?

- Oczywiście każda podobna informacja jest wyłapywana przez media i to może sprawiać wrażenie, że trwa wyjątkowy proces transferowy. W rzeczywistości jest jednak inaczej, a nową ramówkę oparliśmy w większości na osobach, które pracowały w Trójce w momencie, gdy do niej dołączyłam jako dyrektorka - przekazała Szydłowska portalowi Wirtualnemedia.pl.

Czytaj także: Nowa ramówka Trójki 

I dodała: „Uzupełniamy te przestrzenie, w których potrzebujemy merytorycznego wsparcia, jak m.in. opieka nad reportażem przez Anię Dudzińską czy Katarzyna Borowiecka, która zaczęła kierować redakcją słowa. Nie zgodzę się jednak z sugestiami, że „podbieramy” dziennikarzy. Trzeba rozdzielić dwie sytuacje: gdy dzwonimy do dziennikarzy, kierując do nich propozycje w stylu „Chodźcie do nas, mamy otwarte drzwi” oraz gdy otrzymuję nadal mnóstwo maili, zgłoszeń od różnych osób.”

- Prowadzimy rozmowy jedynie wtedy, gdy ktoś sam się do nas zgłasza. Tak się umówiłam z Radiem 357 oraz nie bezpośrednio, ale zostało to ustalone w medialnym przekazie z Radiem Nowy Świat, że jeśli dany dziennikarz, wydawca czy inny pracownik sam nie wykaże zainteresowania, to my poza wyjątkami w postaci Michała Nogasia, Katarzyny Borowieckiej i Agnieszki Obszańskiej sami nie podejmujemy podobnych ruchów - zakończyła Agnieszka Szydłowska.

Dołącz do dyskusji: Przejścia z 357 do Trójki. Agnieszka Szydłowska komentuje

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
357 dobrze wystartowało , ale pózniej było już tylko gorzej .Dożo gadaniny , a mało dobrych audycji muzycznych. Efekt odchodzą dziennikarze , którym ten format radia nie odpowiada .
odpowiedź
User
Tadeusz
Pani Agnieszko - przede wszystkim nie dawać się prowokować ani nawet dawać wyprowadzać ze stanu równowagi, zawiści wśród małych ludzi wiele, zwłaszcza gdy okazało się, że sami nie potrafili niczego zbudowac nawet za ogromne publiczne, łatwe pieniądze, dobra jakość sama się obroni. To, że teraz zespół dawnych pracowników jednego radia tworzy obecnie trzy dobre rozgłośnie ewidentnie świadczy o tym po której stronie w tym sporze jest jakość i racja. Pozdrawiam
odpowiedź
User
Alojzy
Dzięki powrocie "starej" Trójki spada wsparcie od Patronów dla RNŚ i 357. Czy podążą drogą zagłady jak Halo.Radio?
odpowiedź