SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Patrycjusz Wyżga poprowadzi w Trójce audycję „Akcja, giełda!”

W piątek 4 października w radiowej Trójce zacznie być emitowana nowa cotygodniowa audycja „Akcja, giełda!”. Będzie poświęcona w całości sprawom giełdowym. Poprowadzi ją Patrycjusz Wyżga.

Patrycjusz Wyżga, fot. tvn Article

W piątki rano w Trójce jest emitowana inna audycja ekonomiczna „Winien i ma”. Prowadzą ją Wojciech Surmacz, Wiktor Legowicz i Arkadiusz Ekiert. Trwa od godz. 9.07 do 10.00.

„Winien i ma” pozostaje w ramówce, lecz zostanie nieznacznie skrócone: kilka minut przed godziną 10 startować będzie „Akcja, giełda!”. Patrycjusz Wyżga będzie w niej omawiał zagadnienia związane z inwestowaniem na giełdzie oraz przedstawi sytuację na warszawskim parkiecie.

- Chcemy zainteresować słuchaczy lokowaniem pieniędzy i obrotem akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zamierzamy od absolutnych podstaw opowiedzieć, jak to się robi - mówi pomysłodawca i gospodarz cyklu Patrycjusz Wyżga. Oprócz części edukacyjnej w każdej audycji będą pojawiały się bieżące informacje o sytuacji na parkiecie giełdowym.

W pierwszym odcinku Grzegorz Zalewski z Domu Maklerskiego BOŚ wyjaśni, czym jest giełda, dlaczego parkiet w Warszawie jest pusty i dlaczego akcje kosztują akurat tyle. Z kolei analityk rynków finansowych Piotr Kuczyński opowie, co ważnego działo się w tym tygodniu na stołecznej giełdzie i co wydarzy się w przyszłym.

To kolejna zmiana w ramach jesiennej ramówki Trójki. Łącznie zaplanowano 10 zmian w rozmaitych pasmach, m.in. powrót spektakli w ramach cyklu „Sceny teatralnej Trójki” (emisja planowana jest raz w miesiącu). Po letniej przerwie wróciły także audycje publicystyczne: „Za a nawet przeciw”, „Śniadanie w Trójce” oraz „Godzina prawdy”.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 4,9 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,8 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Patrycjusz Wyżga poprowadzi w Trójce audycję „Akcja, giełda!”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Bardziej pasuje Karolina Mózgowiec.
17 4
odpowiedź
User
Sluchacz
Świetnie ale niech wreszcie Polskie Radio zrobi porządną aplikacje gdzie będzie można wygodnie słuchać podcastów w dowolnej chwili tak jak ma tok fm
5 12
odpowiedź
User
PiSarro
Patrycjusz Wyżga ładnie zachował sie przedwczoraj, dystansując się od paranoidalnych rewelacji Mam i Tatów, jakoby ruchy broniące LGBT były mafią, godzącą w wolność słowa i niepodległość Polski. Za to chwilę później Mariusz Krzemiński po swojemu, czyli szmatławie.
6 31
odpowiedź
User
Sluchacz
Patrycjusz Wyżga klasa sama w sobie! Będzie słuchane!
5 49
odpowiedź
User
Gerda
Niech trochę mniej naśladuje manierę intonacyjną Kuby Strzyczkowskiego. Wtedy może da się dłużej posłuchać.
9 0
odpowiedź