SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka modyfikuje ramówkę: Łukasz Ciechański w dwóch nowych cyklach, dłuższa audycja Wojciecha Cejrowskiego

W ramówce radiowej Trójki pojawiły się dwie nowe audycje Łukasza Ciechańskiego: „Muzyczne podróże” i „Departament rytmu”. „W rytmie na trzy” zostało przesunięte na pasmo nocne, natomiast „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego wydłużona do dwóch godzin.

fot. materiały prasoweArticle

W „Muzycznych podróżach”, Łukasz Ciechański prezentuje utwory ze wszystkich zakątków świata - zarówno najpopularniejsze, jak i mniej znane. Audycji można słuchać w niedzielę w godz. 12-13, wcześniej o tej porze emitowano różne cykle.

Natomiast w audycji „Departament rytmu” Ciechański będzie przedstawił taneczne hity z lat 80., 90. i ostatnich dwóch dekad. Audycja będzie nadawana w soboty w godz. 19-21, zastąpi w tym paśmie „W rytmie na trzy” Tomasza Dudka, które zostało przeniesione na noc z piątku na sobotę (godz. 0-2).

Z początkiem maja audycja „Trzy wymiary gitary” Piotra Barona została przeniesiona ze środy z godz. 19-20 na sobotę i wydłużona do dwóch godz. (17-19).

Z kolei od 15 maja „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego będzie dwa razy dłuższa - będzie zaczynać się krótko po godz. 10, a nie jak dotychczas po godz. 11.

W komunikacie Polskiego Radia zapowiedziano, że „w przyszły weekend Trójka w będzie mieć kolejne muzyczne niespodzianki w paśmie nocnym”.

Rada programowa Polskiego Radia z negatywną oceną ramówki Trójki

Nowa ramówka Trójki w połowie kwietnia została w głosowaniu odrzucona przez radę programową Polskiego Radia. Przeciw zagłosowało 10 członków, m.in. przewodniczący rady, poseł PiS Marek Suski, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

- Cała rada wyraziła zaniepokojenie sytuacją w Trójce. Ponownie Trójka nie ma dyrektora. Pełniący obecnie obowiązki nie stawił się na posiedzeniu, tłumacząc się przebywaniem na kwarantannie. Chociaż nie słyszałem, żeby wirus covid-19 zakażał przez internet, a ponadto przecież można pracować zdalnie. Ostatecznie ramówkę prezentował zastępca p.o. dyrektora również przez internet - opisał Marek Suski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Ramówka była tak słaba, że nie dało się jej obronić. Przewiduję kolejne specjalne posiedzenie poświęcone Programowi Trzeciemu - dodał.

- Rada programowa Polskiego Radia jest ciałem doradczym, którego opinie bierzemy oczywiście pod uwagę. Natomiast nie możemy zgodzić się z tą opinią, ponieważ nie zawiera ona ani jednego słowa uzasadnienia - skomentowała Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. Zwróciła uwagę, że rada programowa nie przedstawiła uzasadnienia swojej oceny.

W połowie marca br. z funkcji dyrektora i redaktora naczelnego Trójki zrezygnował Michał Narkiewicz-Jodko, zastąpił go Paweł Kwieciński, dyrektor biura programowego Polskiego Radia. Narkiewicz-Jodko właśnie przestał być też szefem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Z początkiem maja wicedyrektorem Trójki został Szymon Sławiński.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. Trójka miała 2,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 4,7 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Trójka modyfikuje ramówkę: Łukasz Ciechański w dwóch nowych cyklach, dłuższa audycja Wojciecha Cejrowskiego

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
redaktur ciechan
wincyj, wincyj! a mógł się nie kompromitować...
odpowiedź
User
Kuba
Ciechan jest ewidentnie uzależniony od żucia gumy i orania.
odpowiedź
User
jjj
Ciachan-WC...
Ktoś naprawdę tego potrzebuje?
W dobie 357 i Nowego Świata?
Liczę, że nowa władza wprowadzi takie prawo, że kto sponsoruje regularnie jakąś stację internetową zostanie zwolniony z abonamentu radiowego w proporcjonalnej części.
Wtedy te wszystkie gadacze dobrozmianowej epoki pójdą na trawkę...
odpowiedź