SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trójka modyfikuje ramówkę: Łukasz Ciechański w dwóch nowych cyklach, dłuższa audycja Wojciecha Cejrowskiego

W ramówce radiowej Trójki pojawiły się dwie nowe audycje Łukasza Ciechańskiego: „Muzyczne podróże” i „Departament rytmu”. „W rytmie na trzy” zostało przesunięte na pasmo nocne, natomiast „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego wydłużona do dwóch godzin.

fot. materiały prasowe Article

W „Muzycznych podróżach”, Łukasz Ciechański prezentuje utwory ze wszystkich zakątków świata - zarówno najpopularniejsze, jak i mniej znane. Audycji można słuchać w niedzielę w godz. 12-13, wcześniej o tej porze emitowano różne cykle.

Natomiast w audycji „Departament rytmu” Ciechański będzie przedstawił taneczne hity z lat 80., 90. i ostatnich dwóch dekad. Audycja będzie nadawana w soboty w godz. 19-21, zastąpi w tym paśmie „W rytmie na trzy” Tomasza Dudka, które zostało przeniesione na noc z piątku na sobotę (godz. 0-2).

Z początkiem maja audycja „Trzy wymiary gitary” Piotra Barona została przeniesiona ze środy z godz. 19-20 na sobotę i wydłużona do dwóch godz. (17-19).

Z kolei od 15 maja „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego będzie dwa razy dłuższa - będzie zaczynać się krótko po godz. 10, a nie jak dotychczas po godz. 11.

W komunikacie Polskiego Radia zapowiedziano, że „w przyszły weekend Trójka w będzie mieć kolejne muzyczne niespodzianki w paśmie nocnym”.

Rada programowa Polskiego Radia z negatywną oceną ramówki Trójki

Nowa ramówka Trójki w połowie kwietnia została w głosowaniu odrzucona przez radę programową Polskiego Radia. Przeciw zagłosowało 10 członków, m.in. przewodniczący rady, poseł PiS Marek Suski, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

- Cała rada wyraziła zaniepokojenie sytuacją w Trójce. Ponownie Trójka nie ma dyrektora. Pełniący obecnie obowiązki nie stawił się na posiedzeniu, tłumacząc się przebywaniem na kwarantannie. Chociaż nie słyszałem, żeby wirus covid-19 zakażał przez internet, a ponadto przecież można pracować zdalnie. Ostatecznie ramówkę prezentował zastępca p.o. dyrektora również przez internet - opisał Marek Suski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Ramówka była tak słaba, że nie dało się jej obronić. Przewiduję kolejne specjalne posiedzenie poświęcone Programowi Trzeciemu - dodał.

- Rada programowa Polskiego Radia jest ciałem doradczym, którego opinie bierzemy oczywiście pod uwagę. Natomiast nie możemy zgodzić się z tą opinią, ponieważ nie zawiera ona ani jednego słowa uzasadnienia - skomentowała Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. Zwróciła uwagę, że rada programowa nie przedstawiła uzasadnienia swojej oceny.

W połowie marca br. z funkcji dyrektora i redaktora naczelnego Trójki zrezygnował Michał Narkiewicz-Jodko, zastąpił go Paweł Kwieciński, dyrektor biura programowego Polskiego Radia. Narkiewicz-Jodko właśnie przestał być też szefem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Z początkiem maja wicedyrektorem Trójki został Szymon Sławiński.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. Trójka miała 2,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 4,7 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trójka modyfikuje ramówkę: Łukasz Ciechański w dwóch nowych cyklach, dłuższa audycja Wojciecha Cejrowskiego

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
redaktur ciechan
wincyj, wincyj! a mógł się nie kompromitować...
55 4
odpowiedź
User
Kuba
Ciechan jest ewidentnie uzależniony od żucia gumy i orania.
72 5
odpowiedź
User
jjj
Ciachan-WC...
Ktoś naprawdę tego potrzebuje?
W dobie 357 i Nowego Świata?
Liczę, że nowa władza wprowadzi takie prawo, że kto sponsoruje regularnie jakąś stację internetową zostanie zwolniony z abonamentu radiowego w proporcjonalnej części.
Wtedy te wszystkie gadacze dobrozmianowej epoki pójdą na trawkę...
69 9
odpowiedź