SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wulgaryzmy i pijaństwo w Trójce? KRRiT: Będzie bieżąca weryfikacja takich doniesień

KRRiT nie ukarze Polskiego Radia za audycję Trójki, w której wyemitowano niewygłuszone wulgaryzmy. Rzeczniczka prasowa regulatora zdradza też, że nadawca planuje na bieżąco weryfikować doniesienia m.in. o pijaństwie dziennikarzy, aby uniknąć nieuzasadnionych oskarżeń.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajmowała się sprawą radiowej Trójki po piśmie wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej. Przedstawicielce Prawa i Sprawiedliwości nie podobał się sposób zarządzania Polskim Radiem przez prezes Agnieszkę Kamińską. Przytoczyła skargę Anny Masłowskiej, która krytykowała Trójkę za puszczanie piosenek z wulgaryzmami i pijaństwo kierownika muzycznego stacji Łukasza Ciechańskiego.

Zobacz także: Polskie Radio mocno zwiększyło wydatki na misję w Dwójce i PR24, Czwórka ze spadkiem

Nie będzie kary za wulgaryzmy w Trójce

Rada nie zamierza ukarać nadawcy, bo wulgaryzmy pojawiły się w godzinach nocnych. - W wyniku postępowania dotyczącego audycji „Trójfonia 2HA”,  wyemitowanej 7 grudnia 2021 r., stwierdzono kilka niewygłuszonych wulgaryzmów. Z informacji przekazanych przez nadawcę wynika, że autorka audycji została ukarana naganą z wpisem do akt. Ze względu na emisję audycji po godz. 23:00 KRRiT nie podejmowała w tej sprawie dodatkowych działań - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Zobacz także: Dziennikarze Polskiego Radia zarabiają więcej niż przed rokiem

Regulator nie zamierza też oceniać działalności dziennikarzy czy szefów redakcji poza anteną. - Pragnę podkreślić, że rozpatrzenie pozostałych zarzutów zawartych w skardze, odnoszących się do spraw kadrowych oraz pozaantenowej działalności dziennikarzy, nie mieści się w kompetencji KRRiT. Sprawdzanie zasadności tego rodzaju zarzutów spoczywa na władzach Spółki - tłumaczy Brykczyńska.

Polskie Radio przeprowadziło postępowanie w tej sprawie, które nie potwierdziło nieprawidłowości. - Nadawca poinformował o przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania wyjaśniającego, które nie potwierdziło zawartych w skardze informacji. Jednocześnie zapowiedziano bieżącą weryfikację wszystkich tego typu doniesień, aby zapobiegać nieuzasadnionym oskarżeniom w stosunku do dziennikarzy oraz chronić wizerunek Polskiego Radia SA - zdradza rzeczniczka prasowa KRRiT.

Udział Trójki pod względem słuchania w okresie od grudnia 2021 roku do lutego 2022 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 1,8 proc. - wynika z ostatniej fali badania Radio Track Kantar Polska

Dołącz do dyskusji: Wulgaryzmy i pijaństwo w Trójce? KRRiT: Będzie bieżąca weryfikacja takich doniesień

108 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DZIEKI CI KAMINSKA ZA ZNISZCZENIE POLSKIEGO RADIA
Garaż 3/5/7 dokonał legendarnego samozaorania, bo nadają w internecie, a tam jest z minutę opóźnienia, więc słuchacze tego wybitnego medium nigdy nie będą mogli za nim nadążyć, hahahahhaha
odpowiedź
User
ROZMÓWKI POLSKO-ROSYJSKIE
- Ja mam 16 odbiorników FM i żadnego internetowego. Też nie słucham przez internet.
- A ja mam 3 lexusy i 5 przyczepek, które przeznaczę dla Manna i jego towarzystwa
odpowiedź
User
Kulisy spraw, audycja PR24, legendarna, nie istnieje już bo KAMINSKA MUSIAŁA ZLIKWIDOWAC TE WYBITNĄ AUDYCJE
Berka: Mam 36 kont bankowych, ale to nic
odpowiedź