SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tak wygląda studio radiowej Trójki po ostatnich zmianach

Polskie Radio uruchomiło odnowione studio M3, z którego Renata Grochal poprowadziła ostatnie sobotnie „Śniadanie w Trójce”. Wnętrze zostało przystosowane do produkcji wizyjnych.
 

Tak wygląda studio Programu III Polskiego Radia, fot. materiały prasoweTak wygląda studio Programu III Polskiego Radia, fot. materiały prasowe

- Bardzo cieszę się z tego, że oprócz sobotniego „Śniadania w Trójce” także moje codzienne rozmowy „Bez Uników”, emitowane od poniedziałku do piątku, przeniosą się w najbliższym czasie do odnowionego studia M3. W czasach, gdy przestajemy słuchać radia już tylko w tradycyjnych odbiornikach, chcemy otworzyć się na nowych odbiorców, ludzi młodych, którzy wiedzę o świecie czerpią w dużej mierze z internetu. To m.in. ich chcemy zachęcić nie tylko do słuchania, ale i oglądania pogłębionych rozmów na najważniejsze polityczne tematy na YouTube, Facebooku Trójki i stronie internetowej naszego radia. Czasem nawet najbardziej wytrawny mówca nie odda słowem tego, co może pokazać obraz, i nawet najsprytniejszy polityk nie ukryje tego, co widać na wizji - mówiła dziennikarka Renata Grochal.

tak-wyglada-studio-trojki-po-remoncie-png

Studio Trójki wygląda jak nowe 

- Nowoczesny wystrój wnętrza, znakomita akustyka studia, przestrzeń zaprojektowana specjalnie do przeprowadzania wywiadów z gośćmi w formie wideo - tak Polskie Radio opisywało zmiany wprowadzone w studiu. Celem remontu technologicznego było przystosowanie pomieszczenia do produkcji wizyjnych, przy równoczesnym zachowaniu radiowego charakteru obiektu. W studiu zbudowano scenografię wizyjną, systemy oświetlenia wizyjnego i oświetlenia scenograficznego.

Czytaj także: Władze Polskiego Radia piszą do pracowników

Obiekt wyposażono w systemy kamer wizyjnych i mikrofonów studyjnych. Tło elementów scenograficznych  stanowią ścienne elementy akustyczne, dźwiękochłonne, typowe dla studia radiowego. Rozwiązanie to pozwoliło dostosować akustykę studia do pracy z wieloma mikrofonami przeznaczonymi dla dziennikarzy prowadzących i gości. Osiągnięto zaprojektowany efekt scenograficzny przy równoczesnej poprawie akustyki, co było jednym z podstawowych założeń remontu.

studio-trojki-jak-wyglada-po-remoncie-png

- W ostatnich tygodniach nasze zacne i zasłużone studio M3 przeszło niezwykłą przemianę. Zachowując wszelkie walory studia radiowego, pozwalającego rejestrować najwyższej jakości dźwięk, zostało wyremontowane zgodnie z potrzebami studia, umożliwiającego realizację programów w formacie video. Zapraszamy do słuchania i oglądania - mówiła Agnieszka Szydłowska, dyrektorka radiowej Trójki.

Dołącz do dyskusji: Tak wygląda studio radiowej Trójki po ostatnich zmianach

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Icek
Mam to gdzieś. Zwolniliście Beatę Michniewicz żeby wstawić prorządową ku.kłe.
odpowiedź
User
Mysliwiecka 3/5/7
A Majcher z Kaszyńskim piszą do nas o trudnych miesiącach - szczyt obłudy i chamstwa czerwonej nomenklatury. Teraz wiadomo na co idą nasze wynagrodzenia. Prokuratorskie dochodzenie to tylko kwestia czasu, bo na przyzwoitość likwidatorów już od dawna nie liczymy.
odpowiedź
User
Rysiek
Żenada. Weźcie jom do tvp info. Tam już są kamery. A jeśli już są teraz to jakiś może kolejny program teatralny paniusi z tvp polonia?
odpowiedź