SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trójka w akcji „Święta bez granic” zebrała ponad 1,1 mln zł na dzieci z niezamożnych rodzin

Ponad 1,1 mln zł zebrano podczas charytatywnej akcji „Święta bez granic” Programu III Polskiego Radia. To o kilkadziesiąt tys. zł. mniej, niż w ubiegłym roku. Pieniądze zostaną przekazane dla utalentowanych dzieci z niezamożnych polskich rodzin.

Kuba Strzyczkowski, fot. Polskie Radio Article

Słuchacze - jak co roku - przekazywali pieniądze za pośrednictwem licytacji na antenie, prowadzonych przez Kubę Strzyczkowskiego, osobistych wpłat, wiadomości SMS oraz kupując płyty „Święta bez Granic 2019". Dzięki temu udało się w tej edycji zebrać sumę 1 100 072 zł. - Dzięki tym środkom uda nam się bardzo wiele zrobić. Chcemy rozwijać programy stypendialne, a także zapraszać do kolejnych edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja młodych, zaangażowanych społecznie ludzi z całej Polski – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja, której podopieczni skorzystają ze środków zebranych przez słuchaczy Trójki.

Na wynik składają się m.in. kwoty uzyskane z charytatywnych SMS-ów, darowizn, sprzedaży specjalnej płyty-składanki „Święta bez granic 2019" (wśród wykonawców m.in. Zbigniew Wodecki, Ania Rusowicz, Waglewski Fisz Emade, Voo Voo, a także Barbara Wrońska wraz z Młodą Orkiestrą Nowego Teatru w premierowej, proekologicznej piosence „Plastik"), a także licytacji przedmiotów, podarowanych przez znane osoby. W tej edycji największym zainteresowaniem cieszył się portret zwycięzcy licytacji (albo wskazanej przezeń osoby), który namaluje Andrzej Pągowski (50 tys. zł), koszulka Bayernu Monachium z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz jubileuszowa koszulka PZPN z okazji 100-lecia związku z autografami piłkarzy reprezentacji Polski (43 tys. zł) i koncert Muńka Staszczyka w Trójce (35 tys. zł). W piątek 7 lutego, podczas audycji podsumowującej akcję, Kuba Strzyczkowski - pomysłodawca corocznych licytacji -  zmobilizował „7 Wspaniałych” – siedmiu słuchaczy, którzy zadeklarowali wpłaty po tysiąc złotych, dzięki czemu przekroczona została suma miliona stu tysięcy złotych.

Celem tegorocznej akcji charytatywnej „Święta bez granic 2019" była pomoc zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin. - Są one nie tylko utalentowane, ale też aktywne społecznie. Angażując się w różne działania, swoim talentem dzielą się z innymi. A pomagając im wspieramy nie tylko przyszłość ich samych, ale także zmieniamy lokalne społeczności. Stypendium jest dla tych dzieci szansą na rozwój i naukę tego, o czym marzą - mówi Izabela Stawicka.

Rok wcześniej w akcji „Święta bez granic 2018" Trójka zebrała ponad 1,2 mln złotych na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodniej Ukrainie.

Z badania Radio Track Millward Brown wynika, że od listopada ub.r. do stycznia br. udział Trójki w rynku wzrósł z wzrost z 5,7 do 5,8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trójka w akcji „Święta bez granic” zebrała ponad 1,1 mln zł na dzieci z niezamożnych rodzin

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Natalia
Pieniądze pójdą na dzieci niezamożnych polityków, np Gowina czy Karczewskiego.
7 12
odpowiedź
User
Gość X
Chyba raczej dla Ukrainy.
1 9
odpowiedź
User
ale jak to?
to dyrekcja 3 zrobila alcje wbrew temu co twieedzi PiS? przeciez w Polsce nie ma juz biednych dzieci dzieki 500+... oj cos poszlo nie tak
9 1
odpowiedź
User
Kawka
Dobrze , że zebrali , ale kwota minimalnie niższa niż rok temu . Czemu ? Za mało słuchaczy czy za dużo zbiórek wokół ?
Owsiak - WOŚP na dziś pokazuje 115 mln i zakładam , że jemu w złotówkach rośnie ( 28. Finał skończyliśmy zadeklarowaną kwotą 115 362 894 PLN, Kwota zadeklarowana 27. Finału WOŚP - 92 143 798 PLN )
4 3
odpowiedź
User
pad
Dobrze , że zebrali , ale kwota minimalnie niższa niż rok temu . Czemu ? Za mało słuchaczy czy za dużo zbiórek wokół ?
Owsiak - WOŚP na dziś pokazuje 115 mln i zakładam , że jemu w złotówkach rośnie ( 28. Finał skończyliśmy zadeklarowaną kwotą 115 362 894 PLN, Kwota zadeklarowana 27. Finału WOŚP - 92 143 798 PLN )

Po prostu pieniądze po raz kolejny zbiera pan Karłowicz - zżyty z dobrą zmianą publicysta W Sieci, red. Strzyczkowski robi dobrą minę ale słuchacze swoje wiedzą...Teologia Polityczna, Semka itp., tyle w temacie :)
0 0
odpowiedź