SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka zmienia ramówkę na wakacyjną. Więcej muzyki i rozrywki

Od początku lipca na antenie Trójki pojawią się nowe audycje i cykle, które mają być lżejsze i przystosowane do atmosfery wakacji. Pojawią się m.in. programy: „Cudze chwalicie…”, „Zupełnie inne popołudnie”, „Nie do powiedzenia”, „Adamski seryjny” czy „Z Żądą smakuje lepiej”.

Studio Trójki, fot. materiały prasoweArticle

O zmianach w ramówce Trójki pisaliśmy jako pierwsi w portalu Wirtualnemedia.pl. Wakacyjny układ programowy będzie obowiązywać od 1 lipca do 1 września br. Program Trzeci zachowa podstawowe pasma i audycje, ale na antenie pojawi się również więcej lżejszych, adekwatnych do pory roku propozycji. Zawieszonych zostanie pięć audycji publicystyczno-kulturalnych, a pojawi się więcej muzycznych, rozrywkowych oraz podróżniczo-kulinarnych.

–  Nowa ramówka do wysokiej jakości audycji, z którą kojarzy się Program 3, ma dodać nieco lekkości. Ma łączyć misyjny charakter z „wakacyjną” rozrywką i tematyką. Dlatego na antenie pojawią się nowe cykle podróżnicze, rozrywkowe, kulturalne i muzyczne - komentuje Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Uzupełnieniem popołudniowego  pasma  ma być nowa codzienna audycja o charakterze satyryczno-muzycznym „Zupełnie Inne Popołudnie”, która będzie nadawana od poniedziałku do czwartku, w godz. 13.30-14.00.

- Pojawią się w niej formy dźwiękowe oraz nazwiska dziennikarzy i satyryków - do tej pory rzadko występujących w mediach głównego nurtu, prezentujących odmienny od dominującego punkt widzenia, wrażliwość i poglądy - dodaje Wiktor Świetlik.

Z kolei w porannym paśmie „Zapraszamy do Trójki” we wtorki i czwartki, o godz. 8.40 pojawi się nowy cykl „Cudze chwalicie…” Elżbiety Korczyńskiej-Jordan. W audycji zostaną zaprezentowane miejsca w Polsce, które warto odwiedzić. Dodatkowo słuchacze będą mogli przesyłać elektroniczne „pocztówki z wakacji” do redakcji (zdjęcia, filmy, pliki audio w formacie mp3) z miejsc w Polsce, czy też związanych z wakacyjną przygodą. Najciekawsze prace mają zostać zaprezentowane na internetowej stronie Trójki - w zakładce „Cudze chwalicie... - pocztówka z wakacji”.

W paśmie „Do południa”, we wtorki o godz. 11.30 zadebiutuje cykl pt. „Adamski seryjny”. Autor - Łukasz Adamski - wprowadzi słuchaczy Trójki w świat seriali.

W pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca, w godz. 00.00-02.00 będzie można usłyszeć audycję publicystyczną z udziałem słuchaczy, czyli „Nie do powiedzenia”. Jej autorka, Agnieszka Furtak-Bilnik będzie dyskutować o tematach z dziedziny psychologii.  

W piątek, zamiast „Godzin prawdy” (godz. 12.00-13.00) pojawi się audycja „Z Żądą smakuje lepiej”. Prowadząca będzie rozmawiać z gościem – jedną z gwiazd na temat kuchni z różnych miejsc świata.

W miejsce „Za a nawet przeciw” w poniedziałki zagości „Trójka Żąda Debiutów” (godz. 12.00-13.00), natomiast od wtorku do czwartku o tej porze będzie emitowana „Muzyczna Poczta UKF”. Z kolei w czwartek, w miejsce „Dzieci wiedzą lepiej” (godz. 9.50) pojawią się „Trzy kropki” Katarzyny Stoparczyk, która będzie rozmawiać z dziećmi o książkach.

Sobotnie „Zapraszamy na weekend” zostanie przedłużone o godzinę (potrwa od 6.00 do 9.00) i pojawią się w nim nowe cykle: „Program obyczajowy” i  „Osobowości roślinne”.

W ramówce pozostanie autorska audycja muzyczna Wojtka Mazolewskiego „Jazz fajny jest” (w piątki o godzinie 22.00-23.00).

Oprócz tego Trójka pojawi się na wakacyjnych festiwalach m.in. Lecie z Radiem Festiwal, Męskie Granie 2019, Off Festiwal Katowice, Jarocin Festiwal 2019 czy Audioriver - festiwal muzyki elektronicznej w Płocku.

Radio ZET i Trójka z największymi spadkami, RMF FM liderem

W okresie od marca do maja br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Czwarte miejsce zajęła publiczna Jedynka. Udział PR1 spadł o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc.

Czołową piątkę uzupełnia Trójka z wynikiem na poziomie 5,1 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu (ex aequo z Radiem ZET) - wynika z danych opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trójka zmienia ramówkę na wakacyjną. Więcej muzyki i rozrywki

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
To nie Trójka, to Truja. Brakuje audycji poradnikowych, jak podziękować władzy za hojność.
odpowiedź
User
Tak
Bardzo zła decyzja. Brakuje dotychczasowych audycji, widać konformizm i uleganie populizmowi. Przecież wakacje to najlepszy moment, by przypominać o haniebnym ataku Niemców na Polskę, o rzezi inteligencji w Katyniu, o zamachu w Smoleńsku. Zupełnie nie rozumiem tej decyzji, wygląda na schlebianie niskim gustom i akt poddania się LGBT.
odpowiedź
User
janek
kolejny desant z intelektualnej próżni na prawicy. trójka kaputt.
odpowiedź