SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trojmiasto.pl ze wzrostem wpływów do 12,6 mln zł i zysku do 722 tys. zł, szykuje nową wersję serwisu ogłoszeniowego

W ub.r. wydawca serwisu Trojmiasto.pl zanotował 12,58 mln zł przychodów sprzedażowych (7,4 proc. więcej niż w 2016 roku) oraz 721,6 tys. zł zysku netto (wobec 526,3 tys. zł rok wcześniej). Spółka dla redakcji kupiła m.in. drona, dwie kamery GoPro i rower elektryczny.

Przychody sprzedażowe Trojmiasto.pl zwiększyły się z 11,72 mln zł w 2016 roku do 12,58 mln zł w ub.r. Zarząd firmy w sprawozdaniu stwierdził, że większość tych wpływów pochodzi ze sprzedaży powierzchni reklamowych. - Mniejszą, ale z roku na rok co raz bardziej zauważalną część przychodów stanowią wpływy z wyróżnień ogłoszeń w serwisie ogłoszeniowym portalu - zaznaczono.

Trojmiasto.pl od wielu lat jest w czołówce najpopularniejszych serwisów regionalnych. Według badania Gemius/PBI w lipcu br. portal zanotował 2,08 mln realnych użytkowników, 48,02 mln odsłon oraz 25 minut i 50 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

- Dział sprzedaży prowadzi aktywny rozwój w kierunku trafikowania, estymacji odsłon. Aktywnie rozwijany jest serwis ogłoszeń poprzez wprowadzenie ogłoszeń premium w innych działach niż Praca (np. w dziale Nieruchomości, Moto) i ofert specjalnych w poszczególnych działach. Dużą rewolucją jest również wprowadzenie szybkich płatności (brak dodatkowych opłat dla klienta) - system BM plus dostęp klienta w edycji do wszystkich swoich proform i faktur - wyliczono w sprawozdaniu spółki.

Dodano, że sukcesem okazała się platforma Raport z Trójmiasta służąca do komunikacji z użytkownikami portalu. - W ramach tej platformy, w ciągu roku czytelnicy dokonali ok. 31,5 tys. wpisów z informacjami o wydarzeniach mających miejsce w Trójmieście, czyli ok. 90 dziennie. Ta forma komunikacji z czytelnikami dowodzi, jak ważna dla nich jest możliwość samodzielnego i natychmiastowego przekazywania między sobą informacji, także bez ingerencji pracowników redakcji - opisano.

79 pracowników, kupiono dla nich drona, kamery i rower elektryczny

Koszty operacyjne Trojmiasto.pl wyniosły w ub.r. 11,68 mln zł, wobec 11,04 mln zł rok wcześniej. Zdecydowanie największe są wydatki na wynagrodzenia, które w skali roku wzrosły z 6,55 do 7,18 mln zł. Do tego dochodzą nakłady na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - tu nastąpił wzrost z 1,13 do 1,29 mln zł. W firmie pracowało w ub.r. 79 osób.

Z kolei koszty usług obcych wyniosły w ub.r. 2,14 mln zł (minimalnie mniej niż w 2016 roku), a pozostałe koszty rodzajowe zmalały z 707,8 do 570,2 tys. zł.

W sprawozdaniu zarząd Trojmiasto.pl wylicza, że w ub.r. firma kupiła m.in. drona do nagrywania wideo (jeden z pracowników uzyskał uprawnienia do sterowania nim) oraz dwie kamery GoPro.

- Dodatkowe inwestycje w dział video to zakup przenośnej osłony akustycznej w celu nagrywania lektora w terenie (np. oddział w Gdyni) oraz wymiana telefonów dziennikarzom, aby mogli kręcić i montować filmy bezpośrednio na imprezach i wydarzeniach z których robimy relację - opisało kierownictwo firmy. - W 2017 r. dalej inwestowaliśmy smartfony o wysokiej wydajności, dzięki czemu dziennikarze mogli robić więcej filmów i szybciej dostarczać materiały czytelnikom. Zakupiliśmy również rower elektryczny by dziennikarze mogli być bardziej mobilni i szybciej dojechać w dowolne miejsce. Pracownikom została zainstalowana aplikacja do korzystania z taksówek, by zaoszczędzić czas na podjechanie w dane miejsce bez konieczności parkowania (dotyczy zwłaszcza problematycznych stref Głównego Miasta) a także aplikacja skycash, która umożliwia w łatwy sposób zakup biletów komunikacji miejskiej - dodało.

W ub.r. dwukrotnie powiększono zespół Trojmiasto.pl w Gdyni, gdzie pracują obecnie osoby z redakcji, działów IT i sprzedaży. - W tym samym roku zaczęliśmy rozglądać się za nową siedzibą dla centrali. Analizujemy rynek dostępnych biurowców i prowadzimy wstępne rozmowy - stwierdził zarząd spółki.

Inwestycje w ogłoszenia, mobile i serwery

W br. Trojmiasto.pl zamierza zmienić lifting i nawigację swojego serwisu ogłoszeniowego oraz aplikację na iOS (zapowiedziano, że zostanie w całości przepisana na nowy język programowania).

- Planowane jest przejście na PHP 7.1 Analizowana jest poważnie kolokacja serwerowni w nowej lokalizacji minimalizującej czynniki ryzyka związane z zasilaniem i klimatyzacją. W związku z kolokacją serwerów planowane będą zakupy sprzętowe i ustalenia umowne z kolokacją umożliwiające pełną obsługę zdalną serwerowni - wyliczono w sprawozdaniu.

Zysk Trojmiasto.pl ze sprzedaży wzrósł z 682 tys. zł w 2016 roku do 899,3 tys. zł w ub.r., zysk operacyjny - z 693,8 do 907,1 tys. zł, a zysk netto - z 526,3 do 721,6 tys. zł.

Udziałowcami spółki są jej prezes Michał Kaczorowski i wiceprezes Agnieszka Bomba. Zeszłoroczny zysk zdecydowali się w całości przeznaczyć na kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Trojmiasto.pl ze wzrostem wpływów do 12,6 mln zł i zysku do 722 tys. zł, szykuje nową wersję serwisu ogłoszeniowego

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Leszek
To największy portal z hejterami. Na każdy temat hejt. Tego portalu nie czytamy!. To tak niska jakość wiedzy dziennikarskiej i tylko promowanie niektórych osób. Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałem wiadomości z trojmiasto.pl To taka tuba obecnego prezydenta.
odpowiedź
User
Easter
Mój partner i ja zarabialismy 16498 dolarów miesiecznie, pracujac z domu. Kiedy mój kolega i ja stracilismy papierkowa robote 3 miesiace temu, mój partner i ja bylismy bardzo zla i nieudana próba poszukiwania pracy. Mój partner i ja znalezlismy te prace online. a teraz mój partner i ja jestesmy w stanie zarobic tysiace z domu. Kazdy moze wykonac te prace i zarobic wiecej dolarów online, klikajac ten link. , ......

.......>>>>>>> www.Jobnet70.com
odpowiedź
User
tak ale
To największy portal z hejterami. Na każdy temat hejt. Tego portalu nie czytamy!. To tak niska jakość wiedzy dziennikarskiej i tylko promowanie niektórych osób. Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałem wiadomości z trojmiasto.pl To taka tuba obecnego prezydenta.

Z tym ostatnim stwierdzeniem nie zgodzę się. Raczej dowalają niż wychwalają. Zaś co do hejtu pełna zgoda, nierzadko potok bzdur, chamstwa i pomówień. Dlatego m.in. mogą się chwalić liczbą odwiedzin. Gdyby wprowadzili obowiązek logowania do komentów liczba odwiedzin spadłaby im znacznie. No cóż, pecunia non olet.
odpowiedź