SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trójstopniowa ochrona przed spamem w Interia.pl

Z początkiem lutego br. INTERIA.PL udostępniła użytkownikom swoich kont pocztowych (http://poczta.interia.pl/) unikalny, trójstopniowy system antyspamowy

System rozpoznaje niechciane przesyłki poczty elektronicznej niezależnie od języka, w którym są przesyłane, nie wymaga przy tym instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Posiadacze kont pocztowych mają możliwość indywidualnej konfiguracji opcji działania antyspamu, zarówno na poziomie trybu filtrowania, jak i w odniesieniu do tego, czy korespondencja rozpoznana jako spam będzie przez system pocztowy odrzucana, czy też doręczana w wersji pełnej lub okrojonej.

System ochronny odrzuca przesyłki nadchodzące z domen i adresów IP często wykorzystywanych do rozsyłania niechcianej korespondencji oraz selekcjonuje pocztę na poziomie Filtra Globalnego oraz Prywatnego Filtra antyspamowego. Filtr Globalny to inteligentny, nadrzędny mechanizm dokonujący selekcji wiadomości na podstawie analizy nagłówków i treści nadchodzącej korespondencji, działający w skali całego systemu pocztowego (dla osób, które uaktywnią tę opcję). Baza logiczna, na podstawie której dokonywana jest selekcja nadchodzących wiadomości, na bieżąco zasilana jest przez INTERIA.PL nowymi przykładami niechcianej korespondencji i wiadomości nie klasyfikowanych jako spam. Filtr Prywatny to system "uczony" rozpoznawania spamu bezpośrednio przez użytkownika. Tworzenie reguł dla filtra prywatnego odbywa się poprzez przenoszenie korespondencji uznanej za niechcianą do specjalnego folderu o nazwie Spam, który tworzony jest w skrzynce odbiorcy (dostępnej przez interfejs WWW) bezpośrednio po włączeniu któregokolwiek z poziomów ochrony.

Włączenia, wyłączenia i konfiguracji opcji działania poszczególnych poziomów ochrony antyspamowej dokonać można (po zalogowaniu się na konto) na stronach WWW ustawień skrzynki pocztowej pod adresem http://profil.interia.pl/poczta/antyspam/. Zdefiniować tam można, czy maile uznawane za spam mają być odbijane do nadawcy z informacją, że konto nie istnieje (co może prowadzić do wykreślania adresu odbiorcy z list wysyłkowych) czy też umieszczane bezterminowo lub na wybrany przez użytkownika czas w folderze Spam. System umożliwia również wybór, czy korespondencja uznana za spam ma być dostarczana w wersji oryginalnej, czy też w wersji "oszczędnej" czyli tylko z nagłówkami wiadomości i komunikatem o przechwyceniu spamu (co przekłada się na szybkość pobierania poczty i efektywne wykorzystanie pojemności konta). Zarówno w przypadku korzystania z Filtra Prywatnego, jak i z Filtra Globalnego, system antyspamowy umożliwia osobom odbierającym pocztę za pomocą programów pocztowych (nie przez WWW) łatwą selekcję wiadomości pobieranych z serwera, poprzez oznaczenie ich frazą **SPAM** w temacie maila.

System Filtrów Globalnych i Filtrów Prywatnych dostępny jest bez ograniczeń dla wszystkich posiadaczy płatnych kont pocztowych w portalu INTERIA.PL i pakietów hostingowo-pocztowych Strefa.pl. W okresie testowym, do końca marca br., każdy użytkownik konta bezpłatnego może aktywować Filtr Globalny, zaś Filtr Prywatny dostępny będzie dla 10 tysięcy właścicieli kont, którzy jako pierwsi zaktywują tę opcję.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trójstopniowa ochrona przed spamem w Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl