SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trudna sytuacja finansowa Halo.Radia. Będzie obniżka wynagrodzeń

Internetowe Halo.Radio, utrzymujące się z finansowania społecznościowego od kilku miesięcy w serwisie Patronite.pl notuje wpłaty na poziomie ok. 15 tys. zł miesięcznie. Jej dyrektor programowy Kuba Wątły szacował, że stacja na bieżące funkcjonowanie potrzebuje ok. 150 tys. zł. W związku z trudną sytuacją finansową planowane jest m.in. obniżenie wynagrodzeń prowadzących.

Kuba Wątły, założyciel Halo.radia, fot. Mikołaj MaluchnikArticle

Internetowe Halo.Radio działa od 1 października 2019 roku, założył je publicysta Kuba Wątły. Tworzy je zespół około 40 dziennikarzy i dziennikarek. Audycje prowadzą m.in. Jakub Dymek, Tomasz Piątek, Marta Woźniak, Wojciech Krzyżaniak czy Mariusz Gzyl. W ciągu ostatnich kilkunastu dni odeszła Karolina Rogaska oraz Marcin Celiński. Z naszych informacji wynika również, że z początkiem listopada odejdzie Radosław Gruca.

Już mniej więcej od połowy września w internetowym Halo.Radiu nadawane były komunikaty informujące o pilnej potrzebie finansowego wsparcia. „Grozi nam zamknięcie drzwi na klucz” - oznajmiał lektor w przerwach między audycjami.

Od początku medium jest wspierane ze zbiórki crowdfundingowej, na koncie Fundacji Obywatelskiej w serwisie Patronite.pl. do tej pory uzbierano łączną sumę 466 tys. zł. Liczba patronów i zadeklarowana suma miesięcznego wsparcia gwałtownie jednak spadła w porównaniu do ostatnich kilku miesięcy. Aktualnie chęć wpłacania za pośrednictwem Patronite.pl w sumie ok. 15 tys. zł miesięcznie na działanie radia zadeklarowało 455 osób.

Już przy starcie radia Kuba Wątły informował nas, że na utrzymanie działalności potrzeba mniej więcej 150 tys. zł miesięcznie. W poniedziałek dziennikarz poinformował słuchaczy w social mediach: - Szanowni Państwo. Pragnę Was zapewnić, że byt radia nie jest póki co zagrożony. Dalsze funkcjonowanie wymaga jednak dużych i przemyślanych zmian, o których będę tu Państwa informować na bieżąco - zadeklarował.

Planowane radykalne zmiany

We wtorek w social mediach Wątły opublikował pismo do słuchaczy i patronów, w którym wytłumaczył, że potrzebne jest ograniczenie kosztów. W tym celu zmniejszona ma zostać m.in. stawka za prowadzenie programów, do końca 2020 roku nie będą uzupełniane wakaty, a najchętniej słuchane audycje mają pojawiać się w prime time.

Dodatkowo na ekranie podczas trwania programów ma pojawić się licznik wpłat od patronów (poniżej zaprezentowana wizualizacja w grupie słuchaczy Halo.Radia na Facebooku).

Poprosiliśmy o komentarz Kubę Wątłego, zadeklarował, że w środę odpowie na nasze wszystkie pytania. Czekamy na odpowiedź.

Od 31 sierpnia br. ruszyła jesienna ramówka internetowego Halo.Radia. Ze swoimi audycjami pojawili się: Jerzy Bokłażec, Mariusz Rokos, Andrzej Krajewski i Jarosław J. Szczepański.

Dołącz do dyskusji: Trudna sytuacja finansowa Halo.Radia. Będzie obniżka wynagrodzeń

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Moje zdanie
Zaletą epidemii koronowirusa jest to że firmy czy usługi zbędne dla funkcjonowania społeczeństwa upadną bądź mają ogromne problemy. Producenci towarów czy usług niezbędnych do życia mają się dobrze nawet bardzo dobrze lepiej niż w normalnych czasach.
odpowiedź
User
ZZ
Za dużo się potworzyło tych niezależnych mediów obrońców demokracji, konstytucji, dzika i kornika - nie dla wszystkich starczy, gdy trzeba już wpłacać na cyfrową prenumeratę Wyborczej, klub przyjaciół Wyborczej, Nową Trójkę Manna czy Nową Trójkę Niedźwiedzkiego.
odpowiedź
User
Gie
To ile ci "dziennikarze" dostawali kasy za te audycje? Pewnie jak w normalnym radiu docierającym do setek tysięcy czy milionów ludzi.
odpowiedź