SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tucker Carlson debiutuje na Twitterze. Fox News: złamał warunki umowy

Były pracodawca oskarża Tuckera Carlsona o złamanie warunków umowy. Fox News uważa, że umowa między nim a byłym już gwiazdorem stacji została naruszona przez nowy program Carlsona na Twitterze.

Fox News przekazał prawnikom Tuckera Carlsona w ubiegłym tygodniu, że były gwiazdor naruszył swój kontrakt ze stacją, kiedy opublikował pierwszy odcinek nowego programu na Twitterze. Show zadebiutowało kilka dni temu i ma już dwa odcinki. Carlson snuje na Twitterze teorie sprzyjające narracjom Kremla, mocno prorosyjskie. W pierwszym odcinku oskarżył Ukrainę o wysadzenie tamy na Dnieprze, która spowodowała w kraju duże powodzie i katastrofę ekologiczną. Nie przedstawił na to żadnych dowodów. Komentator z nowym programie wygłosił też teorię spiskową mówiącą o tym, że były prezydent USA Barack Obama jest gejem.

Pierwszy odcinek show Carlsona ma na Twitterze 114,4 mln wyświetleń, drugi już 54,4 mln wyświetleń. Konto komentatora obserwuje 8,3 mln użytkowników.

Fox News kontra Carlson. Spór o program na Twitterze

W liście do prawników Carlsona, główny radca prawny Fox News Bernard Gugar powiedział, że nadawca "naruszył" swój kontrakt, który został podpisany w listopadzie 2019 roku i zmieniony w lutym 2021 roku. Podpisując kontrakt z telewizją, gwiazdor zobowiązał się do zakazu konkurencji do 2025 roku. Portal Axios donosi, że Carlson został poinformowany przez kierownictwo Fox, że celem stacji jest utrzymanie go poza wszelkimi mediami do2025 roku.

Według stacji umowa Carlsona mówi, że "nie wolno mu świadczyć usług jakiegokolwiek rodzaju za pośrednictwem internetu, transmisji strumieniowej lub podobnego modelu dystrybucji cyfrowej". Z kolei reprezentujący Carlsona adwokacie stoją na stanowisku, że Twitter jako medium nie jest bezpośrednio konkurencyjny dla Fox News.

W oświadczeniu prawnik Carlsona podkreślił, że wszelkie działania prawne podejmowane przez byłego pracodawcę jego klienta naruszałyby jego prawa wynikające z pierwszej poprawki (wolność słowa).

"Fox broni swojego istnienia na gruncie wolności słowa. Teraz chcą odebrać Tuckerowi Carlsonowi prawo do swobodnego wypowiadania się, ponieważ skorzystał z mediów społecznościowych, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat bieżących wydarzeń" - powiedział prawnik Carlsona, Bryan Freedman, w oświadczeniu dla Axios.

Prawnicy Carlsona przekonują także, że Fox złamał obietnicę daną Carlsonowi, że nie zawrze ugody z Dominion Voting Systems "w sposób, który wskazywałby na naruszenie" ze strony komentatora.

Tucker Carlson zwolniony z Fox  News

Według źródeł serwisu Axios, Carlson był poinformowany przez członka zarządu Foxa, że został zdjęty z anteny w ramach ugody z Dominion Voting Systems (DVS). Sieć zgodziła się zapłacić tej firmie produkującej maszyny wyborcze prawie 800 milionów dolarów, aby uniknąć procesu o zniesławienie. Foxowi groziła wypłata nawet 1,6 mld dolarów odszkodowania za przekonywanie przez główne twarze stacji, w tym Carlsona, że wybory prezydenckie w USA zostały sfałszowane m.in. przez maszyny DVS. Taką retorykę wbrew faktom narzucał przegrany prezydent USA Donald Trump, z czego nie wycofał się do dzisiaj.

Dołącz do dyskusji: Tucker Carlson debiutuje na Twitterze. Fox News: złamał warunki umowy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Twitter / X - teraz jest jeszcze większą wylęgarnią steku kłamstw i ścieku.
odpowiedź