SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TurboEgg wprowadza czujnik emocji Emotions Sensor i zapowiada kolejne urządzenia

Startup o nazwie TurboEgg, w który wcześniej zainwestował fundusz Borubar Ventures Rafała Brzoski i Grzegorza Błażewicza wprowadził na rynek urządzenie o nazwie Emotions Sensor służące do pomiaru poziomu emocji. Cena czujnika to 290 zł. - Wcześniej zaprojektowany był jako wykrywacz kłamstw, ale po drodze okazało się, że ilość zastosowań tego produktu jest znacznie szersza - opisuje w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Piotr Kubisiak, szef projektu.

Article

TurboEgg to firma działająca od ub.r. w Krakowie, jednym z jej założycieli jest Grzegorz Błażewicz, który współtworzy także fundusz Borubar Ventures wspierający finansowo TurboEgg.

Teraz startup wprowadził do przedsprzedaży urządzenie o nazwie Emitions Sensor. Jest to czujnik oparty na technologii biofeedback, który umożliwia kontrolowanie i pomiar poziomu emocji. Według producenta wysoką czułość pomiaru zapewnia zaawansowany sensor reakcji skórno-galwanicznej, a urządzenie funkcjonuje we współpracy z dedykowaną aplikacją mobilną.

Aby rozpocząć pomiar emocji wystarczy włączyć aplikację mobilną i wziąć w dwa palce detektor. Aplikacja najpierw dokona kalibracji, ustalając neutralny poziom emocji użytkownika, a następnie będzie w czasie rzeczywistym podawać odchylenia na wykresie liniowym w czasie.

TurboEgg zapewnia, że jego urządzenie może służyć równie dobrze do rozrywki, jak też do zastosowań w biznesie. Wśród przykładowych sposobów wykorzystania czujnika producent wymienia m.in. wykrywanie kłamstw, badanie poziomu emocji na hipotetyczne zdarzenia, analizę poziomu emocji wywoływanych przez reklamy, wzbogacenie badań focusowych badania satysfakcji klienta, analizę poziomu emocji podczas oglądania filmów i czytania tekstów czy zastosowanie w sesjach coachingowych, psychologii i sesjach psychoterapeutycznych.

Emotions Sensor jest oferowany w przedsprzedaży w cenie 290 zł, realizowanie dostaw do klientów ma nastąpić do końca listopada br.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Piotr Kubisiak, szef projektu w TurboEgg, zaznacza, że Emotions Sensor jest najnowszym, choć nie jedynym produktem w portfolio firmy. - Pierwszym produktem było gniazdko elektryczne oraz chip do samodzielnej instalacji w dowolnym urządzeniu, a w tym roku mocno ruszyliśmy z kolejnymi produktami - przyznaje Piotr Kubisiak. - Oprócz tego powstała stacja pogodowa, czyli taki e-termometr do wykorzystania w domu, który przekazuje podstawowe parametry związane ze stanem pogody do aplikacji mobilnej.

Kubisiak zapowiada, że do końca roku na rynku pojawią się kolejne urządzenia. - Detektor burz, który będzie alarmował o zbliżającej się burzy - rozwiązanie dla turystów, ale nie tylko, urządzenie do badań EKG i najprawdopodobniej specjalny termometr do pomiaru temperatury dla dzieci. Nasza sprzedaż prowadzona jest aktualnie w kanale internetowym na terenie Unii Europejskiej przez własną stronę, oraz przez kilka współpracujących sklepów internetowych oraz sklepów stacjonarnych. Na przyszły rok planujemy przychody na poziomie 2-3 mln zł - zapowiada nasz rozmówca. Jednocześnie ujawnia, że Emotions Sensor pierwotnie miał mieć znacznie węższe niż obecnie zastosowanie.

- Wcześniej zaprojektowany był jako wykrywacz kłamstw, ale po drodze okazało się, że ilość zastosowań tego produktu jest znacznie szersza - przyznaje Kubisiak. - Technologia biofeedbacku umożliwia wykorzystanie go w psychologii, samorozwoju osobistym, rekrutacji, badaniu reklam, przekazu filmowego i tekstowego. Mamy już bardzo duże zainteresowanie produktem ze strony różnych instytucji, a nie tylko ze strony żon podejrzewających swoich mężów o niewierność - podkreśla z przymrużeniem oka.

Kubisiak wyjaśnia, że uzyskane wyniki pomiaru emocji można śledzić i zapisywać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej TurboEgg Emotions komunikującej się z urządzeniem za pomocą Bluetooth Smart. - Nasz sensor ułatwia komunikację i prowadzenie terapii z osobami cierpiącymi na autyzm czy Zespół Aspergera. Taki projekt badawczy podjęła już elitarna uczelnia Massachusetts Institute of Technology - zapowiada Kubisiak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TurboEgg wprowadza czujnik emocji Emotions Sensor i zapowiada kolejne urządzenia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl