SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Turniej dla internetowych włamywaczy

Security-Day: Polak potrafi

Turniej dla internetowych włamywaczy, zorganizowany przez stowarzyszenie "Młodzi Europy" oraz Młodzieżową Radę Miejską Rudy Śląskiej, przyniósł w wiele emocji. Do konkursu przystąpiło ponad 620 uczestników. Zwycięzcą turnieju został18-letni Jakub Jakubik z Wrześni, który w inteligentny sposób wykorzystał swą wiedzę informatyczną i sformułowania regulaminu.

Zastosowane przez niego rozwiązanie było genialne w swej prostocie i polegało na zażądaniu od serwera wyświetlenia nieistniejącej strony WWW o adresie zawierającym dane rejestracyjne uczestnika - w ten sposób znalazły się one na serwerze... w pliku logu błędów, bez konieczności pokonywania jakichkolwiek zabezpieczeń.Tym samym formalne wymagania konkursu zostały spełnione, a. zwycięzca turnieju otrzymał pakiet komercyjnego oprogramowania sieciowego o wartości ponad 1000 Euro - Novell Small Business Suite z licencją na 5 stanowisk. Jednak prawdziwym triumfatorem zawodów okazał się serwer, a ściślej jego oprogramowanie, którego żadnemu z zawodników nie udało się "złamać" - oparty na sieciowym systemie operacyjnym Novell NetWare 6 pakiet Novell Small Business Suite Starter Pack.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Turniej dla internetowych włamywaczy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl