SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika wycofała program Ewy Stankiewicz z krytyką polityki energetycznej rządu. Sakiewicz: nie było kolaudacji

W czwartek wieczorem Telewizja Republika wbrew zapowiedziom nie wyemitowała programu „Otwartym tekstem” Ewy Stankiewicz, w którym dziennikarka w rozmowie z ministrem Piotrem Naimskim krytykowała politykę energetyczną rządu. - Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, szef TV Republika.

TV Republika w czwartek jeszcze po południu i wieczorem pokazywała zwiastun odcinka „Otwartym tekstem”, w którym Ewa Stankiewicz rozmawiała z Piotrem Naimskim, sekretarzem stanu w kancelarii premiera i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Ostatecznie odcinek nie został wyemitowany (program jest pokazywany o godz. 21:30), na co na Twitterze zwrócili uwagę niektórzy użytkownicy. Mnożyły się pytania o przyczynę tej decyzji.

Odcinka nie ma też na youtube’owym kanale Telewizji Republika. Wcześniejsze wydania programu publikowano tam jeszcze w czwartki, zaraz po emisji na antenie stacji.

Dlaczego nie pokazano odcinka z wywiadem z ministrem Naimskim? - Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny TV Republika.

Czy odcinek zostanie wyemitowany w innym terminie? - Co do przyszłości to najpierw muszę program obejrzeć - stwierdził Sakiewicz.

Ewa Stankiewicz krytykuje zgodę rządu na zamykanie elektrowni węglowych

W mediach społecznościowych pozostał prawie dwuminutowy zwiastun rozmowy Ewy Stankiewicz z Piotrem Naimskim. - Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolisz na zamknięcie kopalń - zapłacisz 10 razy więcej za prąd.

W zwiastunie Ewa Stankiewicz w pytaniach do Naimskiego krytykowała zgodę polskiego rządu na regulacje Unii Europejskiej ograniczające energetykę węglową. Zaznaczyła, że nasza strategia była inna, gdy w latach 2015–2018 ministrem środowiska był Jan Szyszko, a obecny minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka jesienią ub.r. kandydował na sekretarza generalnego OECD.

- Zerwę pani ten program - stwierdził Piotr Naimski pod koniec zwiastuna.

Ewa Stankiewicz na razie nie odniosła się do sprawy. Z Telewizją Republika jest związana od startu stacji w 2013 roku.

Według badania Mediapanel w sierpniu br. Telewizja Republika miała 0,057 proc. udziału w rynku oglądalności, o 3,4 proc. mniej niż rok wcześniej. Pod koniec sierpnia stacja pojawiła się na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Warszawie i Wrocławiu.

Dołącz do dyskusji: TV Republika wycofała program Ewy Stankiewicz z krytyką polityki energetycznej rządu. Sakiewicz: nie było kolaudacji

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pola
"Zerwę pani ten program"

No i zerwał pan.
odpowiedź
User
stopis
Cała ta Republika to żart
odpowiedź
User
parkinson
Cała ta Republika to żart
Taki sam żart jak ten cały chory kraj
odpowiedź