SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika z kolejnym zastrzykiem kapitałowym

Zarejestrowano kolejne w br. emisje nowych akcji Telewizji Republika. Kapitał zakładowy stacji od końcówki ub.r. zwiększył się o prawie 700 tys. zł.

fot. PAPfot. PAP

Na początku lutego br. w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawiły się dwie nowe emisje akcji Telewizji Republika: 79 205 (M3) i 12 898 (M4). Wartość nominalna każdego waloru wynosi 1 zł, w KRS nie podano rzeczywistej ceny ich sprzedaży.

W zeszłym tygodniu wpisano trzy kolejne emisje: M5, M6 i M7 o wartości nominalnej 200 tys. zł każda. W efekcie kapitał zakładowy Telewizji Republika wzrósł z 5,8 mln zł pod koniec ub.r. do 6,5 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: KRRiT zdecyduje o przyszłości MUX-8 i MUX-5. Szansa dla TV Republika

Prawie 50 emisji akcji TV Republika

W listopadzie 2022 roku Telewizja Republika przeprowadziła 43. emisję swoich akcji w ciągu 10 lat działalności, sprzedając 126,2 tys. walorów w cenie nominalnej 1 zł za sztukę.

Jak już informowaliśmy, ponad miesiąc temu zmieniła się struktura akcjonariatu TV Republika. Wśród podmiotów mających przynajmniej 5 proc. walorów pojawiła się Fundacja Niezależne Media. Większe pakiety mają Niezależne Wydawnictwo Polskie (to wydawca „Gazety Polskiej”) i Słowo Niezależne (wydawca Niezależna.pl i „Naszego Państwa”), natomiast mniejsze (ale też powyżej 5 proc.) - Dariusz Szymański (były członek rady nadzorczej TV Republika) i Jolanta Siwczyk.

- Mamy co miesiąc nową emisję. Poszczególne podmioty co chwilę dokonują nowych emisji - mówił nam wtedy Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny TV Republika.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 182 435 osób, co dało 3,13 proc. udziału w rynku oglądalności (rok wcześniej udział stacji wyniósł 0,1 proc.). Po skokowym wzroście oglądalności Polsat Media już dwa razy mocno podniósł ceny reklam w stacji (pierwszym razem z 550 zł za spot do ponad 12 tys. zł). Ostatnia jak na razie podwyżka obowiązuje od początku marca.

CZYTAJ TEŻ: W prawicowych tygodnikach ubyło państwowych reklam. Sakiewicz: władza nie szanuje wolności słowa

W 2022 roku Telewizja Republika zanotowała wzrost przychodów o 10,9 proc. do 19,53 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 228,1 do 33,8 tys. zł. Dodatnią rentowność osiągnęła dopiero drugi raz w swojej 10-letniej historii.

 

Dołącz do dyskusji: TV Republika z kolejnym zastrzykiem kapitałowym

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Powinni napisać, że Puszcza TV ma te udziały, i inne wałki Sakiewicza.
odpowiedź
User
Adam
Że też Sakiewiczowi język nie zgnił po wypowiadaniu się na temat szacunku słowa przez władzę.
odpowiedź
User
Wyborca PIS z Podkarpacia
Bynajmniej wiem co omijać mBank, Tarczyński, Pyszne.pl, Żabka, Alior Bank i Carrefour.wedel po wycofaniu reklam. Dopatrzyli sie tam ksenofobi rasizmu i mowy nienawiści.
odpowiedź