SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne przejście z „Wiadomości” do TV Republika

Do zespołu redakcyjnego Telewizji Republika dołączył Maksymilian Maszenda. Poprzednio pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako korespondent we Francji, reporter „Wiadomości” i „Panoramy”.

Maksymilian Maszenda, fot. TVPMaksymilian Maszenda, fot. TVP

Maksymilian Maszenda w TV Republika przygotowuje materiały do głównego serwisu informacyjnego „Dzisiaj”. Jego relacje dotyczą m.in. tematyki zagranicznej.

Jak już informowaliśmy, wiosną br. Maszenda pożegnał się z Telewizją Polską. Od listopada do grudnia ub.r. był korespondentem publicznego nadawcy w Paryżu. Miał przygotowywać relacje nie tylko z Francji, lecz także innych krajów Europy Zachodniej.

Maksymilian Maszenda w TVP i Trójce

Z Telewizją Polską Maksymilian Maszenda był związany kilkanaście lat. Przez 12 lat był reporterem „Panoramy”, współpracował też przy niektórych programach TVP Info. W połowie 2018 roku przeszedł do redakcji „Wiadomości”, przygotowywał relacje z zagranicy i na temat krajowej polityki.

Jako reporter Maszenda relacjonował ważne wydarzenia z różnych krajów, głównie w Europie i na Bliskim Wschodzie.

CZYTAJ TEŻ: TV Republika ujawnia, ile wpłacili jej widzowie. To miliony zł

Od wiosny do jesieni ub.r. był gospodarzem niektórych wydań „Salonu politycznego Trójki” na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

W TV Republika wiele osób z TVP

W ostatnich tygodniach do zespołu Telewizji Republika dołączyli były reporter „Wiadomości” Marcin Szewczak i Dominika Ćosić, poprzednio korespondentka Telewizji Polskiej w Brukseli.

Od końcówki ub.r. do TV Republika przeszło sporo osób związanych poprzednio z „Wiadomościami” i TVP Info. To m.in. Danuta Holecka, Michał Rachoń, Miłosz Kłeczek, Jarosław Olechowski, Anna Popek, Rafał Patyra i Adrian Borecki. W połowie marca dołączył Adrian Klarenbach (prowadzi kilka programów publicystycznych), na początku kwietnia - Konrad Wąż jako reporter „Dzisiaj”, a w maju Maria Twardzicka i Beata Sylwestrzak.

W ostatnich miesiącach pracę w TV Republika zaczęli też Marcin Dobski (poprzedni w Salon24) i Aleksandra Prorok (wcześniej m.in. radna PiS w warszawskiej dzielnicy Wola, pracownica kancelarii premiera i państwowej spółki Enea).

CZYTAJ TEŻ: Sąd zablokuje koncesje TV Republika i wPolsce24? „Błąd, który może kosztować przegraną KRRiT”

TV Republika od drugiej połowie grudnia ub.r. osiąga oglądalność kilkadziesiąt razy wyższą niż wcześniej. Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 148 451 widzów, a udział w rynku oglądalności - 2,98 proc. Rok wcześniej było to 5 067 widzów i 0,1 proc. udziału.

TV Republika jest dostępna za pośrednictwem multipleksów eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice), multipleksów lokalnych (Jelenia Góra, Rybnik, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Wrocław, Świdnica, Lubin, Głogów), platform cyfrowych (Polsat Box, Canal+, Orange), a także sieci kablowych (m.in. Play/UPC Polska, Vectra). Stream TV Republika można oglądać za pośrednictwem strony internetowej tvrepublika.pl i YouTube.

Dołącz do dyskusji: Kolejne przejście z „Wiadomości” do TV Republika

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jerzy Turban
Podobnoż Spaślakiewicz zamówił nowe regały i upycha już pajaców piętrowo aż pod sufit.
odpowiedź
User
ada
wspaniała wiadomość, dziękuję TV Republika
odpowiedź
User
Widz
Brawo. Na POhybel rządowym bandytom.
odpowiedź