SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika odświeża flesze informacyjne. Program Jacka Sobali później

Krótkie serwisy informacyjne w Telewizji Republika zyskały nową oprawę graficzną i nazwę „Republika Teraz”. Natomiast program Jacka Sobali „Mówi się” jest emitowany 20 minut później niż poprzednio.

Jacek Sobala w Telewizji RepublikaJacek Sobala w Telewizji Republika

Telewizja Republika krótkie, kilkuminutowe serwisy informacyjne zaczęła emitować 5 lutego. Pojawiają się one na antenie od. godz.9 do 18, krótko po wpół do pełnej godziny, o ile nie trwa transmisja na żywo z jakiegoś wydarzenia. W każdym serwisie są trzy-cztery krótkie materiały, bez zapowiedzi prezentera w studiu.

Początkowo serwisy nazywały się „Flesz Republika”. Teraz zmieniono ich nazwę na „Republika Teraz” i wprowadzono nową oprawę graficzną.

- To wszystko może się dziać dzięki państwa wsparciu. Dzięki państwa wsparciu możemy rozwijać tę stację - podkreślił w czwartek na koniec swojego porannego programu Michał Rachoń, dyrektor programowy TV Republika.

CZYTAJ TEŻ: Oglądalność serwisu „Dzisiaj” w TV Republika wzrosła 37-krotnie

Telewizja Republika od kilku tygodni zachęca do wspierania finansowego stacji poprzez wpłaty na Fundację Niezależne Media, związaną z tytułami zarządzanymi przez Tomasza Sakiewicza. Sakiewicz nie ujawnia, ile środków przekazano w ten sposób, natomiast powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że pojawiło się wiele wpłat z niewielkimi kwotami.

Do wpłacania na rzecz stacji Michał Rachoń zachęca w prawie każdym wydaniu swojego programu. - Bardzo państwa prosimy o wspieranie Telewizji Republika. Jesteśmy niezależni od polityków, od wielkich korporacji, wielkiego biznesu, ale zależni od państwa - stwierdził w czwartek.

CZYTAJ TEŻ: TVP żąda od Tomasza Sakiewicza miliona złotych. Chodzi o program Michała Rachonia

Z początkiem lutego w ramówce TV Republika pojawiło się kilka nowości. O godz. 16.55 emitowany jest program informacyjny „Republika Express” prowadzony przez Rafała Patyrę, poprzednio gospodarza „Teleexpressu” w TVP. Wydłużono poranny program Michała Rachonia (zaczyna się już o godz. 7.10), a cykl publicystyczny po godz. 18 zyskał nazwę „Miłosz Kłeczek Zaprasza”.

„Mówi się” Jacka Sobali 20 minut później

W tym tygodniu nastąpiła kolejna zmiana: program „Mówi się” przesunięto z godz. 21.25 na 21.45. Jest emitowany od poniedziałku do czwartku, Jacek Sobala komentuje w nim bieżące wydarzenia, rozmawiając z dzwoniącymi do studia widzami.

Natomiast 20 minut wcześniej niż poprzednio, o godz. 21.25, zaczyna się teraz „Codziennie *****burza” prowadzona przez Macieja Kożuszka.

 

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 215 233 osoby, co dało 4,01 proc. udziału w rynku oglądalności. Rok wcześniej stacja miała 0,12 proc. udziału. Po skokowym wzroście oglądalności Polsat Media już dwa razy mocno podniósł ceny reklam w stacji (pierwszym razem z 550 zł za spot do ponad 12 tys. zł). Druga podwyżka obowiązuje od początku lutego.

W 2022 roku Telewizja Republika zanotowała wzrost przychodów o 10,9 proc. do 19,53 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 228,1 do 33,8 tys. zł. Dodatnią rentowność osiągnęła dopiero drugi raz w swojej 10-letniej historii. W ciągu 11 lat działalności nadawca wiele razy sprzedawał swoje nowe akcje. Pod koniec 2022 roku przeprowadził 41. emisję walorów, objęły je wtedy spółki zarządzające tytułami prasowymi i internetowymi Tomasza Sakiewicza.

Dołącz do dyskusji: TV Republika odświeża flesze informacyjne. Program Jacka Sobali później

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dno
Propaganda partyjna PiSu ma sterydach a nie żadne „wolne media”.
odpowiedź
User
Karol
Kto o zdrowych zmysłach płaci na tv republikę?
odpowiedź
User
!?
Nie ma dziś nic o reklamach???!!!
odpowiedź