SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejna osoba z TVP w TV Republika. Prowadzi serwisy informacyjne

Do grona prowadzących krótsze serwisy informacyjne Telewizji Republika dołączył Adrian Wachowiak, poprzednio związany z TVP3 Bydgoszcz.

Adrian Wachowiak, fot. Telewizja Republika Adrian Wachowiak, fot. Telewizja Republika

Krótsze wydania serwisów informacyjnych są emitowane w Telewizji Republika o godz. 7.00, co godzinę od 9.00 do 14.00, a potem o 16.00, 18.00 i 21.10. Każde trwa około dziesięciu minut.

Pozostałymi gospodarzami serwisów są Piotr Kieraga, Michał Trześniewski, Magdalena Bałkowiec i Łukasz Żmuda.

CZYTAJ TEŻ: TV Republika odświeża flesze informacyjne. Program Jacka Sobali później

Adrian Wachowiak poprzednio pracował jako reporter w TVP3 Bydgoszcz, przygotowywał materiały do programu informacyjnego „Zbliżenia”. Wcześniej był związany z polonijnym serwisem Nowy Polski Show.

 

„Dzisiaj”, główny program informacyjny TV Republika, jest emitowany codziennie o godz. 19.00. Pod koniec grudnia ub.r. zaczęła go prowadzić Danuta Holecka, a w zeszłym tygodniu do grona gospodarzy dołączył Adrian Borecki.

Natomiast od początku lutego stacja pokazuje o godz. 16.55 nowy program „Express Republiki” prowadzony przez Rafała Patyrę.

CZYTAJ TEŻ: Oglądalność serwisu „Dzisiaj” w TV Republika wzrosła 37-krotnie

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 215 233 osoby, co dało 4,01 proc. udziału w rynku oglądalności. Rok wcześniej stacja miała 0,12 proc. udziału. Po skokowym wzroście oglądalności Polsat Media już dwa razy mocno podniósł ceny reklam w stacji (pierwszym razem z 550 zł za spot do ponad 12 tys. zł). Druga podwyżka obowiązuje od początku lutego.

W 2022 roku Telewizja Republika zanotowała wzrost przychodów o 10,9 proc. do 19,53 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 228,1 do 33,8 tys. zł. Dodatnią rentowność osiągnęła dopiero drugi raz w swojej 10-letniej historii. W ciągu 11 lat działalności nadawca wiele razy sprzedawał swoje nowe akcje. Pod koniec 2022 roku przeprowadził 41. emisję walorów, objęły je wtedy spółki zarządzające tytułami prasowymi i internetowymi Tomasza Sakiewicza.

Dołącz do dyskusji: Kolejna osoba z TVP w TV Republika. Prowadzi serwisy informacyjne

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Oglądamy codziennie i wspieramy. Tylko wolność słowa w mediach informacyjnych.
44 51
odpowiedź
User
Pawel
Media publiczne i większość komercyjnych to wygodny przekaz dla rządu.Polacy mają zająć się komisjami śledczymi,a więc igrzyska zamiast chleba.Gdzie to paliwo po 5,19 ? Konkludując polecam TV Republikę.
44 42
odpowiedź
User
Homer
Wyjątkowo słaby prowadzący. Nie wystarczy sobie przyczepić znaku Polski Walczącej, aby mieć kompetencje. Że wszystkich ostatnich transferów do Republiki jest najgorszy.
34 20
odpowiedź