SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika rozdała nagrody na 10-lecie. Dziękował Morawiecki, „chyży rój” w laudacji dla Pietrzaka

Podczas gali z okazji 10-lecia Telewizji Republika nagrodzeni zostali Przemysław Czarnek, prof. Adam Glapiński, Jan Pietrzak i Karol Nawrocki. W laudacji dla Pietrzaka publicysta stacji Jacek Sobala wspomniał o „chyżym roju”, co wcześniej było u niego aluzją do Donalda Tuska.

Gala jubileuszowa Telewizji Republika, fot. TV Republika Article

Na jubileuszowej gali Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został nagrodzony w kategorii Polityk, prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński - w kategorii Biznes i Ekonomia, Jan Pietrzak - w kategorii Kultura, a prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki otrzymał nagrodę od widzów stacji.

Laudację dla Jana Pietrzaka wygłosił Jacek Sobala, publicysta od lat związany z Telewizją Republika, obecnie prowadzi autorski magazyn „Mówi się” i weekendowe wydania programu informacyjnego. W wystąpieniu kpił z lewicowych norm poprawności politycznej. Stwierdził, że zwykle gdy wręcza jakieś nagrody Pietrzakowi, całuje go w ręce, ale gdyby po jesiennych wyborach parlamentarnych sytuacja się zmieniła, na polecenie „chyżego roja” musiałby go pocałować gdzie indziej.

Jacek Sobala o „chyżym roju” mówił wiele razy w programie „Mówi się”, mając na myśli Donalda Tusk. Prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz nie widział w tym niczego złego. - A co uzyskamy po przestawieniu słów Donald Tusk? - spytał w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl.

Republice pogratulował Morawiecki

Telewizja Republika zaczęła emisję 10 kwietnia 2013 roku. W ówczesnym zespole stacji było sporo dziennikarzy, którzy po 2016 roku przeszli do Telewizji Polskiej (m.in. Michał Rachoń, Bartłomiej Graczak czy Łukasz Sobolewski), a także niezwiązani już z nią Bronisław Wildstein, Ewa Stankiewicz, Cezary Gmyz i Tomasz Terlikowski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Jestem przekonany, że bylibyśmy w innej sytuacji medialnej, społecznej i politycznej, gdyby nie Telewizja Republika - podkreślił podczas gali szef stacji Tomasz Sakiewicz. Podkreślił, że obecnie kontakt z treściami kanału co najmniej raz w miesiącu ma 8 mln osób.

- To jest siła, proszę państwa, też o tym pamiętajcie. Póki jest Republika, w Polsce będzie można mówić prawdę, nic złego się z Polską nie stanie. Zaufajcie nam! - zapewnił. Sakiewicz podziękował też obecnemu na gali premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, przypominając, że przed dekadą kierowany wówczas przez niego BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska) był jednym z pierwszych reklamodawców w stacji.

Z kolei Morawiecki stwierdził, że „Telewizja Republika powstała z niezgody na marazm, na milczenie, na zmowę milczenia”. - Można powiedzieć, na letarg, który panował do pewnego stopnia wówczas i który był dość powszechną skuteczną blokadą, zaporą dla wolnego słowa, dla wolnej myśli - ocenił.

- Dlatego chciałem z całego serca bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim całemu środowisku, które tworzyło, współtworzyło i stworzyło Telewizję Republika, bo był to kluczowy wyłom na drodze do wolności, odzyskania wolności słowa. Do tego wolnego słowa, o które biliśmy się jeszcze w latach wcześniejszych, w latach komunizmu i które potem w latach III RP było bardzo mocno przyduszone różnymi płachtami. Płachtami zapomnienia, zmowami milczenia i to jest coś bardzo charakterystycznego dla tamtych czasów - podkreślił szef rządu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. TV Republika zanotowała 0,09 proc. udziału w rynku ogladalnosci, wobec 0,1 proc. rok wcześniej.

W 2021 roku stacja pierwszy raz po 10 latach działalności osiągnęła zysk netto: przy wzroście przychodów o 12,4 proc. do 17,61 mln zł i nieznacznym spadku kosztów operacyjnych (z 17,26, do 17,23 mln zł) zarobiła na czysto 228,1 tys. zł.

Jej szef Tomasz Sakiewicz powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że również w ub.r. zanotowała dodatnią rentowność. - Pozytywny wynik w Republice udało się osiągnąć poprzez zarówno redukcję kosztów, jak też zwiększenie przychodów w niektórych działach - opisał.

Dołącz do dyskusji: TV Republika rozdała nagrody na 10-lecie. Dziękował Morawiecki, „chyży rój” w laudacji dla Pietrzaka

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Bawcie się towarzysze, albowiem koniec koryta jest bliski ;)
6 1
odpowiedź
User
LGOM
"Tablica chuliganów" na zdjęciu.
2 1
odpowiedź
User
Zbysław Kaliński
Kolejny dowód na to, że prawactwo to zwykła grzybica mózgów, maskowana bogiem, honorem i ojczyzną... Czy oni naprawdę nie mają świadomości jacy są żałośni?...
5 0
odpowiedź