SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika podnosi płace i szykuje nowe programy. 2000 zgłoszeń do pracy

Telewizja Republika, która straciła ostatnio na rzecz Telewizji Polskiej kilku dziennikarzy, uzupełnia braki kadrowe. W kwietniu br. na jej antenie pojawią się nowe programy prowadzone przez osoby wybrane w castingu. Dotychczasowy zespół dostał podwyżki.

Article

TV Republika realizuje plan wprowadzenia na antenę w kwietniu nowych programów, które mają poszerzyć ofertę programową stacji. - Będą to formaty społeczne i publicystyczne - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Fic, dyrektor zarządzający Telewizji Niezależnej, nadawcy TV Republika.

Poprowadzą je głównie wybrani w organizowanym przez stację castingu osoby. - W castingu na prezenterów i reporterów wzięło udział niemal 1000 osób. Podczas trzech etapów zostało wybranych kilka osób - mówi Fic. Od prób kamerowych będzie zależeć, czy zostaną nowymi prowadzącymi w stacji. Na antenie już zadebiutował wybrany w castingu Jonasz Rowiński, który jest współgospodarzem „Blogosfery”.

Piotr Fic informuje, że Łącznie na wszystkie stanowiska, które poszukiwała TV Republika (również techniczne czy marketingowe) stacja dostała 2 tys zgłoszeń.

TV Republika poszukiwała pracowników, by uzupełnić braki kadrowe po tym jak część jej pracowników odeszła do Telewizji Polskiej. Fic podkreśla, że ze stacją rozstało się w sumie 10 osób, a w całej firmie pracuje 150 osób. Tylko około pięć z tych, którzy wybrali dalszą karierę w TVP, pracowało na wizji to m.in. prezenterzy Michał Rachoń, Bartłomiej Kossowski, Piotr Gociek oraz reporterzy Bartłomiej Graczak i Karolina Tomaszewicz. Reszta, która odeszła, to pracownicy techniczni.

Z naszych informacji wynika, że kierownictwo stacji zdecydowało o podwyższeniu pensji pracowników o około 20 proc. Fic pytany o to odpowiada tylko: - Prowadzimy normalną polityką rynkową i staramy się dopasowywać do warunków rynkowych

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w lutym br. średni udział TV Republika w rynku wyniósł 0,11 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Republika podnosi płace i szykuje nowe programy. 2000 zgłoszeń do pracy

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jbkds
Po prostu kandydaci traktują ten casting jako odskocznię do TVP(is). Po co starać się kształcić i zdobywać doświadczenie latami, żeby dostać się do telewizji publicznej, skoro można szybciej.
56 56
odpowiedź
User
Bartek
TV Republika i TVP Info pod względem rzetelności i obiektywizmu dziennikarskiego to dużo lepsze programy informacyjne od TVN 24.
odpowiedź
User
Paweł
TV Republika i TV Trwam to najlepsze prywatne media konserwatywno-prawicowe i katolicko-narodowe w Polsce
99 87
odpowiedź
User
Damian
Ja z przyjemnością oglądam Polsat News, TVP Info i TV Republika.
93 65
odpowiedź
User
widz
Z 15 minut udało mi się oglądać TV Republika i dalej -Stop- pilot do ręki i przełączenie na TVN24..uff aż ulżyło i miło było oglądać informacje.. BRAWO TVN 24,lubię Was.
odpowiedź