SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika zebrała z emisji mniej niż zakładała. Akcje kupowali “zwykli Polacy”

W ramach publicznej oferty akcji Telewizji Niezależnej, nadawcy TV Republika, zebrano w sumie 4,3 mln zł od inwestorów. To mniej niż zakładano, bo stacja chciała z emisji otrzymać aż 8,4 mln zł. Spółka jest jednak zadowolona z osiągniętego wyniku.

Piotr Barełkowski Article

Zapisy na akcje serii C i D, których cena emisyjna została ustalona na 510 zł, ruszyły 14 października br. (dowiedz się więcej). - Emisja spełniła nasze oczekiwania - stacja zyskała środki na inwestycje - mówi Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Szef stacji podkreśla, że akcje kupowali “zwykli Polacy obrażeni na układ panujący na rynku mediów, którzy czytają ‘Gazetę Wyborczą’ przez azbestowe rękawice”. - Kupowali z potrzeby serca, ale także widząc szansę na zysk - podkreśla. W przyszłym roku część z tych akcji ma zadebiutować na rynku New Connect, a potem na Giełdzie Papierów Wartościowych.

- Równolegle ogłosiliśmy prywatną ofertę akcji serii E i łącznie uzyskaliśmy około 80 proc. kwoty, którą mogliśmy osiągnąć maksymalnie - dodaje Barełkowski. Ta oferta skierowana była do wybranych osób i podmiotów, ale stacja nie ujawnia, do kogo konkretnie.

Pozyskane w wyniku emisji środki Telewizja Niezależna chce zainwestować m.in. w zakup siedziby dla stacji i wozów satelitarnych, wyposażenie studia oraz w kampanię marketingową.

Telewizja Republika nadaje od maja br. Jest kanałem informacyjno-publicystycznym o profilu konserwatywnym. Programy na antenie stacji prowadzą znani publicyści jak Rafał Ziemkiewicz, Joanna Lichocka, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Katarzyna Gójska-Hejke czy Anita Gargas. Stacja dostępna jest w internecie, na platformie Cyfrowego Polsatu i w sieciach kablowych, m.in. w UPC Polska, Inea i Toya.

W I połowie br. Telewizja Niezależna zanotowała 1,17 mln zł wpływów i 1,5 mln zł straty netto (więcej na ten temat).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Republika zebrała z emisji mniej niż zakładała. Akcje kupowali “zwykli Polacy”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mike
Jednemu ciągle spada sprzedaż a jednak twierdzi, że osiągnął założone cele. Inni ze sprzedaży "akcji" uzyskali połowę zamierzonej kwoty i wielce są z siebie dumni. Nie panowie, to nie deszcz pada...
32 37
odpowiedź
User
lukasz24
Gdyby nie kasa ze PiSKOKów połowa pseudoprawicowych przedsięwzięć medialnych już dawno by utonęła.
10 17
odpowiedź
User
wumat
Łał, co najwyżej 8450 napaleńców - przy założeniu, że nikt nie kupił więcej niż 1 akcji. W praktyce pewnie coś koło 5 tys. ludzi wierzących w tę stację. Sukces! Jak zadebiutują na giełdzie, to rynek pięknie zweryfikuje cenę tych akcji, skoro już dziś mało kto chce je kupić. A za rok będzie kolejne sprawozdanie finansowe o kolejnej stracie netto. :) Coś czarno widzę to inwestowanie z chęci zysku. Z potrzeby serca - OK - ich sprawa, ale z wizją na zysk... Sorry, powiedzcie papa swoim pieniądzom.
11 13
odpowiedź