SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika zmienia koncesję, pojawi się rozrywka. „Chcemy poszerzyć ofertę”

Telewizja Republika zmienia koncesję z publicystyczno-informacyjnej na uniwersalną. - Umożliwi nam to poszerzenie oferty programowej - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Fic, dyrektor ds. operacyjnych stacji. Pierwsze modyfikacje w ramówce widać będzie pod koniec roku.

Article

Na zmianę koncesji zgodziła się już Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. - Jesteśmy jednym konserwatywnym medium telewizyjnym na rynku, a nasi widzowie oczekują poszerzenia oferty - mówi Fic. - Będziemy nadal stacją bazującą na informacji i publicystyce, ale chcemy mieć możliwość elastycznego kształtowania ramówki - dodaje.

Na antenie Telewizji Republiki pojawią się pozycje o charakterze historycznym, kulturalnym czy edukacyjnym. Ale także rozrywkowe. - Nie będą one priorytetem - zapewnia Fic. Pierwszych nowości z tych gatunków można spodziewać się pod koniec roku, do wyborów parlamentarnych stacja skupi się mocno na informacjach i publicystyce.

Telewizja Republika najprawdopodobniej wystartuje w konkursie na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie trafić mają cztery kanały uniwersalne, ale z określoną tematyką. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - odpowiada pytany o to Piotr Fic. - Prowadzimy różne kalkulacje dotyczące decyzji biznesowych i kapitałowych - mówi enigmatycznie.

Większość osób, które brały udział w zarządzonych wiosną przez KRRiT konsultacjach dotyczących oferty programowej ósmego multipleksu uznała, że powinna znaleźć się tam właśnie Telewizja Republika. Stacja jednak zachęcała swoich widzów do wysyłania takich stanowisk do Krajowej Rady.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w lipcu br. średni udział TV Republika w rynku wyniósł 0,08 proc.

Dołącz do dyskusji: TV Republika zmienia koncesję, pojawi się rozrywka. „Chcemy poszerzyć ofertę”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Skoro w Republice pojawi się rozrywka to obstawiam Wolskiego, Pietrzaka, Makowskiego i Rewińskiego. Zestaw kabareciarzy minionej epoki.
odpowiedź
User
Koriolan
Skoro w Republice pojawi się rozrywka to obstawiam Wolskiego, Pietrzaka, Makowskiego i Rewińskiego. Zestaw kabareciarzy minionej epoki.
To do 23,00 a potem Terlikowski rozwinie w pełni swoje obyczajowe zainteresowania.
odpowiedź
User
adam
Chwytanie się brzytwy. Programu rozrywkowe i artystyczne są baaaardzo drogie. Gdzie tu pomysł, gdzie tu szansa na sukces w konkurencji z wielkimi nadawcami..?
odpowiedź