SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika znów sprzedaje swoje akcje. Kupi je m.in Jarosław Kaczyński

Telewizja Niezależna, właściciel TV Republiki, rozpoczęła drugą ofertę publiczną, w której sprzedaje swoje udziały o wartości 1,32 mln zł. Kupno udziałów w spółce i poparcie dla stacji zadeklarował Jarosław Kaczyński.

Article

Nowa oferta Telewizji Niezależnej obejmuje 200 tys. akcji z serii F. Pojedynczy papier kosztuje 6,60 zł, a jeden nabywca musi ich kupić minimum 20. Zapisy na akcje potrwają do 8 czerwca, w imieniu spółki prowadzi je dom maklerski HFT Brokers.

Środki z nowej emisji akcji Telewizja Niezależna zamierza wydać na rozwój dystrybucji sygnału TV Republiki (co ma kosztować 350 tys. zł), rozbudowę i modernizację studia (300 tys. zł), sfinansowanie pomiaru oglądalności Nielsen Audience Measurement (200 tys. zł), kampanię reklamową (150 tys. zł) i bieżącą działalność (255 tys. zł).

- Ofertę kierujemy zarówno do  inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Radosław Dobrzyński, dyrektor generalny i prokurent zarządu Telewizji Niezależnej. - Zainteresowanie zakupem akcji jak dotąd jest zgodne z oczekiwaniami. Nie mogę podać informacji, na jaką sprzedaż liczymy - dodaje.

Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republiki i wiceprezes Telewizji Niezależnej, dwa tygodnie temu w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiedział, że stacja w najbliższym czasie uruchomi drugie studio i wprowadzi nowe programy, a za rok osiągnie rentowność (przeczytaj więcej na ten temat).

Przypomnijmy, że Telewizja Niezależna w ramach pierwszej publicznej oferty pozyskała ze sprzedaży swoich akcji 4,3 mln zł, prawie dwukrotnie mniej niż zakładane 8,4 mln zł (zobacz szczegóły). Środki te firma przeznaczyła na budowę drugiego studia w nowej siedzibie, do której przeprowadziła się w lutym br., i realizację większej liczby serwisów informacyjnych (więcej na ten temat).

Obecna oferta jest promowana na antenie i w serwisie TV Republika, a także w „Do Rzeczy”, „Gazecie Polskiej”, „Gazecie Polskiej Codziennie”, serwisie niezalezna.pl i rozgłośniach radiowych, m.in. Radiu Wnet. Ponadto prowadzone są działania public relations, marketingu wirusowego i szeptanego.

Poparcie dla Telewizji Republika zadeklarował Jarosław Kaczyński. W rozmowie z „Gazetą Polską” stwierdził, że walka o media niezależne od elit władzy jest formą realnego budzenia się społeczeństwa obywatelskiego.

- Mamy ogromną liczbę takich pozytywnych inicjatyw w internecie. Dzisiaj także kupno gazety czy na przykład nabycie akcji Telewizji Republika jest takim buntem przeciwko władzy - powiedział prezes PiS.

Zapytany, czy zamierza włączyć się do tej akcji, odparł: „Wolne media trzeba wspierać, bez nich nie będzie zmiany w Polsce. Dlatego odpowiedź na to pytanie jest oczywista”.

Dołącz do dyskusji: TV Republika znów sprzedaje swoje akcje. Kupi je m.in Jarosław Kaczyński

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Normalka. Kaczor odwdzięcza się za poparcie jakie udziela pisowskim kandydatom Wildstein. Wolne media? Raczej wolne żarty.
odpowiedź
User
note2.0elo
To się nazywa prawdziwa "niezależność" w wykonaniu prawicowych, dziennikarskich prostytutek. Gazeta Polska, która od dawna przynosi jedynie straty jest pod finansową kroplówką PiS. Teraz przyszedł czas na Republikę.
odpowiedź
User
Erwu
Za rok ta telewizja miała osiągnąć rentowność a tu znowu zrzutka na piwo. Jednak chyba dobrze wieszczyło te wiele osób, kolego Bronisławie...
odpowiedź