SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN chce zmniejszyć zadłużenie. Ustalono warunki emisji obligacji

Grupa TVN ogłosiła warunki emisji obligacji Senior Notes o wartości 430 mln euro. Będą one oprocentowane w wysokości 7,375 proc. i będzie je trzeba spłacić do 2020 roku. Operacja ma posłużyć do zredukowania zadłużenia spółki.

<!-- 0.5092s -->

TVN podał, że obligacje zostaną sprzedane po cenie równej 100 proc. i uprawniają do odsetek w wysokości 7,375 proc. płatnych w półrocznych okresach począwszy od 15 grudnia 2013 r. z terminem wymagalności w dniu 15 grudnia 2020 r.

Moody’s Investors Services przyznał nowej emisji obligacji Senior Notes rating „B1”. Spółka oczekuje, że agencja ratingowa Standard & Poor's przyzna rating „B+” zgodny z dotychczasowym korporacyjnym ratingiem kredytowym Grupy TVN.

TVN przeznaczy środki z emisji obligacji, wraz z pozostałymi środkami ze sprzedaży Grupy Onet.pl, na wcześniejszy wykup całości pozostałych obligacji Senior Notes o wartości 558 mln euro, oprocentowanych w wysokości 10,75 proc. i wymagalnych w 2017 roku. Pozostała kwota wykorzystana zostanie na pokrycie kosztów premii z tytułu wcześniejszego wykupu tych obligacji, na zapłatę naliczonych, ale nie wypłaconych odsetek oraz kosztów związanych z planowaną emisją oraz wykupem obligacji.

 - Transakcja w znacznym stopniu obniży nasze gotówkowe koszty odsetkowe, zredukuje nasze zadłużenie brutto oraz przesunie w czasie termin jego wymagalności. Popyt na nasze obligacje czterokrotnie wyższy niż wartość emisji oraz oprocentowanie na poziomie 7,375 proc. wyraźnie odzwierciedlają uznanie rynku dla obranej przez nas strategii finansowej - mówi John Driscoll, wiceprezes Grupy TVN

J.P. Morgan Securities plc, londyński oddział Deutsche Bank AG, Nomura International plc oraz BNP Paribas pełniły rolę zarządzających budową księgi popytu.

Grupa TVN w I półroczu br. miała 783,6 mln zł przychodów i 73,7 mln zł straty netto  przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej  (więcej na ten temat).

  • Więcej informacji:
  • TVN
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN chce zmniejszyć zadłużenie. Ustalono warunki emisji obligacji

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
takie zycie
hhaaahahah Ktos chętny na obligacje bankruta który roluje swoje długi i traci rynek ? zaklinanej rzeczywistości przez Miszczaka niewiele pomaga zostaje tylko propaganda dla motłochu
22 10
odpowiedź
User
x
Obligacje B1 to śmiecie bez wartości obarczone dużym ryzykiem bankructwa
25 9
odpowiedź
User
zac
Wybudowano im stadion Legii za pół miliarda a oni jeszcze mają problemy finansowe? Może by tak posłowie PO, SLD i Palikotów się zrzucili na swoją stację?
17 12
odpowiedź
User
pp
lepiej kupić akcje tv republika, bo tvn to raczej pchnie upa
dkiem...
18 8
odpowiedź
User
@pp
Ryzyk fizyk, nie inwestujesz i nie grałeś na giełdzie tyle o Tobie mogę powiedzieć. 7,7% w skali roku to naprawdę jest spoko stawka. Oczywiście B1 ryzyko, ale znajdź mi w AAA na 7 % :).
Według mnie z Tym TVN nie jest tak źle ogólnie ok, mają teraz 2 mld długu, ale w tym roku z tego co pamiętam około 50mln w du....
Jeśli uda im się manewr z obligacjami, obniżą znacząco wydatki gotówkowe.
Mają gdzieś na kupce 960mln za onet, które przeznaczą na "oddłużenie", i sprzedają Multikino.. więc wydaje się w teorii, że kasę będą mieć. Nie oglądam TVN :) ale kupiłem, że akcje w zeszły roku w wrześniu i się tylko ciesze jak widzę teraz po 12 zł :) ..i kibicuje im mocno :)
11 16
odpowiedź