SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN i TVN24 najbardziej zaufanymi stacjami tv, Polsat przed TVP

Wśród stacji telewizyjnych największym zaufaniem Polaków cieszą się TVN i TVN24 - wynika z badania European Trusted Brands przeprowadzonego przez Reader’s Digest.

TVN i TVN24 najbardziej zaufanymi stacjami tv, Polsat przed TVP

38 proc. respondentów uznało TVN za markę godną zaufania. TVN zdeklasował rywali i został laureatem Złotego Godła w kategorii "Stacja telewizyjna".

W opinii 18 proc. ankietowanych najbardziej godną zaufania stacją telewizyjną jest Polsat, a 14 proc. wskazało na TVP1.

Marka TVN wyróżniła się na tle innych stacji wysokimi ocenami za stosunek wartości do ceny oraz wizerunek. Markę TVN24 respondenci docenili natomiast za jakość, zrozumienie potrzeb klienta oraz społeczną odpowiedzialność. Została ona laureatem Kryształowego Godła, powtarzając ubiegłoroczny sukces.

Zaufanie Polaków do dziennikarzy jako grupy zawodowej od lat znajduje się na tym samym poziomie. W 2011 roku ufało im 34 proc. ankietowanych Polaków, w 2012 - 32 proc., a w 2013 - proc.


Trzynasta edycja badania European Trusted Brands została przeprowadzona przez Reader’s Digest w 12 krajach europejskich (Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowenia i Szwajcaria). Wzięło w niej udział 18 314 respondentów. Badanie realizowano metodą kwestionariusza on-line lub wywiadów pocztowych. Próba została dobrana tak, aby odzwierciedlała szeroki profil badanej populacji.

W Polsce badanie przeprowadzono metodą on-line. Analizie poddano 1049 ankiet.

Wyniki badania są podstawą do przyznania nagród - Złotego i Kryształowego Godła. Zdobycie jednej statuetki nie wyklucza możliwości otrzymania drugiej. Złote Godło to nagroda w kategorii ilościowej, w której respondenci spontanicznie wskazują najbardziej godną zaufania markę. Kryształowe Godła przyznawane są w kategorii jakościowej, w której marki oceniane są przez badanych w 5 kryteriach: jakość, stosunek wartości do ceny, wizerunek, zrozumienie potrzeb klienta oraz społeczna odpowiedzialność.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN i TVN24 najbardziej zaufanymi stacjami tv, Polsat przed TVP

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wwa
A dlaczego TVN ma 10 razy wieksze zaufanie niz TVN 24?! Co to za kretynskie badanie?
25 16
odpowiedź
User
Wwa
A dlaczego TVN ma 10 razy wieksze zaufanie niz TVN 24?! Co to za kretynskie badanie?
20 16
odpowiedź
User
trzymacz kciukow
Brawo Braun! Ciągniesz tvp .... w dół!
26 12
odpowiedź
User
trzymacz kciukow
Brawo Braun! Ciągniesz tvp .... w dół!
17 15
odpowiedź
User
szef
Matko kochana, co za pierdoly....nikt, kto jest chociaż średnio inteligentny nie uwierzy w te manipulacje...zalosne to jest.....
41 33
odpowiedź