SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy nowości jesienią w TVN. Edward Miszczak: W naszej galerii programowej nie ma podróbek

W jesiennej ramówce TVN pokaże trzy nowości: program „Starsza pani musi fiknąć”, serial „39 i pół tygodnia” oraz reality-show z Edytą Górniak „My Way”. - Telewizja ma się świetnie - to dobrze, bo już mieliśmy być schodzącym medium, a ciągle widzimy ogromne rzesze ludzi, którzy kochają telewizję. Ciągle tak jest. W naszej galerii programowej nie ma podróbek, przecen, to produkcje najwyższej jakości - mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Edward Miszczak podczas prezentacji jesiennej ramówki Grupy TVN Discovery Polska; fot. AKPAArticle

„Starsza pani musi fiknąć” - środy o godz. 21.30, od 4 września

W jesiennej ramówce TVN będzie można zobaczyć reality-show „Starsza pani musi fiknąć” - polską wersję brytyjskiego formatu „50 Ways to Kill Your Mammy”. W programie udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem.

- „Starsza pani musi fiknąć” to program, który pokazuje, że nie egzotyczne kraje i wycieczki są najważniejsze. Najcudowniejsze są wewnętrzne podróże, przypominanie faktów, które z rodziny wydawało się, że uleciały, a podczas podróży wracają. Świetny, wzruszający program - komentuje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

W programie wystąpią Magda Gessler z synem Tadeuszem Mullerem, Joanna Krupa z matką Jolantą, Andrzej Piaseczny z matką Alicją, Dawid Kwiatkowski z matką Agnieszką, Paweł Fajdek z ojcem Waldemarem, a także Tomasz Szczepanik z matką, Joanna Jędrzejczyk z matką oraz Anna Dereszowska z ojcem.

Składająca się z ośmiu odcinków produkcja będzie pokazywana w TVN w środy o godz. 21.30, począwszy od 4 września.

„39 i pół tygodnia” - niedziele o godz. 21.30, od 8 września

Serialową nowością stacji jest komediowo-obyczajowy projekt „39 i pół tygodnia”, będący kontynuacją produkcji „39 i pół” sprzed 10 lat.

Widzowie w cyklu zobaczą kolejne losy Darka Jankowskiego (w tej roli Tomasz Karolak), który tym razem będzie się musiał zmierzyć ze śmiertelną chorobą. Bohater ponownie postanowi rozliczyć się ze swoimi doczesnymi sprawami, ale też będzie chciał maksymalnie wykorzystać czas, który mu pozostał.

- Serial znakomity, choć przyznam szczerze, że mamy z nim mały problem: „39 i pół tygodnia” jest dla nas prawdziwym wyzwaniem - informuje Miszczak. - Po pierwsze: nie jest kryminalny, a obyczajowy. Po drugie: wracamy do tematu sprzed 10 lat - byliśmy wtedy kompletnie inną telewizją. Jest tylko jeden malutki gwarant potencjalnego sukcesu: główny bohater - Tomasz Karolak. Czas płynie, a on ciągle w świetnej formie - dodaje.

Edward Miszczak podczas konferencji ramówkowej mówił, że telewizje na świecie często wracają do swoich korzeni. - kontynuują coś, co było parę lat temu. - Widzowie potrafią być zakochani w niektórych formatach bez pamięci. Tak właśnie jest z „39 i pół tygodnia”. Gdzie się nie pojawiałem i był tam też Tomasz Karolak, tłumy pytały o „39 i pół” - informuje.

Oprócz Karolaka w ważnych rolach 10-odcinkowej produkcji wystąpią: Daria Widawska, Alan Andersz, Marina Łuczenko-Szczęsna i Magdalena Lamparska. Do serialu powrócą: Wojciech Mecwaldowski, Antoni Królikowski, Cezary Kosiński, Krzysztof Stelmaszyk i Dorota Deląg. Pojawią się także nowe postacie, które zagrają: Monika Krzywkowska, Sandra Drzymalska, Łukasz Konopka, Maja Seklecka, Bartek Kasprzykowski, Michał Koterski i Piotr Rogucki.

„39 i pół tygodnia” na antenie TVN zadebiutuje 8 września - widzowie nowy serial będą mogli oglądać w niedziele o godz. 21.30.

„My Way” z Edytą Górniak - środy o godz. 21.30, od 30 października

W nowej ramówce TVN będzie można też zobaczyć „My Way” - nowy reality-show w którym Edyta Górniak będzie uczyć się jazdy samochodem. Widzowie w będą śledzili zmagania piosenkarki w kursie na prawo jazdy - w finale cyklu okaże się, czy udało się jej zdać państwowy egzamin.

Zdjęcia do liczącego kilka odcinków reality-show trwają od 2 tygodni. - Edyta jest optymistycznie nastawiona do tego projektu. Całość opiera się na codziennych, normalnych sytuacjach przez które gwiazdę przeprowadzą specjalnie wybrani instruktorzy - mówi dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

- Pomysł na program zrodził się, kiedy rozmawialiśmy o przyjeździe Edyty do Sopotu (Top of the Top Sopot Festival - przyp. red.). Powiedziała mi: „No wiesz, ale ja nie mam prawa jazdy”. Odpowiedziałem jej: „To może coś z tym zróbmy” i tak w rozmowie wymyśliliśmy program z nauką jazdy. Po festiwalu wróciliśmy do tego pomysłu. Mamy kilku różnych nauczycieli jazdy, a Edycie dobrze idzie. W nauce wspiera ją Allan, który będzie się również uczyć jazdy na motocyklu. Tak więc czasem zupełnym przypadkiem powstają szalone pomysły, które rodzą nowy format - zdradza Miszczak

Premierowe odcinki „My Way” na antenie TVN będzie można oglądać w środy o godz. 21.30, począwszy od 30 października. Oznacza to, że program w swoim paśmie zastąpi inną nowość stacji - cykl „Starsza Pani musi fiknąć”.

Znane kontynuacje od 2 września

Jesienna ramówka TVN oficjalnie rozpocznie się w poniedziałek, 2 września. Tego dnia stacja rozpocznie emisję nowych odcinków codziennych seriali paradokumentalnych, które bez zmian będzie można oglądać w dni powszednie w access prime-time. Mowa o takich produkcjach, jak: „Szkoła” (godz. 15.30), „19+” (16.30), „Szpital” (17.00) i „Ukryta prawda” (18.00).

Od 2 września widzowie zobaczą również premierowe odcinki „Milionerów” (od poniedziałku do czwartku o godz. 20.55). Bez zmian będzie można oglądać również nowe odcinki serialu „Na Wspólnej” (od poniedziałku do czwartku o godz. 20.15; obyczajowa produkcja nie ma przerwy wakacyjnej).

W poniedziałkowym paśmie o godz. 21.30 TVN pokaże składającą się z trzynastu odcinków ósmą edycję programu „Top model” (od 2 września). - Mamy nadmiar materiału, dlatego zdecydowaliśmy, że odcinki nie będą 40-, a 60-minutowe - powiedział Edward Miszczak.

We wtorki o 21.30 od 3 września widzowie TVN zobaczą drugi sezon „Pułapki” (pierwszy sezon tej produkcji emitowany był jesienią ub.r. w niedzielnym prime-time). Od 22 października stacja będzie emitować „Pod powierzchnią 2”.

- Dzisiaj duże telewizje, a szczególnie nasza - mają mocną ofertę serialową. Mamy dwie rewelacyjne kontynuacje: „Pod powierzchnią” i „Pułapkę”. Z pierwszym jesteśmy już oswojeni po premierach online, każdy odcinek był torpedą pod względem oglądalności. Wiem, że liczba wykupujących abonament w Player.pl wzrosła o ponad 200 procent. Wierzę, że widzowie przyjmą dobrze tę produkcję, bo to komplementarna widownia. Drugi serial - „Pułapka” to również torpeda. W tej serii odkrywamy tajemnicę głównej bohaterki, którą świetnie gra Agata Kulesza. Dowiemy się jak znalazła się w domu dziecka. Obsadę aktorską poszerzyliśmy o znakomite nazwiska. A reżyser - Adrian Panek stworzył wyjątkowy klimat tej opowieści - informuje Miszczak.

Godzinę później (o 22.30) we wtorkowe wieczory będzie emitowana kolejna edycja „Kuby Wojewódzkiego”, a o 23.30 - nowe odcinki „Superwizjera”.

Bez zmian w czwartki o 21.30 widzowie zobaczą kolejne odcinki „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler” (od 5 września), a w piątkowym prime-time w ramówce TVN znajdą się filmy fabularne z cyklu „Superkino”.

W soboty o 20.00 (od 7 września) TVN pokazywać będzie kolejny sezon programu „Mam talent!”, a dwie godziny wcześniej widzowie zobaczą nowe odcinki „36,6” Ewy Drzyzgi.

Z kolei w niedzielnym prime-time (godz. 20.00 od 8 września) widzowie zobaczą kolejną edycję kulinarnego programu „MasterChef”.

Wśród pozostałych pozycji TVN na jesień 2019 znajdą się takie tytuły, jak: „Fakty” (codziennie o 19.00), „Uwaga!” (w dni powszednie o 19.50 i w weekendy o 19.45), „Dzień dobry TVN” (codziennie o 7.30; od 31 sierpnia), „Kobieta na krańcu świata” (w niedziele o 11.00; od 8 września) i „Co za tydzień?” (w niedziele o 11.30).

- Telewizja ma się świetnie - to dobrze, bo już mieliśmy być schodzącym medium, a ciągle widzimy ogromne rzesze ludzi, którzy kochają telewizję. Ciągle tak jest. W naszej galerii programowej nie ma podróbek, przecen, to produkcje najwyższej jakości - podsumowuje dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Metamorfoza studia "Dzień dobry TVN", emisja od 7.30 rano

Od jesiennego sezonu godziny emisji programu "Dzień Dobry TVN" zostaną wydłużone - pozycja pojawi się w ramówce już od 7.30. Kolejną nowością będzie metamorfoza studia, które mieści się na rogu Marszałkowskiej i Hożej. Od 31 sierpnia widzowie zobaczą je w zupełnie innej aranżacji.

- "Dzień Dobry TVN" rozwija się dla swoich widzów. W nadchodzącym sezonie zadebiutuje nowa para prowadzących - Małgorzata Ohme i Filip Chajzer. To jednak nie koniec zmian. Od 31 sierpnia będziemy na antenie już od godziny 7.30, dzięki czemu program będzie dłuższy i zmieścimy w nim jeszcze więcej atrakcyjnych treści, a wnętrza DDTVN przejdą zaskakującą metamorfozę - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Ewa Baj, producentka "Dzień Dobry TVN".

Jak poinformował Piotr Korycki, prezes TVN Discovery Polska budżet jesiennej ramówki TVN jest większy niż wiosną.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 9,38 proc.

W ub.r. TVN osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych o 8,6 proc. do 1,97 mld zł, a przychody z emisji reklam zwiększyły się o 9,7 proc. do 1,42 mld zł. Nadawca zanotował 157,5 mln zł straty netto, głównie wskutek 394,7 mln zł odpisu dot. wartości udziałów w platformie nc+. Na koniec roku zatrudniał 1 514 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Trzy nowości jesienią w TVN. Edward Miszczak: W naszej galerii programowej nie ma podróbek

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zigo
To w końcu BB jest podróbką, czy nie, bo jak widać Edzio nie może się zdecydować.
odpowiedź
User
Temida
Edward. Czeka nas ciekawa jesień. Nie moge sie juz doczekać... Przygotuj się.
odpowiedź
User
Spike
Owszem Miszczak, w Waszej telewizji nie ma podróbek - są za to niewypały!
odpowiedź