SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Osiem nowości jesienią w TVN. Edward Miszczak: to będzie dla nas złota jesień (wideo)

Telewizja TVN w jesiennej ramówce pokaże osiem nowości - trzy seriale: „Usta usta”, „Królestwo kobiet” i „Szadź”, programy „Lego Masters”, „Tacy sami” i „Totalne remonty Szelągowskiej”, scripted-docu „Rozwód: walka o wszystko” oraz kreskówkę „Kosmiczny wykop”. - Myślę, że przygotowaliśmy znakomitą ofertę programową dla naszych widzów, i że to będzie dla nas złota jesień - mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Edward Miszczak podczas prezentacji jesiennej oferty TVN Discovery PolskaArticle

W środę, 26 sierpnia miała miejsce konferencja ramówkowa TVN Discovery Polska, która z powodu epidemii koronawirusa odbyła się online. Wydarzenie poprowadzili Martyna Wojciechowska oraz Przemysław Kossakowski.

- Czas pandemii COVID-19 to bardzo trudny okres dla telewizji, byliśmy zmuszeni zawiesić całą produkcję na trzy miesiące. Wznowiliśmy ją w połowie czerwca, a nagrania prowadzimy w reżimie sanitarnym. To wszystko wzbudziło mnóstwo emocji, musieliśmy z wstrzymać niektóre projekty, a inne wydłużyć, aby dopasować się do obecnej sytuacji - mówił podczas konferencji Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

„Usta usta”, „Królestwo kobiet” i „Szadź” nowymi serialami

Pierwszą z nowości jest reaktywowany po 9 latach przerwy serial „Usta usta” - polską adaptację brytyjskiej produkcji „Cold Feet”.

Czwarty sezon „Usta usta” pokaże dalsze losy tych samych bohaterów, ale w zupełnie nowym momencie ich życia - akcja serialu przeniesie się o 14 lat. W rolach głównych nowych odcinków widzowie ponownie zobaczą Pawła Wilczaka, Sonię Bohosiewicz, Wojciecha Mecwaldowskiego, Magdalenę Popławską i Marcina Perchucia. Z kluczowych aktorów poprzednich sezonów nie pojawi się tylko Magdalena Różczka. Aktorka wcześniej wcielała się w postać, która zmarła pod koniec trzeciego sezonu.

W serialu wystąpią także: Wiktoria Filus, Anna Czartoryska-Niemczycka, Magdalena Walach, Roman Frankl, Maciej Marcin Tomaszewski, Olga Rayska, Aniela Płudowska, Łukasz Gawroński, Oliwia Ogorzelska, Cezary Kosiński, Paweł Koślik, Zygmunt Malanowicz, Piotr Grabowski, Aleksandra Justa i Mateusz Damięcki.

- „Usta Usta” to znakomity serial, którego trzy sezony pokazaliśmy 10 lat temu. Produkcja była oparta na brytyjskiej licencji. Z racji że Anglicy zaprzestali realizacji kolejnych sezonów, byliśmy zmuszeni aby również zakończyć ten projekt. Po latach w Wielkiej Brytanii serial został reaktywowany i my także postanowiliśmy wznowić „Usta Usta” w TVN - informuje dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Premierowe odcinki „Usta usta 4” na antenie TVN będzie można oglądać w niedziele o godz. 21.30, począwszy od 6 września 2020 roku. Produkcja składać się będzie z 6 odcinków.

Tuż po zakończeniu „Usta usta” TVN w tym samym paśmie emitować będzie nowy 8-odcinkowy serial „Królestwo kobiet” (od 18 października). Produkcja przedstawia losy czterech różnych kobiet, które przez jednego mężczyznę wpadają w sam środek kryminalnej intrygi. Dzieli je wszystko, ale tylko kiedy zaczną współpracować będą mogły stawić czoła światu.

W role głównych bohaterek wcielą się aktorki: Krystyna Janda, Gabriela Muskała, Karolina Gruszka i Aleksandra Adamska. W produkcji pojawią się również m.in: Justyna Schneider, Rafał Maćkowiak, Artur Żmijewski i Jan Peszek.

- „Królestwo kobiet” to lekko sensacyjna oraz jednocześnie komediowa opowieść o czterech różnych kobietach, które w jakimś stopniu związane są z jednym mężczyzną. W produkcji tej mamy świetną obsadę, myślę że to będzie fantastyczny serial - opisuje Miszczak.

Trzecią serialową nowością TVN na jesień 2020 jest serial „Szadź”, który od 30 kwietnia br. dostępny jest w player.pl. Autorska produkcja Player Oryginal to thriller z wątkiem kryminalnym w tle, którego akcja rozgrywa się w Opolu. Fabuła serialu skupia się wokół śledztwa prowadzonego przez komisarz Agnieszkę Polkowską.

Główne role w produkcji grają Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska. W obsadzie serialu znaleźli się również: Bartosz Gelner, Cezary Łukaszewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno i Mirosław Zbrojewicz.

- „Szadź” to świetny serial kryminalny z Maciejem Stuhrem i Olą Popławską w rolach głównych, który pokażemy we wtorkowe wieczory późną jesienią w paśmie, w którym wcześniej emitowana będzie „Chyłka - Kasacja”. To trudny, ostry i przyciągający serial, w którym zna się negatywnego bohatera od pierwszego odcinka - informuje członek zarządu TVN Discovery Polska.

TVN jesienią emitować będzie również reaktywowaną telenowelę „BrzydUla”. Będą to powtórkowe odcinki, premiery będzie można oglądać w Siódemce.

- „BrzydUla” to serial, z którego powrotu bardzo się cieszymy. To projekt, który przed ponad 10 laty zdobył ogromną popularność. Wierzymy, że powrót tego serialu będzie hitem tej jesieni. Tym razem serial - tak jak wszystkie nasze obecne produkcje - prapremierowo będziemy pokazywać w Playerze. Następnie telenowela będzie mieć swoją premierę w Siódemce, a powtórki będzie można śledzić również w TVN - komentuje Miszczak.

Trzy nowe programy „Lego Masters”, „Tacy sami” i „Totalne remonty Szelągowskiej”

Wśród premierowych programów TVN jesienią pokaże nowy reality-show „Lego Masters”, który oparty jest na formacie brytyjskiego Channel 4.

Uczestnikami programu są pary złożone z osób dorosłych i dzieci, których zadaniem jest układanie klocków lego. Ich zmagania ocenia jury. Program poprowadzi Marcin Prokop.

„Lego Masters” na antenie TVN będzie można oglądać w soboty o godz. 20.00, począwszy od 14 listopada br.

- „Lego Masters” to projekt, który zrobił furorę na wielu rynkach, jako dyrektor programowy nie mogłem się doczekać kiedy program trafi do Polski. Produkcja pokazuje wspaniałą współpracę dorosłych i dzieci. To co potrafią zrobić z klocków lego przechodzi ludzkie pojęcie - mówi dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Drugą nowością programową jest projekt „Tacy sami”, czyli polska wersja „The Great Giveback” - formatu stworzonego przez brytyjską firmę Virgin Media.

Widzowie w każdym odcinku cyklu poznają dwie rodziny - jedną, która potrzebuje pomocy i drugą, która oferuje wsparcie.

Program „Tacy sami” w TVN pokazywany będzie w poniedziałki o 22.30 (od 5 października).

Godzinę wcześniej (również od 5 października) widzowie stacji będą mogli oglądać „Totalne remonty Szelągowskiej”.

W ramach nowego projektu Dorota Szelągowska wraz z ekipą będzie przeprowadzać metamorfozę całego domu lub mieszkania. Bohaterowie dowiedzą się o przemianie swojego lokum dopiero na początku odcinka - będzie to dla nich zupełne zaskoczenie.

- „Totalne remonty Doroty Szelągowskiej” to nasza bardzo ważna nowość, którą udało się zrealizować przy współpracy z firmą Castorama. Ten projekt to nie tylko remonty, ale przede wszystkim ludzie, którzy w pierwszej kolejności myślą nie o sobie, tylko o innych - komunikuje Miszczak.

Scripted-docu „Rozwód: walka o wszystko” oraz kreskówka „Kosmiczny wykop”

Nowością TVN na jesień będzie także scripted-docu „Rozwód: walka o wszystko”, który w stacji ma zadebiutować w październiku. Widzowie w każdym odcinku zobaczą historię jednej pary i kulisy jej burzliwego rozwodu.

Wydarzenia prezentowane w „Rozwód: walka o wszystko” komentować będą autentyczni prawnicy specjalizujący się w sprawach rozwodowych oraz psychologowie, mediatorzy i doradcy finansowi.

- „Tacy sami” i „Rozwód: walka o wszystko” to nasze nowe programy, które zaliczamy do tzw. kategorii postcowidowej. W ramach pierwszego projektu Ci którzy mają lepiej pomagają tym którym w życiu wiedzie się nieco gorzej. Druga nowość to program z gatunku scripted-docu, w którym widz znajdzie wzruszające i poruszające historie - opisuje Edward Miszczak.

TVN w niedziele o 13.30 emitować będzie także kreskówkę „Kosmiczny wykop” z gwiazdą polskiej piłki nożnej w roli głównej - Robertem Lewandowskim.

Animacja będzie pokazywać kulisy świata piłki nożnej, ale przede wszystkim mówić o uniwersalnych wartościach, takich jak: przyjaźń, lojalność, tolerancja, empatia.

Kontynuacje sprawdzonych programów i seriali

Telewizja TVN jesienną ramówkę rozpocznie we wtorek, 1 września. Tego dnia stacja zacznie emisję nowych odcinków codziennych seriali i programów, które będzie można oglądać w dni powszednie w access prime-time i prime-time. O godz. 18.00 widzowie zobaczą „Ukrytą prawdę”, o 19.00 „Fakty” (a następnie „Uwaga! Koronawirus”, „Sport”, „Pogoda” oraz „Uwaga!”). Bez zmian będzie można oglądać również nowe odcinki serialu „Na Wspólnej” (od poniedziałku do czwartku o godz. 20.15) oraz „Milionerów” (od poniedziałku do czwartku o 20.55).

O 16.00 widzowie TVN zobaczą godzinne pasmo „Faktów po południu”, które równocześnie pokazywać będzie również TVN24 i TVN24 BiS. Na 17.00 zaplanowano powtórki „Kuchennych rewolucji”.

TVN tradycyjnie o godz. 21.30 pokazywać będzie duże programy i seriale cotygodniowe. Oprócz wspomnianych wyżej nowości we wtorki o tej porze widzowie zobaczą „Chyłka-Kasacja” (a następnie „Kubę Wojewódzkiego” i „Superwizjera”), w środy - „Top model 9” (program względem poprzednich edycji będzie przeniesiony z poniedziałków), w czwartki tradycyjnie będzie można oglądać „Kuchenne rewolucje”.

Stacja na wrzesień nowym programem bądź serialem nie zagospodarowała poniedziałkowych wieczorów. W te dni o 21.30 rozpoczynać się będą filmy fabularne. Dopiero od 5 października w tym paśmie ruszą wyżej wspomniane programy „Totalne remonty Szelągowskiej” i „Tacy sami”.

Filmy widzowie zobaczą również w piątkowe i sobotnie wieczory od 20.00 (dopiero od 14 listopada w sobotnim prime-time będzie można oglądać „Lego Masters”). W poprzednich latach w tym paśmie w soboty TVN jesienią pokazywał „Mam talent!”, program ma powrócić do stacji w przyszłym roku.

W soboty o 18.00 widzowie zobaczą tradycyjnie nowe odcinki „36,6”, a w niedziele o 20.00 - kolejną edycję „MasterChefa”.

Bez zmian codziennie o 8.00 TVN nadawać będzie „Dzień dobry TVN”. Jesienią do programu dołączy nowa para prowadzących, która zastąpi Kingę Rusin i Piotra Kraśko. Na chwilę obecną TVN jeszcze nie zdradza nazwisk.

- Ostatnie zmiany w „Dzień dobry TVN” to temat, który w ostatnim czasie bardzo mocno interesował media. Wszyscy polują na nową parę prowadzących, bo wiadomo że jedna para odeszła z programu. Na tym etapie chciałbym powiedzieć, że testy na nowych prowadzących nadal trwają. Chociażby dziś testujemy kolejnych kandydatów - komentuje Miszczak. - Myślę, że w niedługim czasie będziemy gotowi na podanie nazwisk osób, które dołączą do grona prowadzących „Dzień dobry TVN” - dodaje.

Od 25 października w niedziele o 11.30 będzie można oglądać kolejny sezon „Kobiety na krańcu świata”. Tego samego dnia o 12.05 widzowie zobaczą „Co za tydzień”.

Jak informuje Miszczak „pomimo trudnej sytuacji udało się nam przygotować aż osiem nowości, które jesienią trafią na antenę TVN”. - W tym roku mamy bardzo bogatą ofertę serialową. W naszym portfolio znajdą się cztery duże produkcje: „Usta Usta”, „Królestwo kobiet”, „Szadź” oraz „BrzydUla”, której premierowe odcinki zobaczą widzowie Siódemki. Tej jesieni pokażemy również dwie kolejne „Chyłki”. Jesienią w TVN widzowie zobaczą „Kasację”, a w player.pl udostępniona zostanie „Rewizja” - komentuje.

- Zaoferujemy naszym widzom również nowe odcinki najbardziej wyczekiwanych produkcji, m.in. „Na Wspólnej”, „MasterChef”, „Milionerzy”, „Kuchenne rewolucje”, czy nowy sezon „Kobiety na krańcu świata”. Tym razem program realizowaliśmy na krańcach Europy. Myślę, że przygotowaliśmy znakomitą ofertę programową dla naszych widzów, i że to będzie dla nas złota jesień - mówi Edward Miszczak.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 8,45 proc.

Dołącz do dyskusji: Osiem nowości jesienią w TVN. Edward Miszczak: to będzie dla nas złota jesień (wideo)

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qwerty
Kolejny rok z rzędu w ramówce TVN nie znajduje nic dla siebie. Jedynie czekam na Milionerów.
odpowiedź
User
Seba
No proszę, nowa para DDTvn już ma 1 koty za ploty
odpowiedź
User
dann
Telewizja dla ludzi bez wymagań.
odpowiedź