SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN kupił udziały w kanale U-TV, start stacji w grudniu

Grupa TVN za kwotę ponad 1 mln zł kupiła 25 proc. udziałów w firmie Stavka, która posiada koncesję na nadawanie kanału U-TV. Pojawi się on w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej i chce ruszyć już w grudniu br.

TVN kupił udziały w kanale U-TV, start stacji w grudniu

- Stavka i Grupa TVN zawarły 29 sierpnia 2011 r. porozumienie o ścisłej współpracy na polu technologicznym, reklamowym i programowym. TVN zapewni wsparcie technologiczne w zakresie produkcji i nadawania kanału U-TV w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej - czytamy w przesłanym do Wirtualnemedia.pl komunikacie.

Jak informuje spółka, współpraca w zakresie sprzedaży reklam będzie polegała na włączeniu kanału U-TV do oferty Premium TV (projekt ten zajmuje się sprzedażą reklam w stacjach nie należących do TVN, obecnie są to TV Puls, 4fun.tv i Rebel:tv). Stacja U-TV uzyska też dostęp do zasobów archiwalnych oraz treści informacyjnych Grupy TVN. Za 25 proc. udziałów w Stavce TVN zapłacił 1,095 mln zł.

- U-TV ma naszym zdaniem duży potencjał. Wierzymy, że obie strony odniosą korzyści ze współpracy w ramach Premium TV. Dzięki infrastrukturze grupy Besta-Film, do której należy Stavka i wsparciu Grupy TVN, U-TV będzie jedną z najciekawszych propozycji w ramach pierwszego multipleksu - komentuje Olgierd Dobrzyński, dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu TVN.

- Od momentu opracowania koncepcji kanału U-TV poszukiwałem partnera, który mógłby udzielić nam niezbędnego wsparcia technicznego oraz wzmocnić perspektywy rozwoju U-TV - mówi Stanisław Krzemiński, prezes Stavki i właściciel pozostałych udziałów w spółce.

>>>RTL chce kupić TVN, daje milard Euro

Czy prowadzone są rozmowy na temat zakupu większej liczby udziałów w Stavce przez Grupę TVN? - Dziś mówimy tylko o 25 proc. - ucina Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN. Na to samo pytanie Krzemiński odpowiada: - W tej chwili jesteśmy skupieni na rozmowach o programie.

Jak podkreśla prezes Stavki, kanał U-TV korzystać będzie z archiwalnych produkcji TVN, ale nie zamierza ich powtarzać. - Chcemy wrócić po latach do bohaterów materiałów nadanych w przeszłości w TVN i pokazać jak potoczyły się ich dalsze losy – tłumaczy nam Stanisław Krzemiński.

W ofercie kanału znajdą się programy o tematyce społecznej, poradnikowe, reportersko - interwencyjne. Ramówkę uzupełnią zakupione z zagranicy wysokiej klasy dokumenty.

- Zwróciliśmy się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o wyznaczenie terminu rozpoczęcia emisji kanału U-TV na grudzień tego roku - informuje portal Wirtualnmedia.pl Krzemiński. Jak wynika z naszych informacji, stacja chciałaby ruszyć równolegle na satelicie i naziemnie.

Stavka jest jedną firm skupionych wokół Besta-Film, zajmują się one głównie produkcją telewizyjną. Besta-Film realizuje serial “Plebania” dla TVP 1, a w przeszłości firmy z grupy produkowały takie seriale jak “Londyńczycy” czy “Pensjonat pod różą”. W październiku na antenę HBO trafi wyprodukowany przez jedną spółek serial “Bez tajemnic” (więcej na ten temat;http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bez-tajemnic-pierwszy-polski-serial-hbo-zadebiutuje-17-pazdziernika).

U-TV będzie jednym z czterech nowych kanałów na MUX-1 obok Eska TV, Polo TV i ATM Rozrywki. Natomiast Grupa TVN na dwie stacje na MUX-2 - TVN i TVN 7. Zgodnie z prawem Krajowa Rada Radifonii i Telewizji może cofnąć koncesję wydaną jakiejś telewizji na nadawanie, gdyby przejął ją inny nadawca zyskując w efekcie pozycję dominującą na rynku telewizyjnym. Jednak opisywana transakcja nie budzi zastrzeżeń.

- KRRiT obserwuje wszelkie zmiany zachodzące na rynku nadawców. W tym przypadku trudno jednak mówić o pozycji dominującej - mówi nam Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT.

  • Więcej informacji:
  • U-TV
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN kupił udziały w kanale U-TV, start stacji w grudniu

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
bankrut i jeszcze kupuje?
śmiechu warte
odpowiedź
User
edek
te "ekspert" , ciemniak bez wiedzy , a jeszcze komentujesz?! śmiechu warte :-)
odpowiedź
User
max
To jest po prostu skandal. Nie dopuszcza się żadnych poważnych telewizji i niezależnych sieci telewizyjnych do naziemnej TV cyfrowej, a te dziwaczne spółki które dopuszczono, przejmowane są przez starych graczy. I powstanie kolejny kanał z prymitywną, TVN-owską sieczką.
odpowiedź