SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa TVN zamontuje 96 paneli fotowoltaicznych na dachach swoich budynków

Grupa TVN rozpoczęła proces montowania paneli fotowoltaicznych na dachach swoich budynków. Do końca lata zainstalowanych zostanie 96 paneli, łącznie zapewniających 35,5 kW mocy.

Pierwsze moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Grupy TVN w czerwcu 2022 roku. 70 sztuk - o mocy 370 W każdy - pojawi się na budynku przy ul. Augustówka 3 w Warszawie, gdzie znajduje się hub technologiczny spółki. Instalacja, która znajdzie się na dachu wyprodukuje prawie 26 kW energii, co pozwoli na redukcję emisji dwutlenku węgla o 21,6 ton rocznie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Kolejne panele pojawią się na przełomie sierpnia i września br. w budynku Grupy przy ul. Powsińskiej 4 w Warszawie. Na górze obiektu umieszczonych zostanie 26 sztuk paneli fotowoltaicznych. Ilość energii, którą wyprodukują one przez rok wynosi 9,6 kW, a ich działanie przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 o 8,2 tony.

- Wykorzystanie w naszej działalności biznesowej odnawialnych źródeł energii to kolejny krok w realizacji strategii prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie. Od lat podejmujemy wiele inicjatyw proekologicznych, wdrażamy politykę środowiskową, wspieramy lokalne inicjatywy, prowadzimy działania edukacyjne i kampanie społeczne - komentuje Krzysztof Kozłowski, CTO Grupy TVN. - Teraz rozpoczęliśmy pilotażowy program montowania paneli fotowoltaicznych na naszych dwóch budynkach z zapleczem technologicznym, tj. m.in. z naszymi antenami. Podobnie jak w każdym obszarze biznesu, tak i w podejmowanych działaniach prośrodowiskowych staramy się poszukiwać nowoczesnych, innowacyjnych i przyszłościowych rozwiązań. Montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli nam na realizację transmisji antenowych wprost ze źródeł odnawialnych. Jest to kierunek, który na pewno będziemy rozwijać w przyszłości - dodaje.

Wśród działań proekologicznych podjętych wcześniej przez Grupę TVN wymienić można m.in. akcje sadzenia drzew czy umieszczenie uli na dachu siedziby głównej firmy w Warszawie.

Ponadto w strukturze globalnej Grupy od lat działa inicjatywa pracownicza „GreenD”, która angażuje się w promocję takich tematów, jak recykling, zero waste, zdrowy styl życia, eko produkty oraz redukcja plastiku.

W 2020 roku Grupa TVN zanotowała spadek przychodów o 9,8 proc. do 1,87 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 540,57 do 486,98 mln zł. Nadawca zatrudnia 1,4 tys. pracowników etatowych, zwiększył wpływy abonamentowe i dostał dużo wyższą dywidendę od Canal+ Polska.

Dołącz do dyskusji: Grupa TVN zamontuje 96 paneli fotowoltaicznych na dachach swoich budynków

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
A panele od Solorza ;)
0 0
odpowiedź
User
Eko now
Dopiero teraz będą eko???
0 0
odpowiedź
User
Są granice tych pochlebstw wobec TVNu tutaj?
Ojojoj, toż to wydarzenie. Tekst nie oznaczony jako "materiał partnera" czy tam w inny dziwaczny spodob jak to dzisiaj się sciemnia, tutaj nie ma czyli po prostu wybór redakcji WM. W całej Polsce założono pewnie setki takich paneli, a chyba nikt w Polsce już nie był telefonicznie nagabywany by to kupić. Także robienie z tego, ze i TVN se zamontuje jest dość żałosne.
0 0
odpowiedź