SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN pokaże program nagrany przez Pożar w Burdelu. Miszczak: szansa na więcej odcinków, „Ucho prezesa” ma już szczyt za sobą

Pod koniec lutego br. stacja TVN wyemituje program „Fabryka Patriotów” nagrany przez grupę kabaretową Pożar w Burdelu. - Jeśli widzowie będą zainteresowani to jest szansa na więcej odcinków. „Ucho prezesa” swój szczyt ma już chyba za sobą - uzasadnia zainteresowanie kabaretem w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Article

Pożar w Burdelu to polityczno-literacki kabaret, który w przygotowywanych programach reaguje na współczesne wydarzenia społeczne i polityczne. Grupa składa się z aktorów i działa w Warszawie od 2012 roku. Ostatnio PwB zaczął występować w innych miastach Polski.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl szef programowy TVN Edward Miszczak wyjaśnia, że program będzie miał charakter eventowy. Dlaczego TVN pokaże kabaret z odniesieniem do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce?

- Staramy się mieć zawsze stand-up'owe, kabaretowe rozwiązania na rozpoczęcie ramówki. Stand-up jakoś się zatrzymał,więc próbujemy z Pożarem w Burdelu - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak. - Już wcześniej chcieliśmy nawiązać współpracę, ale nie było czasu, Pożar w Burdelu jest bardzo zapracowaną grupą - dodaje.

Jednocześnie Miszczak unika porównań do „Ucha prezesa” Roberta Górskiego, w którym aktorzy wprost parodiują polityków. - „Ucho prezesa” jest oparte na tekście i chyba swój szczyt ma już za sobą. W programach Pożaru w Burdelu jest więcej piosenek. Natomiast „Fabryka Patriotów” to mix starych i nowych rzeczy - uzasadnia.

Warszawska grupa PwB przygotuje autorski scenariusz specjalnie dla TVN. Co ważne, Edward Miszczak zaznacza, że scenariusz nie będzie zatwierdzany przez stację. Odcinek nie zostanie jednak pokazany na żywo. - Będziemy rejestrować ten event. Przejdzie kolaudację ze względu na odpowiedzialność prawną nadawcy. Ewentualnie wersja bez cenzury trafi do Playera - opisuje nam dyrektor programowy.

Nazwa odcinka specjalnego „Fabryki Patriotów” nawiązuje do jednego z programów w repertuarze grupy. Nagranie odcinka i emisja na antenie stacji odbędzie się pod koniec lutego br. Prawdopodobnie „Fabryka Patriotów” zostanie wyemitowana we wtorkowym paśmie wieczornym, tak jak „Roasty”, które w poprzednich latach pokazywała stacja TVN.

Na razie TVN pokaże pojedynczy odcinek przygotowany przez Pożar w Burdelu, ale niewykluczone, że współpraca będzie kontynuowana. - Jeśli widzowie będą zainteresowani, a grupa upcha nas pomiędzy własnymi spektaklami, to jest szansa na więcej odcinków - zapewnia Miszczak. Dodaje jednak, że Pożar w Burdelu jest bardzo popularny w stolicy, ale mało znany poza Warszawą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN pokaże program nagrany przez Pożar w Burdelu. Miszczak: szansa na więcej odcinków, „Ucho prezesa” ma już szczyt za sobą

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Racjonalny
"Pożar w Burdelu jest bardzo popularny w stolicy, ale mało znany poza Warszawą". Po raz kolejny okazuje się, że to, co ma źle świadczyć o prowincji, tak naprawdę jak najgorzej świadczy o Warszawie. Jeżeli kogokolwiek śmieszy pozbawione polotu wyśmiewanie tego, co standardowo wyśmiewane, czyli polskiej zaściankowości i kołtuństwa, to prawdopodobnie jego ubaw jest tylko reakcją obronną i zaklinaniem rzeczywistości, by do jego uszu nie doszło gromkie "z samych siebie się śmiejecie".
odpowiedź
User
Marcin
Ale to TVN zmienia strategię? Niedawno mówili, że kabarety ich nie interesują - patrz Festiwal w Sopocie bez dnia kabaretowego. Teraz z kolei p. Miszczak mówi, że starają się mieć kabaretowe/stand-upowe rozwiązania w ramówce. Czyli w końcu jak jest?
odpowiedź
User
Gie
Tak, tak, Ucho prezesa szczyt ma za sobą i pewnie dlatego na WP pobiło rekord oglądalności tego kanału. A to były powtórki odcinków które wielu już widziało. Miszczak najlepsze swoje lata ma już chyba za sobą. Dziwne że Amerykanie go jeszcze tam trzymają.
odpowiedź
User
hahaha
Tylko to co dla WP jest rekordem (290 tyś.) dla TVNu byłoby dramatycznym spadkiem oglądalności...
więc nie żartuj :)
Tak, tak, Ucho prezesa szczyt ma za sobą i pewnie dlatego na WP pobiło rekord oglądalności tego kanału. A to były powtórki odcinków które wielu już widziało. Miszczak najlepsze swoje lata ma już chyba za sobą. Dziwne że Amerykanie go jeszcze tam trzymają.
odpowiedź
User
niezbyt
Kawiarniano-piwniczna rozrywka sprawdza się w kawiarniach i piwnicach, za to traci w realizacji TV - wystarczy przypomnieć Komediową scenę Dwójki.
odpowiedź