SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN pozywa wydawcę i szefa portalu Niezależna.pl za słowa „TVN kłamie”. Stacja nie komentuje

100 tys. zł i roczny zakaz publikowania sformułowań typu „TVN kłamie” czy „TVN podaje informacje, które chronią Putina”: takie żądania zawiera sądowy pozew, który we wtorek wpłynął do siedziby Słowa Niezależnego, wydawcy portalu Niezależna.pl. Żądania stacji dotyczą zarówno wydawnictwa jak i szefa Niezależnej. Tomasz Sakiewicz mówi w tym kontekście o „kuriozalnym pozwie”, TVN zaś nie chce komentować jego treści.

Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny Niezależna.pl oraz wydawca tego portalu, spółka Słowo  Niezależne, otrzymali pozew po zacytowaniu słów Tomasza Sakiewicza na antenie TVP Info. Sakiewicz mówił wówczas m.in. o TVN w kontekście katastrofy smoleńskiej: „Kłamią w żywe oczy. TVN podaje informacje, które chronią Putina w sprawie katastrofy". A także wyraził się, iż  Tusk "pomaga ukryć prawdę o Smoleńsku od samego początku".

TVN zareagował na te wypowiedzi: domaga się za nie od cytującego portalu Niezależna.pl wpłaty 100 tys. zł na Fundację TVN oraz nakazania zaniechania rozpowszechniania „w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie, wyrażeń: "TVN kłamie", "TVN podaje informacje, które chronią Putina", "TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej", "publikacje TVN są zmanipulowane" - na okres jednego roku. Zakaz miałby zarówno dotyczyć serwisu Niezależna.pl, dziennika "Gazeta Polska Codziennie" oraz "Gazety Polskiej”.

- Takie żądanie jest samo w sobie absurdalne i stanowi jaskrawy przykład pogardy dla wolności słowa. Gdyby sąd uznał racje TVN, a telewizja ta zaraz potem ogłosiłaby, że red. Wierzchołowski jest mordercą, ten nie miałby prawa odpisać: "TVN kłamie" - gdyż naraziłby się na sankcje. Ciekawe, że jednocześnie ten sam TVN załamuje ręce nad rzekomymi "próbami ograniczenia krytyki dziennikarskiej" w Polsce - tylko dlatego, że postępowanie dotyczące jednego z reportaży tej stacji prowadzi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – skomentował dla Niezależna.pl Tomasz Sakiewicz.

Poprosiliśmy o komentarz do pozwu pozywającą stację, lecz nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.

W środę napisaliśmy, iż „Gazetę Polską Codziennie” oraz jej redaktora naczelnego, Tomasza Sakiewicza pozwał także w tym tygodniu lider PO Donald Tusk - za okładkę, na której przedstawiono go z literą „Z” na czole.

Przychody spółki Słowo Niezależne, wydającej powiązane z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie” portale Niezalezna.pl Albicla.com oraz miesięcznik „Nowe Państwo”, zmalały w 2021 roku o 14,6 proc. do 9,67 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 2,7 proc. zysk netto spadł z 1,43 mln zł do 713,7 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: TVN pozywa wydawcę i szefa portalu Niezależna.pl za słowa „TVN kłamie”. Stacja nie komentuje

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwując
No przecież prawdy to ten TVN na pewno nie przekazuje,jedynie tumanom kształtuje mózg w odpowiedni sposób by uważali to za prawdę,to samo się tyczy wręcz wszystkich mediów głównego ścieku. Na końcu strzelają do jednej bramki,tak jak politycy bandy czworga łącznie z konfą. Ale po to są media głównego nurtu żebyście taki mój komentarz uznali łapką w dół...
21.01 warszawa!
odpowiedź
User
Zabrać im koncesję
TVN może komuś zarzucić kłamstwo ale TVNowi już nie można....nie to jak Kraśko pouczający Polaków o podatkach właściciel firmy miał siedzibę w toalecie na lotnisku do tego obrażanie strażników granicznych czy wyśmiewanie zawału serca długo by wymieniać czemu w ogóle KRRIT się z nimi patyczkuje
odpowiedź
User
Jajakobyły
Pisowskie pieski już się zleciały. Wcześnie wstajecie towarzysze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
odpowiedź