SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN stawia na sprawdzone produkcje

W wiosennej ramówce telewizji TVN, która zacznie obowiązywać od 6 marca, pojawią się dwa nowe programy.

"Sąd Karny" i "Agencja" - to dwie zupełnie nowe pozycje, które od marca pojawią się na antenie TVN.  Wiosną nie zabraknie także nowych odcinków popularnych seriali oraz filmów znanych z dużego ekranu. Wiosenną ramówkę TVN stacja zaprezentowała dziennikarzom w środę na konferencji prasowej w Warszawie.

"Sąd karny" ma być, jak zapowiada stacja, nowością w polskiej telewizji. Program, który ma przypominać prawdziwe rozprawy sądowe poprowadzić ma prawdziwy sędzia z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym (TVN nie chce na razie ujawnić jego nazwiska), prawdziwi mają być też występujący w nim oskarżyciele i obrońcy. Każdy odcinek będzie inscenizacją odrębnej rozprawy. "Sąd karny" jest oparty na emitowanym na antenie niemieckiej stacji SAT.1 programie "Sędzia Aleksander Hold". Show emitowany będzie od poniedziałku do piątku o 16:15.

"Agencja" to z kolei program rozrywkowy, w którym zwerbowane poprzez ogłoszenie prasowe do pracy w rzekomej agencji detektywistycznej osoby rozwiązują kryminalne zagadki. Żaden z detektywów nie wie jednak, że bierze udział w programie telewizyjnym, zagadki są sfingowane, otaczają ich aktorzy, a całość śledzi ukryta kamera. Jak powiedział na konferencji dyrektor programowy TVN Edward Miszczak, jak dotąd tylko jedna z biorących udział w programie osób nie zgodziła się na emisję odcinka, w którym brała udział.

Gospodarzem programu w każdy poniedziałek o 22:30 będzie Andrzej Sołtysik, rzecznik prasowy telewizji TVN.

Atrakcją wiosennej ramówki może też się okazać trzecia już edycja rozrywkowego programu "Taniec z gwiazdami", która na antenie TVN będzie emitowana w każdą niedzielę o 20:05 począwszy od 5 marca przez dziesięć tygodni. W programie wystąpi 10 par, będą to: Rafał Cieszyński i Magdalena Soszyńska, Paolo Cozza i Kamila Drezno, Renata Dancewicz i Marcin Olszewski, Joanna Jabłczyńska i Piotr Kiszka, Joanna Koroniewska i Robert Kochanek, Aneta Kręglicka i Robert Rowiński, Aleksandra Kwaśniewska i Rafał Maserak, Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska, Robert Rozmus i Anna Głogowska oraz Tomasz Stockinger i Blanka Winiarska. Program ponownie poprowadzą Katarzyna Skrzynecka i Hubert Urbański.

Wiosenna ramówka przyniesie ponadto zmianę godziny pierwszego wydania "Faktów" z godz. 16.45 na 16.00. Oznacza to, że program będzie musiał konkurować z nadawaną o tej samej przez w TVP2 "Panoramą".

Oprócz tego w wiosennej ramówce TVN pojawią się znane już pozycje jak m.in.: magazyn reporterów "Uwaga" (w którym w miejsce Marcina Leśkiewicza po jego odejściu do TVP pojawił się nowy prowadzący - Zbigniew Łuczyński), talk show "Teraz My", "Szymon Majewski Show" (od 6 marca w każdy poniedziałek o 21:30), "Rozmowy w Toku" (które od marca pojawią się w nowej scenografii i nieco zmienionej formule) oraz seriale: "Na Wspólnej", "Kryminalni", "Niania" oraz druga seria "Magdy M.".

Oprócz polskich seriali  w ramówce będą miały również amerykańskie produkcje. Wiosną TVN pokaże hitowy serial Steven Spielberga "Wybrańcy Obcych" (oryg. tytuł Taken) nazywany przez krytyków najlepszą telewizyjną produkcję od czasu "Kompanii braci". Serial ten łączy fikcję i mniej lub bardziej udokumentowane fakty z historii kontaktów ludzi i istot pozaziemskich, które miały miejsce w przeciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Zmieni się natomiast godzina emisji "Tajemnic Smallville", które będą nadawane później niż dotychczas, we wtorki o 23:15. Bez zmian emitowane będą "Sześć stóp ziemią (środa ok. 23:30) i "Rodzina Soprano (czwartek ok. 23:30).

TVN pokaże też wiosną kilka filmów znanych z "dużego ekranu". Będą to m.in. "Matrix Reaktywacja", "Nigdy w Życiu" czy "Harry Potter i kamień filozoficzny".
 
TVN reklamować będzie swe programy na billboardach. - Gwiazdy , które się na nich pojawią, będzie można zobaczyć na ekranie - mówi szef stacji Edward Miszczak, nawiązując do ubiegłorocznej intensywnej kampanii reklamowej "Wiadomości" TVP1, której jednym z bohaterów był Kamil Durczok. Durczok od maja będzie szefem "Faktów" TVN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN stawia na sprawdzone produkcje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl