SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN stawia na sprzedaż TVN7 i TV Puls z cennika

Sprzedaż cennikowa reklam w TVN7 i TV Puls będzie rozpoczynana jednocześnie ze sprzedażą w głównym kanale TVN. Nadawca liczy, że te dwie stacje znajdą się dzięki temu w mediaplanach obok tzw. wielkiej czwórki. - Będzie zależeć to od cen - komentuje Piotr Bieńko, szef Codemedia.

Dotąd sprzedaż TVN7 i TV Puls otwierano jednocześnie z innymi kanałami tematycznym, czyli kilka dni przed rozpoczęciem sprzedaży głównej anteny TVN. Zmieniło się to w bieżącym miesiącu - oferta reklamowa TVN7, TV Puls i TVN na marzec pojawiła się tego samego dnia, w piątek 15 lutego.

- TVN7 i TV Puls to stacje, których oglądalność dynamicznie rośnie, m.in. w związku z cyfryzacją telewizji naziemnej. Często zdarzą się, że w poszczególnych pasmach ich wyniki są wyższe od TVP2. Dlatego chcemy dać mediaplanerom możliwość włączenia ich do planowania cennikowych kampanii wraz z czterema głównymi stacjami (TVP1, TVP2, Polsat, TVN - przyp. red.) - mówi Wirtualnemedia.pl Andrzej Karasowski, szef Premium TV w TVN Media.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział TVN7 w styczniu w grupie komercyjnej wyniósł 3,61 proc., a TV Puls - 3,17 proc. (więcej na ten temat).

- System wyliczania cenników TVN7 i TV Puls pozostał taki sam, ale jego wartość odzwierciedla wzrost oglądalności tych kanałów - mówi Karasowski.

W marcowym cenniku TVN7 najdroższe są spoty przy filmach emitowanych w niedziele po godz. 22.00. Za 30 sekund reklamy w czasie „Raportu mniejszości” (emisja 10 marca) i „Amerykańskiego gangstera” (24 marca), zapłacić trzeba 11 540 zł. Z kolei w TV Puls najwięcej kosztują reklamy przy pokazywanym w soboty o 18.00 serialu „Czterej pancerni i pies” - za 30-sekundowy spot w czasie jego emisji zapłacić trzeba 6 690 zł.

Szef Premium TV podkreśla, że domy mediowe cały czas są zainteresowane zakupem reklam z cennika, chociaż w mniejszym zakresie niż przed kryzysem, gdy w ten sposób sprzedawało się nawet 90 proc. reklam. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w ostatnich latach udział sprzedaży cennikowej TVN w całej sprzedaży wynosił między 35 a 50 proc. W przypadku TVN7 było to raptem kilka proc.

Karasowski nie podaje, jakie są oczekiwania TVN Media co do udziału cennikowej sprzedaży TVN7 czy TV Puls po wprowadzeniu zmian.

- TVP Info także kiedyś próbowało takiej formy sprzedaży i poległo na tym - przypomina Piotr Bieńko, prezes domu mediowego Codemedia. Jego zdaniem, wszystko zależeć będzie od cen reklam. Oferta cennikowa musi być bowiem zdecydowanie bardziej atrakcyjna cenowo od sprzedaży pakietowej, aby domy mediowe zdecydowały się na korzystanie z niej.

Dołącz do dyskusji: TVN stawia na sprzedaż TVN7 i TV Puls z cennika

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lolik
Oferta TVN7 na marzec poraża swoją słabością - niemal same powtórki i filmów i seriali. NIC NOWEGO.
Puls bije na głowę TVN7. Widać ,ze w TVN oszczędzają na maksa
odpowiedź
User
morlok
"Sprzedaż cennikowa reklam w TVN7 i TV Puls będzie rozpoczynana jednocześnie ze sprzedażą w głównym kanale TVN."
Że co? Od kiedy to TVN jest główną anteną TV Puls?
odpowiedź
User
kamil
A kiedy bedzie cennik dla TVN24
odpowiedź