SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN wystąpił o przedłużenie kolejnej koncesji

Spółka TVN wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o przedłużenie koncesji dla kanału satelitarnego TVN Style - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Obecna koncesja kobiecej stacji wygasa 28 lipca 2024 r. Nadawca czeka obecnie na przedłużenie także  trzech innych koncesji.

Article

Nadawca z wnioskiem o przedłużenie koncesji musi wystąpić co najmniej na rok przed jej wygaśnięciem. Złożenie wniosku ws. TVN Style potwierdziła Wirtualnemedia.pl Katarzyna Issat, Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN Warner Bros. Discovery.

Telewizja TVN Style prezentuje ofertę programową dla kobiet, nadaje od 2004 r. i jest dostępna w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych.

TVN czeka na koncesje dla TVN, TVN International i TVN Turbo

W Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji są też trzy inne wnioski o przedłużenie koncesji. Chodzi o naziemną stację TVN (jej koncesja wygasa 14 kwietnia 2024 roku), TVN International (wygasa 10 lutego 2024 r.) oraz TVN Turbo (wygasa 12 kwietnia 2024 r.).

Wnioski w sprawie wszystkich stacji trafiły do KRRiT już pod koniec ub.r. Mimo to członkowie Rady nie zajęli się jeszcze nimi. Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl kilkanaście dni temu mówił, że raczej nie ma szans, by sprawa koncesji TVN stanęła na którymś z lipcowych posiedzeń Rady (odbędzie się jeszcze jedno 25 lipca br.).

Spółka TVN jest zdania, że sprawa koncesji dla TVN powinna zakończyć się szybko: - Wniosek o przedłużenie koncesji dla kanału TVN złożyliśmy w listopadzie ubiegłego roku, zatem od ponad siedmiu miesięcy czekamy na decyzję KRRiT w tej sprawie. Wierzymy, że stanie się to niezwłocznie – mówiła nam niedawno Katarzyna Issat.

Świrski z wątpliwościami ws. struktury własnościowej TVN

Powodem zwłoki w podejmowaniu decyzji ma być niejasna dla KRRiT struktura własnościowa nadawcy. Jak informował Maciej Świrski, Krajowa Rada zwróciła się do TVN, z pytaniem, kto jest właścicielem i zarządzającym "całego łańcuszka firm pomiędzy TVN w Polsce a Warner Bros. Discovery w Stanach Zjednoczonych"

 - TVN odmówił udzielenia tych informacji. Dlatego postępowanie trwa długo. Wysłałem do zarządu TVN żądanie ujawnienia, kto jest w strukturze. Oni przysłali dość bezczelną odpowiedź. Sprawdzamy teraz, kto jest kim i jakie są powiązania - mówił wiosną Świrski. Dodał, że wysłano kolejne żądanie „ujawnienia struktury właścicielskiej”.

Zdaniem prof. Tadeusza Kowalskiego, opozycyjnego członka Rady, nie ma żadnych przeciwwskazań dla tego, by nie zajmować się koncesją dla TVN. - Nadawca spełnił już wszystkie warunki, łącznie z tym, że złożył nam sprawozdania finansowe. Dlatego na posiedzeniu 25 lipca będę wnioskował, aby zająć się niezwłocznie tą sprawą – mówił nam niedawno prof. Kowalski.

Należąca do TVN SA stacja HGTV Polska dostała przedłużenie koncesji dopiero pod koniec kwietnia br., po 10 miesiącach oczekiwania. W lutym 2022 r. Krajowa Rada zdecydowała o przedłużeniu koncesji dla naziemnej stacji TVN7, na tę decyzję nadawca czekał ponad rok. Na koncesję dla TVN24 czekano z kolei 19 miesięcy - przyznano ją we wrześniu 2021 roku, ale regulator w uchwale ocenił, iż kanał nie powinien jej dostać oraz wyraził potrzebę wprowadzenia nowych przepisów i orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.

Dołącz do dyskusji: TVN wystąpił o przedłużenie kolejnej koncesji

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WściekłyChopin
Odebrać należy koncesje na kanał TVN, TVN24, TVN24 bis, TTV. Na reszte może koncesja być przydzielona. To medium nie powinno zajmować się polityką. Bo nie potrafią być wiarygodni.
odpowiedź
User
X
Ciekawe kiedy słup w Amsterdamie przestanie łamać polskie prawo.
odpowiedź
User
X
Słup w Amsterdamie jest tematem tabu?
odpowiedź