SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN: transakcję z Canal+ zamkniemy do końca roku

Grupa TVN podtrzymała zapowiedź, że spodziewa się zamknięcia transakcji dotyczącej fuzji platform n i Cyfra+ w IV kwartale br. Spółka podkreśla, że finalizacja transakcji nie wpłynie negatywnie na wyniki spółki.

- Nie ma żadnych opóźnień, jeśli chodzi o transakcję platformy n i Cyfry+ - zapewnił na konferencji Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN. - Z pewnością zamkniemy tę transakcję w IV kwaratle br. Jesteśmy na końcowym etapie negocjacji. Chcę zapewnić, że finalizacja tej transakcji nie wpłynie negatywnie na nasze wyniki - mówi Tellenbach.

Przypomnijmy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów we wrześniu br. wydał pozytywną decyzję zezwalającą na połączenie platform n i Cyfra+ (więcej na ten temat).

Zawarta w grudniu ub.r. transakcja zakłada, że z połączenia n i Cyfry+ powstanie wspólna platforma pod robocza nazwa NC+ licząca 2,5 abonentów. 51 proc. udziałów w tym joint venture kontrolować będzie Grupa Canal+, a 32 proc. - TVN (reszta akcji będzie w rękach Liberty Global, właściciela sieci UPC Polska). Prezesem spółki joint venture zostanie Markus Tellenbach, obecny prezes Grupy TVN, zaś jego zastępczynią będzie Beata Mońka, obecnie prezes Canal+ Cyfrowego.

Drugą częścią transakcji jest wejście Canal+ do TVN. Canal+ za 230 mln euro kupi od ITI 40 proc. udziałów w N-Vision, właścicielu Polish Television Holding, czyli - spółki-matki TVN posiadającej 51 proc. jej akcji. Do 11-osobowej rady nadzorczej TVN wejdą trzej przedstawiciele francuskiego inwestora.

Dołącz do dyskusji: TVN: transakcję z Canal+ zamkniemy do końca roku

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oleksy
jak wygląda procedura zerwania umowy z C+ po połączeniu się z N ? czy każdy abonent dostatnie stosowne pismo i ma określony czas od dnia jego otrzymania na wypowiedzenie usługi ? kiedy możemy spodziewać się pism jeśli połączenie nastąpiłoby w grudniu ?
dziękuję za pomoc
odpowiedź
User
gore.
@ Oleksy:

Dla Ciebie jako abonenta nic się nie zmieni, tak samo jak się nic nie zmieniło dla abonentów TP S.A. po przejęciu jej przez Orange.
odpowiedź
User
tomasz
Oleksy Jak C+ z N się połączą to będzie można zerwać z CYFRA+ lub z N umowę z ich winy!!! Jak chodzi o C+ to 14 dni od otrzymania pisma!!!! Nie wiem kiedy dostanie się list ale powinno je dostać!!!!!
odpowiedź