SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN porusza temat zdrowia psychicznego wewnątrz organizacji. „PPP: Pierwsza Pomoc Psychologiczna”

W październiku Grupa TVN Warner Bros. Discovery dla swoich pracowników i współpracowników zorganizowała spotkań i warsztatów poświęconych tematom równowagi psychicznej, wellbeingu, niesienia pomocy w kryzysie oraz poruszaniu kwestii pomocy psychiatrycznej w debacie publicznej.

Article

Inicjatywa związana była z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który odbywa się 10 października. Podczas webinarów i warsztatów dyskutowano o profilaktyce zdrowia psychicznego, higienie snu czy metodach radzenia sobie ze stresem. Pracownicy mogli wziąć udział w zajęciach poświęconych nauce metod wyciszania umysłu i emocji. Ich celem było doskonalenie technik medytacji, twórczej arteterapii oraz tzw. mindfullness, czyli metod pomocy w stanach napięcia emocjonalnego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Pracownicy i współpracownicy mogli również skorzystać z bezpłatnych i anonimowych konsultacji z lekarzem psychiatrą. Zorganizowano także spotkanie online z Justyną Suchecką - dziennikarką TVN24.pl - oraz Angeliką Friedrich - pomysłodawczynią inicjatywy „Nastoletni Azyl”, jedną z bohaterek bestsellerowej książki Justyny Sucheckiej o zdrowiu psychicznym młodzieży pt. „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”.

Na stałe w firmie funkcjonuje program „PPP: Pierwsza Pomoc Psychologiczna”, w ramach którego każdy członek zespołu TVN Warner Bros. Discovery może zgłosić się do jednego z ośmiu Ambasadorek_ów, z problemami życia codziennego oraz zawodowego, a także w chwilach, w których potrzebuje wsparcia czy odczuwa pogorszenie swojego stanu psychicznego.

Są to osoby pracujące w ramach TVN Warner Bros. Discovery, które pełnią funkcję pierwszego kontaktu dla pracowników w kryzysie i łączą ich z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy mogą udzielić im profesjonalnej i indywidualnej pomocy. Członkowie zespołu TVN Warner Bros. Discovery mogą całkowicie anonimowo skorzystać także z 6 bezpłatnych spotkań ze specjalistą i zasięgnąć pomocy psychologicznej w ramach platformy Employee Assistance Program.

- Nasz zespół jako drugi na świecie - w ramach międzynarodowej struktury Warner Bros. Discovery - wdrożył program Ambasadorów Pierwszej Pomocy Psychologicznej. W ramach inicjatywy członkowie naszego zespołu mogą zwrócić się do osób, które chętnie wysłuchają ich i okażą wsparcie, gdy odczuwają nadmierny stres, obniżony nastrój, lęk, bądź mierzą się z innymi trudnościami na polu prywatnym lub zawodowym. Wszystkie spotkania objęte są poufnością i mają na celu przekierowanie danej osoby do odpowiedniego specjalisty, który udzieli mu profesjonalnego wsparcia - komentuje Agnieszka Maciejewska, VP People & Culture w TVN Warner Bros. Discovery.

Temat kryzysu zdrowia psychicznego w „Faktach” i TVN24

Jak informuje spółka, z badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że prawie miliard ludzi cierpi na zaburzenia psychiczne, z czego 14 proc. z nich stanowią nastolatki. - Mając świadomość skali problemu, w minionym miesiącu w „Faktach” TVN i na antenie TVN24 pojawiły się liczne materiały poświęcone kondycji naszego zdrowia psychicznego oraz opieki psychiatrycznej w Polsce, rozmowy z ekspertami nt. depresji i bullyingu w szkołach, a także szerokie portfolio treści w portalu TVN24 i TVN24 GO, które będą dostępne dla użytkowników przez cały rok - informuje biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fundacja-tvp-zarzad-prezes-zadania-ile-pieniedzy #3

Wśród nich znalazł się m.in. najnowszy (ósmy) odcinek cyklu „Depresja systemu”, tym razem poświęcony zjawisku znęcania się psychicznego w szkołach, specjalna sekcja w TVN24 GO z reportażami i rozmowami poświęconymi tematyce zdrowia psychicznego dostępna dla wszystkich użytkowników bez logowania, a także seria publikacji w portalu TVN24.pl, w tym poradnik na temat objawów depresji i informacja, gdzie szukać pomocy.

- Mówienie o tym, co ważne, ale i trudne, wpisane jest w DNA naszej stacji. Dlatego poświęcamy zdrowiu psychicznemu tyle czasu i uwagi, nie uciekamy od tematów, inicjujemy dyskusję, staramy się szukać wraz z ekspertami najlepszych rozwiązań. Już w listopadzie w TVN24 debata o zdrowiu psychicznym Polaków z udziałem psychologów, terapeutów, pedagogów i psychiatrów oraz osób, które w swoim życiu mierzą się z takimi wyzwaniami - mówi Brygida Grysiak, zastępczyni redaktora naczelnego TVN24 oraz redaktorka do spraw standardów i dobrych praktyk dziennikarskich. - To bardzo ważne, żeby o tym rozmawiać, bo to jest nasza wspólna sprawa i troska. Zależy nam na tym, żeby ludzie, którzy cierpią, a jeszcze nie szukali pomocy, bo nie wiedzą, gdzie mogą jej szukać albo ciągle się wstydzą, dostali od nas poczucie, że nie są w tym sami - że warto, a nawet trzeba zawalczyć o siebie, o swoich bliskich. Tylko tak możemy coś zmienić - opisuje.

W 2021 r. spółka TVN miała ponad 2,088 mld zł przychodów i 551 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: TVN porusza temat zdrowia psychicznego wewnątrz organizacji. „PPP: Pierwsza Pomoc Psychologiczna”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
good
U nas był podobny program, psycholog miał walczyć z wypaleniem zawodowym. Dziwnym trafem lista osób, która udała się do pani psycholog trafiła do pracodawcy. Szczęśliwcy się potem spowiadali bo psycholog to nie lekarz i nie ma tajemnicy lekarskiej. Na medytacje to sobie można chodzić, ale co do reszty to zalecam ostrożność. Pani psycholog wróciła do swojego miasta, zajmuje się teraz pracą w HR w spółce córce.
odpowiedź
User
Aron
Myślę, że po prostu sumienie ich gryzie za niszczenie ludziom życia i szczucie na myślących inaczej. Niech odejdą, publicznie przeproszą, że tam pracowali i się poprawi :)
odpowiedź
User
Tort
No i po kontakcie z kim należy szukać pomocy psychologa?. Znam z dwie panie po współpracy z nimi trzeba szukać pomocy.
odpowiedź