SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN wyemituje obligacje o wartości 430 mln euro

Grupa TVN zdecydowała, że wyemituje obligacje Senior Notes o wartości 430 mln euro i terminie zapadalności w 2020 roku. Spółka emisję obligacji zapowiadała już w marcu br., ale przez sytuację na Cyprze wstrzymała tę ofertę.

John Driscoll

John Driscoll

TVN zamierza wykorzystać środki z emisji obligacji wraz ze środkami ze sprzedaży Grupy Onet.pl, do umorzenia całości pozostałych do wykupu obligacji Senior Notes z terminem zapadalności w 2017 r. Pieniądze te zostaną również przeznaczone do zapłaty premii z tytułu wcześniejszego wykupu, naliczonych, ale nie wypłaconych odsetek oraz do pokrycia kosztów związanych z ofertą oraz umorzeniem obligacji z 2017 roku. Jeśli pozostanie jeszcze jakaś kwota, to zostanie wykorzystana na ogólne potrzeby korporacyjne.

- Nasza oferta jest częścią szerszej strategii Grupy TVN zmierzającej do optymalizacji struktury kapitałowej i obniżenia kosztów finansowych przy jednoczesnym wydłużeniu okresu zapadalności długu - mówi John Driscoll, wiceprezes Grupy TVN.

Rolę zarządzających budową księgi popytu pełnić będą J.P. Morgan Securities plc, londyński oddział Deutsche Bank AG, Nomura International plc oraz BNP Paribas.

TVN o planie emisji obligacji Senior Notes z terminem zapadalności w 2020 roku informował 19 marca br. Jednak tydzień spółka podała, że na razie wstrzymuje tę ofertę. Swoją decyzję tłumaczyła pogorszeniem się warunków rynkowych mającym związek z wydarzeniami na Cyprze (więcej na ten temat).

Grupa TVN w I półroczu br. miała 783,6 mln zł przychodów i 73,7 mln zł straty netto  przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN wyemituje obligacje o wartości 430 mln euro

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Autorytet Moralny
Proponuję, żeby wszyscy peowcy obowiązkowo kupowali te obligacje.
Resztę dołoży minister finansów tysiąclecia.
23 10
odpowiedź
User
haha
Wirtuozeria inżynierii finansowej ;) A Rząd pilnie się uczy, niestety…
17 9
odpowiedź
User
Utracjusz
kupię
9 12
odpowiedź
User
roma
Kolejne rolowanie dlugu? A jak! Przeciez to prawie 2 mld zlotych? Jak ta firma jeszcze dziala?
19 9
odpowiedź
User
michal
@roma, daje 100zł, że nie prowadzisz żadnej firmy....
12 11
odpowiedź