SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związkowcy z TVN proponują zarządowi ankietę antymobbingową

Pod koniec listopada związkowcy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników TVN zaproponowali zarządowi firmy przeprowadzenie ewaluacji managerów średniego szczebla w tej firmie. Celem miałoby być wyłapanie przypadków mobbingu i złego zarządzania. - Chcemy pomóc firmie w tym zakresie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Ozimkiewicz, szef związkowców w TVN.

Ankieta w grupie TVN miałaby na celu realną i krytyczną ocenę managerów średniego szczebla, która miałaby trafić następnie do zarządzających w firmie na wyższym szczeblu.

- Dałoby się w ten sposób wyłapać przypadki mobbingu, czy nierównego traktowania - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przewodniczący Tomasz Ozimkiewicz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Chcemy w ten sposób pomóc firmie, bo wciąż docierają do nas sygnały od pracowników, że jest potrzeba takiej ewaluacji, bo zdarzają się sytuacje problematyczne z managerami średniego szczebla i nie wszyscy sprawdzają się w stu procentach. Firma odpowiada nam na to, że są oni szkoleni w tym zakresie i to wystarcza. Naszym zdaniem - i zdaniem osób sygnalizujących problemy - jednak nie wystarcza - dodaje.

Raport - materiałem dla komisji

Raportem z ewaluacji zajęłaby się specjalnie powołana komisja, badająca nieprawidłowości pod kątem jakości zarządzania firmą. „Powinna składać się ona między innymi z przedstawicieli związku” – piszą w swoim stanowisku przedstawiciele pracowników. „Proponujemy przeprowadzenie wśród pracowników anonimowej ankiety, która pozwoli na odpowiedzi bez obawy o ewentualne represje. Ankieta udostępniona byłaby pracownikom na zewnętrznym, niezależnym portalu specjalizującym się w takich ankietach” – czytamy w piśmie do zarządu TVN.

Jak informują nas związkowcy, spotkanie z władzami firmy w sprawie antymobbingowej ankiety odbyło się jeszcze w październiku, pismo z konkretnymi propozycjami zostało wysłane 23 listopada. – Do tej chwili nie mamy na nie odpowiedzi, ale jest jeszcze na nią mnóstwo czasu. Firma ma bowiem 30 dni na udzielenie odpowiedzi – informuje przewodniczący Ozimkiewicz.

- Podczas spotkania wspominaliśmy, że zależy nam głównie na odbudowaniu zaufania pracowników do firmy, które - jak sygnalizują pracownicy - jest mocno nadszarpnięte. Opracowanie, analiza i wyciągnięcie wniosków z ankiety pomogłoby uniknąć w przyszłości niepotrzebnych oskarżeń - zaznacza.

W Grupie TVN 2,3 tys. pracowników

W ub.r. grupa TVN mimo wzrostu kosztów operacyjnych o 29 proc. osiągnęła 551 mln zł zysku netto. Wpływy reklamowe nadawcy wzrosły o 10,7 proc., a liczba pracowników etatowych - o prawie 600 do 2,2 tys. Firma wypłaciła 1,3 mld zł dywidendy - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Na koniec ub.r. firma miała 2 267 pracowników etatowych, wobec 1 639 rok wcześniej. Ten wzrost wynika z tego, że zaoferowała umowy o pracę ok. 800 osobom, z którymi współpracowała wcześniej na umowach cywilnoprawnych. Na początku br. zapowiadała zatrudnienie kolejnych kilkudziesięciu pracowników. Wydatki na program motywacyjny dla kluczowych menedżerów sięgnęły w ub.r. 11,32 mln zł, rok wcześniej było to 5,57 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Związkowcy z TVN proponują zarządowi ankietę antymobbingową

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tragedia
Niech przeprowadzą taką ankietę w Canal+...
odpowiedź
User
Carlito
Mobbing??! Nierówne traktowanie??! Złe zarządzanie??! Ej czy to aby na pewno standardy Discovery???
odpowiedź
User
Karol
Dobr pomysł. Trzeba sie pozbyc tego co nas trawi. Co niszczy nasze zdrowie, a co caly czas tu jest. Musimy byc bardziej europejscy a nie sowieccy jesli chodzi o model zarzadzania.
odpowiedź