SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN24 liderem stacji tematycznych, rekordowy wynik TTV. Super Polsat zyskał najwięcej w czołówce

Pozycję lidera oglądalności wśród kanałów tematycznych zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej w sierpniu 2017 roku zajęło TVN24. W rankingu top 25 stacji największym wzrostem pochwalić się mógł Super Polsat, a najwięcej straciła TVP Rozrywka - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stacji tematycznych w sierpniu 2017 roku należało do TVN24, którego średni dobowy udział wyniósł 4,72 proc., po wzroście względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 21,96 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez jednego z nadawców.

Drugą lokatę zajęło TVP Info. Średni miesięczny wynik tego kanału wyniósł 4,38 proc., po wzroście o 28,82 proc.

Podium uzupełnia kanał TTV, który awansował z miejsca czwartego. Jego udział zwiększył się o 24,84 proc. i w analizowanym okresie wyniósł 1,96 proc. Jak wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl, stacja ta zanotowała najwyższy miesięczny udział w historii nadawania.

Kolejną pozycję zajęła stacja TVP Seriale z wynikiem w zeszłym miesiącu na poziomie 1,62 proc., po spadku o 6,90 proc. Kanał ten jednak spadł z trzeciej lokaty.

Pierwszą piątkę zestawienia zamyka Polsat News (1,28 proc.; wzrost o 4,07 proc.).

W czołowej dziesiątce zestawienia uplasowały się jeszcze takie kanały jak: TVP ABC (1,19 proc.; wzrost o 15,53 proc.), TVP Rozrywka (1,04 proc.; spadek o 10,34 proc. - największy w top 25), TVP3 (1,02 proc.; - 7,27 proc.), Stopklatka TV (0,96 proc.; - 9,43 proc.) i Super Polsat (0,90 proc.; wzrost o 121,43 proc. - największy w top 25).

Wśród widzów w grupie 16-49, czyli docelowej dla nadawców komercyjnych, w sierpniu 2017 roku na pierwszym miejscu również znalazł się kanał TVN24, którego udział w porównaniu do sierpnia 2016 roku zwiększył się tutaj o 33,96 proc. i wyniósł 2,84 proc.

Drugą lokatę zajęła stacja TTV (2,61 proc.; wzrost o 30,96 proc.), która również i w tym ujęciu miała najwyższy miesięczny udział w historii. Podium uzupełniają TVP Seriale (1,81 proc.; w dół o 3,72 proc.).

Wśród 25 topowych stacji największym wzrostem w tej grupie wiekowej pochwalić się mógł nowy kanał HGTV Home & Garden, który wystartował w sobotę, 7 stycznia br. w wyniku przekształcenia TVN Meteo Active. Jego średni udział w sierpniu br. wyniósł 0,65 proc., podczas gdy wynik samego TVN Meteo Active w czerwcu ub.r. wynosił 0,09 proc. Oznacza to wzrost wynoszący 622,22 proc.

Najwięcej w tym ujęciu stracił Discovery Channel - było to 32,91 proc. do 0,53 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 liderem stacji tematycznych, rekordowy wynik TTV. Super Polsat zyskał najwięcej w czołówce

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mac
Błąd w danych na początku - takie same dla tvn24 i dla TVP INFO
9 9
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Uwaga!
Odchodzę!
Mam dość obleśnego lewackiego podszywacza, który cały czas tylko podryguje lub ściga się na słupki oglądalności, a czasami robi jedno i drugie jednocześnie. Nie wytrzymuję już tego psychicznie! Moje codzienne modlitwy o nieszczęście dla lewackiego podszywacza nie skutkują. Dlatego...
Zapamiętajcie ten dzień! Zaznaczcie go u siebie w kalendarzach. 5 września 2017.
Sami jesteście sobie winni, że odchodzę, bo w ogóle nie pomagaliście mi pokonać lewackiego podszywacza. Nawet Krycha z Wałbrzycha nie chciała mi już pomagać, choć uważałem ją za najlepszą przyjaciółkę i sojuszniczkę. A ona mnie tak potraktowała! Już nie chcę jej znać...
Mogłem wam nadal propagować i konserwować wszystkie cztery wartości, ale już nic wam nie pokonserwuję. Sami tego chcieliście. Niech to forum zaleje lewactwo!
Żegnam!
Słyszycie to?!
Ż E G N A M!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11 18
odpowiedź
User
Alicja
Oglądam TTV specjalnie dla googlebox
11 14
odpowiedź
User
widz
Macieju konserwatywny.... przecież już żegnałeś się w sierpniu, i co?.. nikt po Tobie nie będzie płakał ani tęsknił za Tobą.. powodzenia.
13 8
odpowiedź
User
antyKOD
Macieju konserwatywny.... przecież już żegnałeś się w sierpniu, i co?.. nikt po Tobie nie będzie płakał ani tęsknił za Tobą.. powodzenia.

Przecież wpis o godzinie 10:17 nie jest wpisem prawdziwego Macieja konserwatywnego. To nie jest styl pisania Macieja. Każdy inteligentny czytelnik powinien się łatwo zorientować, że wpis o 10:17 jest dziełem lewackiego podszywacza - tego samego, który od wielu miesięcy podszywa się pod Macieja i myśli, że go stąd w ten sposób "wykurzy".
8 9
odpowiedź