SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP brakuje 31 mln zł, aby relacjonować ŚDM i wizytę papieża Franciszka. Prosi o pomoc rząd

Telewizja Polska stara się o 31 mln zł dotacji od Ministerstwa Skarbu Państwa. Dodatkowe środki są jej potrzebne na obsługę odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka.

Article

- Wstępnie cała realizacja Światowych Dni Młodzieży bez żadnych środków inwestycyjnych, oparta tylko na sprzęcie i środkach posiadanych przez TVP, została wyceniona na 35 mln zł - poinformował w czwartek podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu dot. ŚDM Marcin Pieńkowski, pełnomocnik zarządu TVP ds. obu tych wydarzeń.

Telewizja Polska aktualnie stara się o 31 mln zł od Ministerstwa Skarbu Państwa, zaś wkład spółki wynikający z użycia sprzętu oszacowano na 3,7 mln zł.

Publiczny nadawca potrzebuje dotacji, bo poprzedni zarząd TVP nie zaplanował w budżecie spółki środków na ten cel, zakładając, że otrzyma ona wsparcie z rządu.

Na razie w budżecie państwa na obsługę Światowych Dni Młodzieży jest zagwarantowane 18 mln do podziału między Telewizję Polską, Polskie Radio, Polską Agencję Prasową oraz Katolicką Agencję Informacyjną. PAP wniosła o przyznanie ponad 6 mln zł, zaś KAI - 1,5 mln zł.

TVP będzie bezpłatnie udostępni produkowany przez siebie sygnał telewizyjny z Światowych Dni Młodzieży do około 150 stacji telewizyjnych na całym świecie. W oddziale krakowskim TVP będzie następowała koordynacja wszystkich przekazów z każdego miejsca wizyty papieża.
 
Następnie sygnał będzie dystrybuowany do centrum prasowego w Krakowie i stamtąd na cały świat.

Telewizja Polska do obsługi wydarzenia będzie musiała też wynająć 13 dużych wozów do transmisji HD, bo dysponuje jedynie dwoma takimi pojazdami.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 27-31 lipca br. w Krakowie. Podczas nich do Polski przyjedzie papież Franciszek, który oprócz udziału w głównych wydarzeniach odwiedzi sanktuarium na Jasnej Górze i obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP brakuje 31 mln zł, aby relacjonować ŚDM i wizytę papieża Franciszka. Prosi o pomoc rząd

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
haha
Szybko się PISowskim towarzyszom kasa skończyła...
64 15
odpowiedź
User
Realista
a po co to ma być relacjonowane? Jaki sens jest pokazywać tak jałową treść. te 31 milionów możne przeznaczyć na ogromną ilość posiłków dla biednych, dużą ilość mieszkań komunalnych, kilka kilometrów autostrad czy wspieranie młodych przedsiębiorców. Korzyść 1000% większa niż oglądanie słabego show z papieżem.
66 12
odpowiedź
User
Domator
"Nie ma problemu" ;)
28 10
odpowiedź
User
ani grosza
Zaraz, zaraz, to jest kościelna impreza i na litość jakie 31 milionów- komercja zrobiłaby to wielokrotnie taniej, ale już zapowiedziano, że państwowa tuba kładzie z zaprzyjaźnioną telewizją kościelną kładą na tym łapę.
Jak dobrze, że mecze piłki ręcznej robiła komercja- bo przy TVP to by trzeba było jeszcze dopłacać miliony.
49 10
odpowiedź
User
gość
Po pierwsze zawyżone koszty, po drugie można części nie relacjonować, tak jak się nie relacjonuje innych wydarzeń - wystarczy dać zlecenie wiadomościom - tam mają doświadczenie jak pokazać, że było kilka osób i nikogo to nie interesuje.
41 11
odpowiedź