SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP: chcemy rozwiązać problem naszych pracowników w LeasingTeam

Zarząd Telewizji Polskiej w liście do związku zawodowego Wizja zapewnia, że chce wypracować rozwiązania dotyczące byłych pracowników TVP objętych outsourcingiem we współpracy ze związkowcami. Zaprasza ich na spotkanie w połowie miesiąca.

fot. akpaArticle

Obecnie w LeasingTeam pozostaje jeszcze 88 pracowników z 411 dziennikarzy, montażystów, grafików i charakteryzatorów przejętych przez tę spółkę z Telewizji Polskiej w lipcu 2014 roku za czasów prezesury w TVP Juliusza Brauna. Zostaną oni zwolnieni z tej firmy z końcem czerwca br., ponieważ wtedy kończy się dwuletnia umowa TVP z LeasingTeam, a publiczny nadawca nie zdecydował się na jej przedłużenie.

W związku z planowanym przez LeasingTeam zwolnieniem pozostałych pracowników przejętych z Telewizji Polskiej, związkowcy z działającego w TVP związku zawodowego Wizja napisali list do ministra kultury Piotra Glińskiego i prezesa spółki Jacka Kurskiego. Poprosili w nim o zajęcie się sprawą outsourcingu i naprawienie sytuacji.

W odpowiedzi na list Wizji pełnomocnik zarządu Marek Makuch napisał, że „wolą zarządu spółki jest wypracowanie rozwiązania dotyczącego pracowników objętych outsourcingiem i nadal zatrudnionych w LeasingTeam sp. z o.o. także we współpracy  z zarządem głównym ZZPTIT MP „Wizja” - Intencją pracodawcy jest rozwiązanie tego nabrzmiałego problemu w drodze konsultacji i ustaleń, a nie w trybie sporu zbiorowego - czytamy dalej w piśmie.

Makuch zaprosił też przedstawicieli Wizji na spotkanie w dniu 16 marca, „w celu omówienia propozycji możliwych rozwiązań” dotyczących sprawy outsourcingu.

Telewizja Polska poinformowała nas kilka dni temu, że nie jest możliwe przerwanie umowy z LeasingTeam przed terminem i przywrócenie pozostałych pracowników do struktur TVP. Publiczny nadawca argumentuje to tym, że wydanie takiej decyzji generowałoby potężne koszty i byłoby działaniem na szkodę spółki.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Wizja wytoczyła proces cywilny Telewizji Polskiej i LeasingTeam o uznanie umowy między tymi firmami za nieważną. Z kolei w zeszłym tygodniu zapadł wyrok w procesie, jaki dziennikarz Sławomir Matczak wytoczył LeasingTeam. Sąd pracy orzekł, że jego odmowa udziału w teście kompetencji nie była rażącym naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych, wobec czego LeasingTeam nie mogła go zwolnić dyscyplinarnie. Wyrok jest nieprawomocny, a LT zamierza się od niego odwołać.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP: chcemy rozwiązać problem naszych pracowników w LeasingTeam

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
zauważyliście, że newsy są tylko o TVP,
tam cały czas się coś dzieje, szok,
o innych stacjach prawie w ogóle nie ma newsów !
w INNYCH STACJACH TV CISZA I PORZĄDEK a wokół TVP co dziennie kilka newsów! co tam się dzieje?????
odpowiedź
User
widzka
Pytasz widzu co się dzieje ? Odpowiedź jest prosta. Poprzedni prezes Braun przy pełnej akceptacji rządzącej PO wyrzucił na śmieciówki lub po prostu z pracy ponad 400 dziennikarzy. I tyle w temacie....
odpowiedź
User
widz
ale tam cały czas w tej TVP jakieś zamieszanie ??? z zewnątrz to wygląda aż niewiarygodnie aby co chwila tam była jakaś afera... dla mnie to szok !
może powinni faktycznie sprywatyzować i dać sobie spokój z tą misją... może wtedy byłby wokół TVP spokój jak wokół innych firm....
odpowiedź