SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP chce nadawać TVP Dokument na MUX-1, WP - kanał H! TV. Michał Winnicki zgłasza Silver TV, TVC Nostalgia i Tele Rozrywka

Grupa ATM złożyła ponownie wniosek o emisję kanału ATM Rozrywka na multipleksie MUX-1. Nadawaniem TVP Dokument jest także zainteresowana Telewizja Polska. Wśród podmiotów startujących są także Grupa Polsat, TVN Grupa Discovery, Wirtualna Polska i Michał Winnicki, który złożył propozycję na trzy różne kanały: Silver TV, TVC Nostalgia lub Tele Rozrywka.

fot. Shutterstock.comArticle

Wnioski na nadawanie na multipleksie pierwszym można było przesyłać do poniedziałku, 28 grudnia br., do północy - w związku z faktem, że termin na zgłoszenia mijał 25 grudnia - w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. O koncesję mogły ubiegać się podmioty zainteresowane miejscem po ATM Grupie, która nadal nadaje kanał ATM Rozrywka, ale wkrótce może stracić taką możliwość.

Konkurs na miejsce na multipleksie telewizji naziemnej dotyczył całodobowego kanału telewizyjnego o charakterze uniwersalnym lub wyspecjalizowanym, koncesja będzie obowiązywała przez 10 lat.

Pisaliśmy o tym, że wniosek złożyła Grupa ATM, która chce utrzymać na tym multipleksie kanał ATM Rozrywka. Sylwia Olech, PR manager Grupy ATM pytana przez nas na jakim etapie jest spór z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, dotyczący obiegu dokumentów w tej sprawie odpowiadała, że firma złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na działania KRRiT. - Czekamy na dalsze decyzje - komentowała.

12 listopada ATM Grupa skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę, w której zarzuca przewodniczącemu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji bezczynność w sprawie jej wniosku o przedłużenie koncesji dla ATM Rozrywki.

Telewizja Polska naziemnie chce nadawać TVP Dokument

Od 19 listopada 2020 roku ruszył nowy kanał Telewizji Polskiej - TVP Dokument, w którym można oglądać m.in. autorskie programy i dokumenty, a także produkcje z portfolio BBC oraz innych zagranicznych dystrybutorów.

Dodatkowo, od 2021 roku Telewizyjna Agencja Informacyjna ma mocniej postawić na filmy dokumentalne. W ramach TAI powstała redakcja mająca się zajmować takimi produkcjami w Telewizji Polskiej.

Jak wynika z naszych informacji, Telewizja Polska również złożyła wniosek na nadawanie na multipleksie pierwszym telewizji naziemnej. - Telewizja Polska złożyła do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o dokonanie rezerwacji częstotliwości zwalnianej w dniu 24 lutego 2021 roku w wyniku wygaśnięcia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego udzielonej spółce ATM Grupa - informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Jak się dowiadujemy, celem uzyskania koncesji ma być możliwość rozpowszechniania programu TVP Dokument „ustalonego obowiązującą Kartą powinności”. Telewizja Polska w swojej Karcie Powinności jako jeden z celów do zrealizowania zapisała właśnie nadawanie TVP Dokument naziemnie, obecnie pracuje także m.in. nad powstaniem kanału TVP Kobieta.
 
Trzy wnioski Winnickiego na Silver TV, TVC Nostalgia i Tele Rozrywka

Jak udało się nam dowiedzieć, Michał Winnicki w ramach prowadzonej przez niego grupy medialnej MWE Networks złożył trzy wnioski w konkursie na MUX1. - Nie wiemy, jakimi kryteriami przy wyborze zwycięzcy kierować się będzie KRRIT. Jesteśmy gotowi do uruchomienia każdego z tych programów niezwłocznie po wygaśnięciu koncesji na ATM Rozrywka, zatem zapewniamy płynne wykorzystanie slotu na MUX1 - zapewnia portal Wirtualnemedia.pl. - Jako nadawca wielu kablowo-satelitarnych tematycznych programów telewizyjnych posiadamy niezbędne zaplecze do nadawania ogólnopolskiego programu telewizyjnego na MUX1 i jesteśmy do tego w pełni gotowi pod każdym względem - ocenia.

Pierwszym z pomysłów na kanał ma być nadawanie Silver TV (wniosek złożono w imieniu spółki Michał Winnicki Entertainment). Ma to być propozycja skierowana do widzów ze starszego pokolenia tzw. silver (srebrnego). Według Winnickiego nie ma obecnie kanału dla seniorów, dlatego będzie to dobry pomysł, także pod względem marketingowo - reklamowym. - Inspiracją do stworzenia SILVER TV była książka "Marketing generacji silver", a także moje własne obserwacje, gdyż jestem synem emerytów. Kanały adresowane do widzów 50+ powstały już m.in. w Czechach (CT3) oraz Niemczech (SAT1 Gold) i cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny - uzasadnia.

Kolejny wniosek złożyła spółka MWE Broadcast na nadawanie TVC Nostalgia - na kanał, który przypomni widzom kultowe produkcje filmowe, telewizyjne i muzyczne z dawnych lat. - Będzie to świetna wycieczka sentymentalna dla widza starszego oraz zupełna nowość dla młodszych, która połączy pokolenia - przekazał nam Michał Winnicki.

Trzecia propozycja miała dotyczyć kanału Tele Rozrywka (wniosek złożono w imieniu spółki MWE Telesport). Miałaby to być stacja konkurencyjna wobec ATM Rozrywka, która zapełni miejsce na MUX1. - Wierzymy, że nasz pomysł na filmowo-rozrywkową stację telewizyjną będzie bardziej atrakcyjny dla widza poprzez zapewnienie dużo większej liczby premier. Nie chcemy robić kolejnego kanału telewizyjnego zalanego powtórkami z innych anten dostępnych w polskim DVB-T - komentuje Michał Winnicki z MWE Networks.

Michał Winnicki to przedsiębiorca, twórca kanałów tematycznych, który w swoim portfolio ma m.in. kanał Home TV (zastąpił od 1 grudnia br. TVR), Filmax (od 24 grudnia br. nadaje testowo), TVC (od 1 grudnia zastąpiło NTL Radomsko) oraz twórca Biznes24.

Polsat, TVN i WP zainteresowane miejscem ATM Rozrywki na MUX 1

Jak podał Presserwis dotąd KRRiT otrzymała osiem wniosków od nadawców zainteresowanych nadawaniem na multipleksie MUX-1. W konkursie wystartowali obaj najwięksi nadawcy komercyjni - Grupa Polsat i TVN Grupa Discovery, ale nazw swoich kanałów nie zdradzają.

Wirtualna Polska Media, która na MUX-8 ma już Telewizję WP, chce uruchomić kanał H! TV.

W jego ofercie miałyby się znaleźć audycje poradnikowe, edukacyjne, publicystyczne, dokumentalne i rozrywkowe, które mają promować wzorce zdrowego i satysfakcjonującego stylu życia oraz rozwijać zainteresowania widzów.

Obecnie na pierwszym multipleksie, poza ATM Rozrywką, nadają: TTV (TVN Grupa Discovery), Eska TV, Polo TV i Fokus TV (Grupa Polsat), TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis), Stopklatka (Kino Polska TV SA) i TVP ABC (TVP).

Liderem TVP

Liderem oglądalności wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej w grupie 4+ była TVP1, a w 16-49 - Polsat. Największym wzrostem pochwalić się mógł Polsat News, a najwięcej straciła TVP Kultura. 

ATM Rozrywka miała 1,27 proc. udziału w rynku - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP chce nadawać TVP Dokument na MUX-1, WP - kanał H! TV. Michał Winnicki zgłasza Silver TV, TVC Nostalgia i Tele Rozrywka

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Nie rozumiem po co TVP miejsce na MUX 1 skoro za niedługo będzie dostępny na MUX 3 po wprowadzeniu DVB-T2. Nie ukrywam że kibicuje Michałowi Winnickiemu ponieważ jest nowym nadawcą. ATM już swoją szansę straciła choć liczyłem na mocniejsze oferty.
odpowiedź
User
Gosc
Tvp nie należy przyznawać jakiegokolwiek miejsca, ponieważ nie płaci za koncesję i tylko generuje koszty. Mnożenie królików w kapeluszu na koszt suwerena.
odpowiedź
User
Barber.
A kiedy TVN24. lub kanał GW&TokFm&Polityki. W tym kraju brakuje prawdziwie liberalnej telewizji żeby dziesiątki milionów Polaków mogło coś obejrzeć. A nie tylko piSSowskie tvp i polsat.
odpowiedź