SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Dokument i TVP Kobieta w ofercie sieci Vectra, Multimedia i Orange

Od wtorku, 30 marca kanały TVP Dokument i TVP Kobieta będzie można oglądać w sieciach kablowych Vectra i Multimedia. TVP Kobieta trafia także do oferty Orange IPTV.

Marta Manowska; fot. TVP Article

Abonenci Vectry znajdą nowe programy w pakietach Srebrnym, Złotym i Platynowym, zaś abonenci Multimedia Polska - oraz w pakietach Minibox, Superbox i Maxbox. Abonenci obu sieci mogą odbierać TVP Kobieta na pozycji 717, a TVP Dokument na pozycji 523. Klienci Orange IPTV znajdą TVP Kobieta w pakiecie Optymalnym, na pozycji 353.

- Nawiązanie współpracy z Grupą Vectra, w zakresie udostępniania abonentom nowych programów jest ważnym krokiem w zagwarantowaniu widzom szerokiego do nich dostępu - ocenia Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

TVP Kobieta wystartowała 8 marca

TVP Kobieta to nowa propozycja lifestylowa Telewizji Polskiej, kanał miał premierę 8 marca br.  Na antenie widzowie mogą zobaczyć programy prowadzone przez ekspertki między innymi:. „Pięknie przyprawiONA” z dietetyczką Agnieszką Mielczarek, „Podróże Małej i Dużej” z Moniką Witkowską i jej córką Laurą, „Ulepionych z pasji” z Miłką Raulin, a także znane twarze takie jak Marta Manowska z programem „Kobiety w drodze”, czy Ida Nowakowska jedna z trenerek porannego cyklu „Trenuj z TVP Kobieta”.

Niebawem ofertę kanału uzupełnią kolejne audycje: Agata Konarska w programie „Kobiety w biznesie” opowie z jakimi problemami mierzą się współczesne kobiety, dla których rozwój zawodowy przy jednoczesnej trosce o życie rodzinne jest spełnieniem marzeń, a Klaudia Carlos rozmawiać będzie z ekspertami o wszystkim, co najważniejsze dla współczesnych kobiet.

 

Kanał nadawany jest w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) na multipleksie ósmym (MUX-8), zastępując TVP Rozrywka, a także w ramach emisji testowej nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC, prowadzonej obecnie z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku. Od dnia startu kanał dostępny jest w sieci UPC (pakiety Select, Max, Max Premium) na pozycji 423 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K Box oraz na pozycji 165 na dekoderze Mediabox i w sieci Toya (pakiet Naziemny+) na pozycji 97.

Z kolei kanał TVP Dokument, prezentujący filmy dokumentalne polskie i zagraniczne, wystartował 19 listopada 2020 roku. Pod koniec stycznia br. trafił do oferty Orange TV.  Abonenci posiadający pakiet Optymalny znajdą go na pozycji 466.  Antena prezentuje pogłębione spojrzenie na ważne społecznie tematy, a poprzez własne serie pokazuje obraz współczesnej Polski i świata, przybliżając widzom różne perspektywy: społeczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe.

W 2019 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Dokument i TVP Kobieta w ofercie sieci Vectra, Multimedia i Orange

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl