SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska sprzedaje prawa do transmisji Euro 2024. Będą strefy kibica

Telewizja Polska na mocy umowy z Unią Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) stała się jedynym uprawionym podmiotem w kraju do udzielania licencji i zgód na pokazy publiczne wszystkich meczów piłkarskiego Euro 2024.

Robert Lewandowski podczas meczu z Meksykiem Robert Lewandowski podczas meczu z Meksykiem

- Turnieje takie jak UEFA EURO 2024 wzmacniają rolę publicznego nadawcy na rynku telewizyjnym i jeszcze bardziej integrują nas z widzem. Dzięki strefom kibica każdy będzie mógł poczuć się jak dwunasty zawodnik reprezentacji Polski - mówi Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP.  

Czytaj także: Kolejny dziennikarz wraca do “Teleexpressu”'

TVP rusza z procesem licencji ws. Euro 2024

Na stronie www.licencje.tvp.pl uruchomiony został specjalny formularz zgłoszeniowy dla organizatorów stref kibica. Każdy, od właściciela małego baru po organizatora dużych stref miejskich, ma obowiązek uzyskania zgody sygnałowej TVP, a w przypadku stref komercyjnych dodatkowo także specjalnej licencji UEFA. Nie trzeba jednak kontaktować się z UEFA bezpośrednio, ponieważ to TVP podejmuje decyzje w zakresie pokazów publicznych na terenie Polski. Proces licencyjny jest w dużej mierze automatyczny. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na podany w nim adres e-mail przesłane zostaną dalsze wytyczne. Rozgrywki można wyświetlać niemal natychmiast po uiszczeniu stosownej opłaty. Ważne jest przy tym zapoznanie się z dostępnymi na stronie licencyjnej regulaminami i przepisami UEFA, których należy przestrzegać podczas organizacji strefy kibica.

Czytaj także: Minister Sienkiewicz zbojkotował zaproszenie KRRiTV

Oferta skierowana jest do samorządów, agencji reklamowych, jednostek kultury oraz innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Może być organizowana na placach, skwerach, kawiarnianych ogródkach, hotelach, pubach czy restauracjach. Legalność działania danej strefy będzie można zweryfikować na specjalnej Oficjalnej Liście Stref Kibica dostępnej na stronie www.licencje.tvp.pl, gdzie publikowane będą na bieżąco zgłoszone strefy.

O niezbędne dla Stref Kibica licencje i zgody można ubiegać się od 18.04.2024. Wszelkie informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na specjalnej stronie internetowej Licencje.tvp.pl. 

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska sprzedaje prawa do transmisji Euro 2024. Będą strefy kibica

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ewrgrg
czemu z uporem maniaka jest ciągle używana nazywa TVP, a nie poprawna TVP w likwidacji ????
28 14
odpowiedź
User
Rudy... ten rudy.
Nie rozumiem dlaczego jeszcze nie zlikwidowaliśmy tvp? Partnerzy z Niemiec i USA cały czas dzwonią i pytają kiedy mogą ją przejąć.
21 16
odpowiedź
User
T
czemu z uporem maniaka jest ciągle używana nazywa TVP, a nie poprawna TVP w likwidacji ????Bo TVP to skrót od Tusk Vision Plus, jako dodatku do Tusk Vision Network, w skrócie TVN.
35 24
odpowiedź