SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP i PGE skończyły współpracę z festiwalem Dwa Brzegi współtworzonym przez Grażynę Torbicką

Telewizja Polska i Polska Grupa Energetyczna nie będą już współpracować z festiwalem filmowym Dwa Brzegi, którego dyrektor artystyczną jest Grażyna Torbicka. - Negocjowaliśmy dalszą współpracę w ostatnich miesiącach, nie udało nam się dojść do porozumienia - wyjaśnia rzecznik festiwalu.

Grażyna Torbicka podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Dwa Brzegi, fot. Michał WarginArticle

Festiwal Dwa Brzegi od 10 lat odbywa się Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą na przełomie lipca i sierpnia. Jego dyrektor artystyczną jest Grażyna Torbicka, dziennikarka i prezenterka do niedawna związana z Telewizją Polską.

Podczas kilku ostatnich edycji sponsorem festiwalu była Polska Grupa Energetyczna, a sponsorem i partnerem - Telewizja Polska. W czasie imprezy nagrywano relacje i wywiady z twórcami emitowane w TVP m.in. w cyklu „Kocham Kino”.

Po tym jak Torbicka z końcem marca br. odeszła z Telewizji Polskiej, zakończyła się emisja „Kocham Kino”. Dziennikarka została ambasadorką reklamową kosmetyków L’Oréal Paris, obecne relacjonuje dla Radia ZET i Radia ZET Chilli festiwal filmowy w Cannes.

W poniedziałek „Kurier Lubelski” i dziennikarz filmowy Krzysztof Spór podali, że TVP i PGE zakończyły współpracę z Dwoma Brzegami. Na łamach „Kuriera” rzecznik prasowy festiwalu Dawid Rydzek i burmistrz Kazimierza przyznali, że to dla imprezy duża strata finansowa i mniejsze możliwości promocyjne.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dawid Rydzek zaznacza, że negocjacje z TVP i PGE były prowadzone w ostatnich miesiącach, także już po rozstaniu się Torbickiej z telewizją publiczną i zapewnia, że odejście dziennikarki z TVP nie miało wpływu na te rozmowy. - Nie udało nam się dojść do porozumienia, co rozstrzygnęło się stosunkowo niedawno - stwierdza. Nie chce ujawnić przyczyn zakończenia współpracy. - Niech to pozostanie naszą tajemnicą - ucina.

- Po przeglądzie wydatków spółki z 2015 roku, TVP SA zdecydowała się na ograniczenie niektórych aktywności w zakresie współorganizacji festiwali filmowych - odpowiedziała zapytana o tę decyzję przez Wirtualnemedia.pl Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzeczniczka prasowa Telewizji Polskiej. - Zaangażowanie nadawcy w festiwal Dwa Brzegi nie będzie kontynuowane. TVP nadal współfinansuje m.in. Festiwal Filmowy w Gdyni, Krakowski Festiwal Filmowy, a także Festiwal Teatru Polskiego Radia  i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Sopot - wyliczyła.

Z kolei Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Energetycznej, poinformował nas, że swoją decyzję o wycofaniu się ze sponsorowania festiwalu firma przekazała jego organizatorom na początku kwietnia. - Decyzja wynika z konieczności ograniczenia budżetu sponsoringowego spółki na 2016 r. podyktowanej pogarszającymi się warunkami biznesowymi na rynku energii. Firmy energetyczne racjonalizują wydatki we wszystkich obszarach swojej działalności, ograniczają więc także zaangażowanie w wysokokosztowe projekty sponsoringowe - uzasadnił Maciej Szczepaniuk.

TVP i PGE współorganizują i wspierają wiele wydarzeń kulturalnych. Publiczny nadawca miesiąc temu sam pozyskał sponsora dla Teatru Telewizji - podpisano umowę o współpracy z PGNiG. Z kolei PGE wspiera m.in. Filharmonię Narodową w Warszawie, Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Off Festival w Katowicach i projekt „Polska Światłoczuła”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP i PGE skończyły współpracę z festiwalem Dwa Brzegi współtworzonym przez Grażynę Torbicką

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
frogo
jak ktoś ma prąd z PGE to pewnie też trzeba skończyć z pobieraniem od nich energii
niech sprzedają rydzykowi
odpowiedź
User
gggggghgg
pisiory nadal niszczą wszystko jak q...a długo jeszcze no ile jeszcze co za pacany głosują na tych oszustów
odpowiedź
User
zulus czaka
nuuu Grarzyńka skuda my weźmiem diengi na botox now?
odpowiedź