SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP i PR o "Solidarności"

Obchody 25-lecia "Solidarności" w Brukseli dzięki TVP i PR

W niedzielę, 22 maja 2005 r. podczas konferencji prasowej w siedzibie Polskiego Radia SA został oficjalnie ogłoszony program brukselskich obchodów Jubileuszu powstania „Solidarności”: „Solidarność – droga do zjednoczonej Europy”. Odbędą się one na przełomie września i października, a ich realizacją zajmą się Polskie Radio SA i Telewizja Polska SA.

Program przedstawił pierwszy przywódca „Solidarności” i były Prezydent RP Lech Wałęsa. Oprócz niego w konferencji uczestniczyli: Janusz Lewandowski - Przewodniczący Komisji Budżetowej w Parlamencie Europejskim, inicjator obchodów Jubileuszu w Brukseli, Jan Dworak – Prezes Zarządu Telewizji Polskiej SA, Andrzej Siezieniewski – Prezes Zarządu Polskiego Radia SA oraz Angelika Chomicka – koordynator programu.

Obok koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej organizatorzy zaplanowali miedzy innymi projekcje najsłynniejszych polskich filmów i wystawę plastyczną dokumentujacą najważniejsze wydarzenia w dziejach Europy. W Universite Libre de Bruxelles odbędzie się konferencja naukowa z udziałem wielu osobistości ze świata nauki i polityki z całej Europy. Koncert galowy w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej będzie wydarzeniem kulminacyjnym i jednocześnie zamykającym obchody w Brukseli.

„Inicjatywa Janusza Lewandowskiego, poparta przez Lecha Wałęsę, to dla Polskiego Radia przedsięwzięcie o szczególnym znaczeniu, przypadające w roku, kiedy obchodzi Jubileusz 80-lecia swego istnienia. Dokonamy wszelkich starań, by percepcja tych doniosłych wydarzeń sprzed 25 lat była właściwa. Polskie Radio przewiduje ponad 100 godzin transmisji i audycji prezentujacych fenomen polskiego Sierpnia’80 i Solidarności” – mówi Andrzej Siezieniewski, prezes Zarządu PR SA.

Dzięki mediom publicznym wszystkie wydarzenia w Brukseli będą mogli śledzić radiosłuchacze oraz widzowie w Polsce. Poza tym Radio Polonia – Program dla Zagranicy Polskiego Radia będzie przekazywał informacje swoim słuchaczom w Europie i na świecie w sześciu językach obcych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP i PR o "Solidarności"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl