SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP i TVN24 z sondażem referendalnym od TNS Polska, Polsat News bez badania

TNS Polska przygotuje dla TVP i TVN24 wspólny sondaż dotyczący wyników referendum ws. odwołania prezydent Warszawy. Obie stacje jego wyniki zaprezentują podczas programów specjalnych. Własnego badania nie zamówił natomiast Polsat News.

Badanie exit poll zostanie przeprowadzone przez TNS Polska w dniu głosowania w referendum, czyli 13 października br., przed 150 losowo wybranymi lokalami wyborczymi w Warszawie.

Ankieterzy poproszą osoby, które oddały już swój głos o wypełnienie krótkiej ankiety.

W badaniu weźmie udział około 15 tys. respondentów.

- Kosztami sondażu dzielimy się z TVN po połowie, ale wysokości tych kosztów nie możemy ujawnić z racji na tajemnicę handlową - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej o godz. 21.00 obie stacje przedstawią szacunkowe wyniki głosowania oraz frekwencję.

Telewizja Polska tego dnia przygotuje specjalny program “Wybór Warszawy”, który będzie nadawany w TVP1 Info od 20.30 do 23.00, a w TVP1 - od 20.50 do 21.40. W programie poza wynikami referendum pojawią się politycy, eksperci, publicyści i prezydenci największych polskich miast. Poprowadzą go Beata Tadla, Piotr Kraśko i Michał Adamczyk.

Specjalny program z wynikami sondażu i komentarzami gości nada też kanał TVN24. W tej chwili ustalane są ostatnie szczegóły wieczoru.

Własnego sondażu referendalnego nie zdecydowała się zamówić telewizja Polsat News, bo nie widzi sensu takiego działania.

- Z dotychczas dostępnych sondaży, a także wszystkich analiz i wypowiedzi ekspertów, jednoznacznie wynika, że kluczowa dla powodzenia lub nie referendum będzie frekwencja. A dotychczasowa praktyka pokazuje, że frekwencja najprawdopodobniej będzie podana przez Komisją Wyborczą w chwili zamknięcia lokali wyborczych (a często jest na bieżąco podawana w ciągu dnia) - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

Polsat News nie planuje specjalnego wieczoru poświęconego referendum. Tematowi temu będą poświęcone stałe programy nadawane w kanale, w których znajdą się relacje reporterów i rozmowy z gośćmi.

W referendum mieszkańcy Warszawy zdecydują, czy są za odwołaniem prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Dołącz do dyskusji: TVP i TVN24 z sondażem referendalnym od TNS Polska, Polsat News bez badania

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ala
Tylko TVN 24 najlepiej przygotuje Wieczór Wyborczy....tam widzi się świetny profesjonalizm.
0 0
odpowiedź
User
widz
Polsat jak to Polsat - kanał dla wsi, rolników, małych gmin i miasteczek, co będzie sobie w Newsie psuł oglądalność, szkodził PO i interesom Solorza. Tymczasem TVP i TVN bardzo dobrze to rozwiązały, tną koszty, ale działają wspólnie i każdy pracuje na własny sukces. Brawo! A pani HGW życzę szybkiego wyjazdu z ratusza i emigracji raz na zawsze z Warszawy, którą doprowadziła do rozkładu, przeinwestowania i ogromnego zadłużenia.
0 0
odpowiedź
User
kamil
Drogi widzu Polsat News to PiSowska telewizja.
0 0
odpowiedź