SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Info bez transmisji i skrótów konferencji Macierewicza. Tylko krótkie informacje w serwisach

W środę w Sejmie odbyła się konferencja prasowa podkomisji powołanej do ponownego wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Pracami komisji przewodniczy Antoni Macierewicz i to on prowadził konferencję, jednak nie transmitowano jej w TVP Info. - Ze względu na zainteresowanie widzów TVP Info obradami komisji ds. Amber Gold uznano, że to wydarzenie będzie priorytetowe na naszej antenie - tłumaczy nam biuro prasowe TVP.

PAP / Tomasz Gzell Article

Konferencja rozpoczęła się po godz. 13.00 i od początku transmitowano ją w TVN24, Polsat News i TV Republika. Podkomisja najpierw wyemitowała zgromadzonym film z dowodami na eksplozję, która miała doprowadzić do katastrofy, a w kolejnej części przewodniczący podkomisji oraz jej członkowie odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Jednak konferencji komisji Macierewicza nie transmitowała stacja TVP Info - w tym samym czasie pokazywano na żywo obrady sejmowej komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Wczoraj przed komisją zeznawali funkcjonariusze ABW, zajmujący się sprawą Amber Gold i OLT Express.

Prace komisji ds. Amber Gold wielokrotnie przerywano, a przewodnicząca Małgorzata Wassermann ogłaszała krótsze lub dłuższe przerwy. Świadkowie byli również przesłuchiwani w trybie niejawnym bez transmisji na żywo. W trakcie przerw w obradach stacja TVP Info emitowała serwisy informacyjne, ale nie transmitowała konferencji podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Nie wyemitowano także skrótów z konferencji.

Dlaczego TVP Info nie transmitowała i nie relacjonowała konferencji Macierewicza? - Ze względu na zainteresowanie widzów TVP Info obradami komisji ds. Amber Gold uznano, że to wydarzenie będzie priorytetowe na naszej antenie. Równocześnie zaznaczamy, że o ustaleniach komisji smoleńskiej informujemy w serwisach informacyjnych, z całą pewnością nie jest to temat, który został pominięty - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji Telewizji Polskiej.

Sprawdziliśmy - między godz. 13.00 a 18.00 temat konferencji podkomisji smoleńskiej pojawił się na antenie TVP Info dwukrotnie: o godz. 14.59 i 15.51. Były to około minutowe, takie same omówienia odczytane przez prowadzących. W materiale zestawiono ze sobą komentarz Antoniego Macierewicza z konferencji o raporcie technicznym („koncentruje się na problematyce technicznej, nie podlega regułom raportu końcowego i nie zawiera politycznych interpretacji i aluzji”) z oceną prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat pracy przewodniczącego podkomisji, wygłoszoną podczas obchodów ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej („wiele lat bardzo ciężkiej pracy, różnych eksperymentów - czasem udanych, czasem nieudanych, różnych hipotez - czasem potwierdzanych i niepotwierdzanych”).

Krótki materiał o takiej samej konstrukcji wyemitowano w głównym wydaniu „Panoramy” TVP2 oraz w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1. Temat nie został poruszony w „Teleexpressie” i „Teleexpressie Extra”. W zapowiedzi minutowego materiału „Wiadomości” podkreślono natomiast, że „Jarosław Kaczyński podziękował Antoniemu Macierewiczowi za dotychczasową pracę”.

Warto dodać, że w środę konferencję smoleńską transmitował smartfonem na prywatnym koncie na Twitterze dziennikarz TVP Info Michał Rachoń, a wieczorem pytał o ten temat gości „Minęła 20”. Za to Telewizja Polska została skrytykowana przez Niezalezna.pl za brak transmisji.


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info bez transmisji i skrótów konferencji Macierewicza. Tylko krótkie informacje w serwisach

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czytam z coraz większym politowaniem
Demokracja w Polsce upada? : ))

Tymczasem Standard&Poors znowu podwyższa ranking dla naszego Kraju. Coś wam nie wychodzi ani ulica (zaledwie 55 tysięcy na marszach aborcjonistek i pół miliona migiem zebranych podpisów proliferów : ), ani ulica, ani zagranica.
11 34
odpowiedź
User
Marek
Po raz kolejny Macierewicz uslyszal komendę "do budy" i po raz kolejny suweren to łyknie. Taki kraj.
25 9
odpowiedź
User
gość
Demokracja w Polsce upada? : ))

Tymczasem Standard&Poors znowu podwyższa ranking dla naszego Kraju. Coś wam nie wychodzi ani ulica (zaledwie 55 tysięcy na marszach aborcjonistek i pół miliona migiem zebranych podpisów proliferów : ), ani ulica, ani zagranica.

Ranking? Wracaj do szkoły -prognoza rozwoju sytuacji ekonomicznej na najbliższe pół roku nie jest żadnym rankingiem, ponadto od niej zależy koszt obsługi długu zagranicznego i najwidoczniej są pod stołem jakieś interesy aby nie zaorać w ciągu 3 miesięcy takiej samotnej narodowej republiki.
23 9
odpowiedź
User
asd
Science Fiction i relacje ze spotkań z obcymi cywilizacjami puszczają po 23:00.
20 9
odpowiedź
User
asd
Science Fiction i relacje ze spotkań z obcymi cywilizacjami puszczają po 23:00.
14 9
odpowiedź